Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Pět hodin s Mariem.

Delibes, Miguel
1. vyd. Vyšehrad, 1972. 158, [2] s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Delibes Miguel - Pět hodin s Mariem
  - 1972
  Román španělského spisovatele je psychologicko-kritickým románem ze života současné společnosti.Celý děj románu je soustředěn do 5 hodin, které prožívá žena náhle zesnulého universitního profesora v malém provinčním městě u rakve svého chotě. V tomto krátkém časovém úseku defiluje před ženiným vnitřním zrakem celý dosavadní život, strávený po boku muže. Její monolog nad mrtvým je úděsným svědectvím nesmiřitelnosti dvou životních postojů, měšťácké omezenosti a egoismu na jedné straně a touhy po životě naplněném bojem o lepší budoucnost celé společnosti, proti sociálnímu bezpráví a lidské zlobě Vydal: Vyšehrad, Praha,  1972 Vazba: celoplátěná, pap.přebal  
  ANTIKnihy (Náchod) - 35 Kč
 2. Pět hodin s Mariem - Miguel Delibes

  Román španělského spisovatele je psychologicko-kritickým románem ze života španělské společnosti v polovině 20. století.
  Děj románu je soustředěn do 5 hodin, které prožívá žena náhle zesnulého universitního profesora v malém provinčním městě u rakve svého chotě. V tomto krátkém časovém úseku defiluje před ženiným vnitřním zrakem celý dosavadní život, strávený po boku muže. Její monolog nad mrtvým je úděsným svědectvím nesmiřitelnosti dvou životních postojů, měšťácké omezenosti a egoismu na jedné straně a touhy po životě naplněném bojem o lepší budoucnost celé společnosti, proti sociálnímu bezpráví a lidské zlobě.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 30 Kč
 3. Pět hodin s Mariem
  Miguel Delibes - 1972 - 160 str.
  Román španělského spisovatele je psychologicko-kritickým románem ze života španělské společnosti v polovině 20. století. Děj románu je soustředěn do 5 hodin, které prožívá žena náhle zesnulého universitního profesora v malém provinčním městě u rakve svého chotě. V tomto krátkém časovém úseku defiluje před ženiným vnitřním zrakem celý dosavadní život, strávený po boku muže. Její monolog nad mrtvým je úděsným svědectvím nesmiřitelnosti dvou životních postojů, měšťácké omezenosti a egoismu na jedné straně a touhy po životě naplněném bojem o lepší budoucnost celé společnosti, proti sociálnímu bezpráví a lidské zlobě.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 30 Kč
 4. Pět hodin s Mariem
  Delibes, Miguel - 1972 - 158 s. str.
  Vyšehrad, Praha 1972, 1. vyd.
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 30 Kč
 5. Pět hodin s Mariem
  Delibes Miguel - 1972 - 159 str.
  výborný stav, vydavatel: Vyšehrad, rok vydání :1972, vydání: 1, přebal: natržený, podlepovaný, 159 str.
  Antikvariát MarLen (Svitavy) - 40 Kč
 6. Pět hodin s Mariem
  Delibes Miguel - 1972 - 160 str.
  náklad: 12 000 ks, 1.vydanie, - Cinco horas con Mario), (stav A), viaz.
  Antikvariát u Slimáka (Bratislava) - 42 Kč
 7. Pět hodin s Mariem
  Delibes Miguel - 1972 - 157 str.
  Vyšehrad 1972
  Antikvariát Čierne na Bielom (SR) (Trenčín) - 1.20 € / 31 Kč