Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Pekař Semjonov.

Gor'kij, Maksim
1., autoris. vyd. Svoboda, 1950. 175, [1] s.
Edice: Světová četba ; Sv. 19
 1. Pekař Semjonov
  Maxim Gorkij - 1950 - 176 str.
  Ve svých 17 letech se stal Gorkij pomocným dělníkem v Semjonově preclikárně. Preclikáři a pekaři podniku byli lidé ustrašení a pokorní, spoutaní předsudky, že zaměstnavatel je "pán", který je "krmí", že je třeba mít na paměti "čí chleba jíme" a pod. Mladý Gorkij jim čte a vypráví, snaží se vznítit v nich touhu po lepším životu. Majitel pekárny, vychytralý podivín, opilec a despota, neomezený vládce nad životy svých čtyřiceti zaměstnanců, vytrvale seznamoval Gorkého se svou "životní politikou": jedni musí pracovat, druhým je dáno, aby je vedli, tyli z nich. Nakonec se zedření a prací otupělí dělníci jednomyslně postavili proti zaměstnavateli. Osnovatelem stávky byl Gorkij. - Pekař Semjonov je prvním uměleckým zpracováním tohoto raného období proletářského boje
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 30 Kč
 2. Pekař Semjonov
  Gorkij Maxim - 1950 - 175 stran, brožovaná, 1.vydání str.
  Ve svých 17 letech se stal Gorkij pomocným dělníkem v Semjonově preclikárně. Preclikáři a pekaři podniku byli lidé ustrašení a pokorní, spoutaní předsudky, že zaměstnavatel je "pán", který je "krmí", že je třeba mít na paměti "čí chleba jíme" a pod.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 40 Kč
 3. Pekař Semjonov (Světová četba, sv. 19)
  Maxim Gorkij - 1950
  Vydalo nakladatelství Svoboda, Praha 1950. Světová četba, svazek 19. Původní měkká vazba s přebalem, přebal ušpiněný, odřený a potrhaný, 176 stran, rozměry: 12 x 17 cm. Dobrý stav (viz foto).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 80 Kč
 4. Pekař Semjonov
  Gor'kij, Maksim - 1950 - 175 s. str.
  Svoboda, Praha 1950, 1. vyd.
  Vazba: Brožovaná s obálkou
  Stav: Obálka mírně ohmataná
  Antikvariát Avion (Liberec) - 40 Kč