Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Papír a kniha II : prezentace prací studentů a hostů Ateliéru papír a kniha Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně = Paper and book : presentation of works of students and guests of the Studio of Paper and Book of the Faculty of Fine Arts of Brno University of Technology : [Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Praha 8. dubna - 4. května 2004, Galerie Slováckého muzea, Uherské Hradiště 18. května - 12. září 2004.

Vysoké učení technické v Brně, Ateliér papír a kniha Fakulty výtvarných umění, [2004]. [16] s.
 1. BRAZÍLIE - ROUGH GUIDE
  BRAZÍLIE - ROUGH GUIDE (David CLEARY a KOL)
  2004, 1.VYDÁNÍ, 995 STRAN + 24 STRAN BAREVNÉ PŘÍLOHY + DVD Publikace Rough Guide Brazílie je neodmyslitelným průvodcem po fascinujícím jihoamerickém státu. Obsahuje všechny potřebné informace pro turisty, ať už se chtějí bavit na plážích nebo při světoznámém karnevalu v ulicích Ria de Janeira, anebo chtějí poznat divokou přírodu povodí Amazonky či brazilských horských oblastí. Publikace přináší mapy, plány a fotografie popisovaných oblastí, a rovněž cenové kódy ubytování a informace o cenách restaurací, barů a klubů (pro každý rozpočet!). Brazilci často říkají, že jejich země je spíše kontinentem než státem, a nejsou daleko od pravdy. Svou rozlohou Brazílie předčí i Spojené státy (nepočítáme-li Aljašku); cesta z Recife na východě až na západní hranici s Peru je delší než z Londýna do Moskvy, a vzdálenost mezi severní a jižní hranicí je asi stejná jako mezi New Yorkem a Los Angeles. Brazílie sice nemá hory srovnatelné s jejími andskými sousedy, ale v každém dalším ohledu překvapuje mimořádnou rozmanitostí, jak geografickou, tak kulturní. Brazílie je svou rozlohou skutečně obrovská, přitom dvě třetiny obyvatel žijí v pobřežních oblastech a více než polovina ve velkých městech; to platí i pro Amazonii. Brazilské metropole Rio a Sao Paulo patří k největším městům světa, dalších deset měst má přes milion obyvatel. Obyvatelé ostatních jihoamerických zemí na Brazilce pohlížejí jako na samostatnou rasu ­- má to hodně co do činění s jazykem, neboť Brazilci rozumějí španělsky, tedy alespoň tak, aby se domluvili, ale ostatní španělsky mluvící země portugalštině vůbec nerozumí. A kromě toho, a to je ještě důležitější, Brazilci se liší i vzhledem. Patří k etnicky nejvíce diferencovaným národům na světě: úplně dole na jihu mají obyvatelé typicky evropské rysy po svých německých a italských předcích, kteří sem v minulosti imigrovali. V Sao Paulu zase žije největší japonská komunita mimo území Japonska, v Riu, Salvadoru a Sao Luís je soustředěna velká populace černého obyvatelstva a indiánský vliv je nejvíce patrný u obyvatel Amazonie a ve vnitrozemí severovýchodu země. Rychlá poválečná industrializace zařadila zemi mezi deset světových hospodářských mocností a také mezi nejvyspělejší státy třetího světa. Velké rozdíly však existují mezi jednotlivými regiony; například jihovýchod země je často samými Brazilci označován za „brazilské Švýcarsko“, zejména kolem osy Rio- Sao Paulo. Noční život v Brazílii neutichá během celého roku v každém trochu větším městě. Národní hédonismus je patrný i v brazilské plážové kultuře, skvělé hudbě a tancích a bohaté regionální kuchyni. A kromě jiného i ve velmi uvolněném a tolerantním postoji k sexualitě - jak je tomu ostatně všude v Jižní Americe. A chcete-li ještě další důvody k návštěvě Brazílie, pak jsou to zdejší ohromně přátelští lidé, jejichž vstřícnost a smysl pro humor jsou prudce nakažlivé. Kniha obsahuje DVD se 60-ti minutovým filmem o Brazílii a 60 map.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 899 Kč
 2. GORDON
  GORDON (Edith TEMPLETONová)
  2004, 1.VYDÁNÍ, 208 STRAN, PEVNÁ VAZBA S PŘEBALEM Text románu působí jako silná osobní zpověď, niterné ohlédnutí za začátkem, vývojem a náhlým koncem jednoho milostného vztahu. Louise přijíždí krátce po druhé světové válce do Londýna, kde se setkává s psychiatrem Robertem Gordonem. Ten ji nijak nepřitahuje, přesto se mu po kratičké známosti oddá na lavičce v parku. Od začátku víme, že jde o vztah submisivní: Gordon se Louisy zmocňuje pokaždé brutálně, tak trochu ji i znásilňuje, a to nejen fyzicky, ale i verbálně. Nejde však o explicitně popsané sexuální scény, vše se odehrává v sugestivních náznacích. Román je zároveň „dobrodružstvím“ lingvistickým, neboť autorka „hledá slova“, jimiž by vypravěčka popsala své choulostivé prožitky – používá dnes již zautomatizované výrazy, například z oblasti psychoanalýzy. Kniha je rovněž pozoruhodná jako dokument doby.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 219 Kč
 3. UMĚNÍ NEBO ŽIVOT
  UMĚNÍ NEBO ŽIVOT (Miroslav MÍČKO)
  2004, 2.VYDÁNÍ, 156 STRAN Miroslav Míčko (1912-1970), český výtvarný kritik, teoretik a historik moderního umění, vydal v r. 1944 knihu Umění nebo život, ve které osvětluje podstatu a cesty uměleckého tvoření, jeho smysl a poslání. Neučinil tak teoretickým výkladem, nýbrž formou rozhovorů, které mezi sebou vedou malíř, básník, diletant, historik, lékař, herečka, nakladatel, novinář a kritik. Účastníci rozhovoru jsou postavy pomyslné a zachovávají si vůči autorovi jistou míru samostatnosti, žijí svým vlastními myšlenkami. Kniha, spojující odborné poučení se smyslem pro vtip, patří k tomu nejlepšímu, co u nás bylo v tomto žánru napsáno a vychází po dlouhých šedesáti letech od svého prvního vydání.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 129 Kč
 4. TRÁVY A ALKOHOLY
  TRÁVY A ALKOHOLY (Pavel MICKA)
  Knihu Trávy a alkoholy tvoří vybrané zápisky a příběhy zaznamenané od roku 1989 do roku 2004. Osou textu měla být myšlenka řecká - poznej sám sebe. Autor o své knize říká: "Takový étos nekončí, dokud trvá život. Odvaha hovořit k Bohu, srovnávat se s velkými básníky a mysliteli, je zároveň směšná i nutná. Nečinit to, je už přece nemožné, když promluvili. Nepatrnost lidského individua dokáže zvětšit jen umění. To je oltářem, ke kterému vzhlíží i tato kniha. Text je v zásadě časosběrně řazen, jen pokud mi dovolila jistota, přeskupil jsem pár vět." Tuto knihu lze tedy zároveň chápat jako svébytný umělecký diář uplynulých patnácti let.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 189 Kč
 5. Pochopení zázraků života Petr Uspenskij
  - 2004 - 184 str.
  Tato kniha obsahuje pět kapitol z knihy Hledání zázračného, které byly vybrána na základě důležitosti daných témat a rovněž v návaznosti na vydanou knihu Duchovní hledání člověka, jež obsahuje výběr z přednášek G. Gurdžijeva. V knize se Petr Uspenskij věnuje analýze vlastní spolupráce se svým učitelem. Rozsáhlé pojednává o jeho učení a práci, vzpomíná na mnohé zajímavé příhody během jejich spolupráce i na návštěvy Gurdžijevových skupin, vyjadřuje se k mnoha tématům a čtenářům je svým literárním podáním i schopností srozumitelného formulování zřetelně osvětluje. 
  Antikvariát Novem Portis (Havlíčkův Brod) - 190 Kč
 6. ZEMĚ - CUBE BOOK
  ZEMĚ - CUBE BOOK (Alberto BERTOLAZZI a KOL)
  2004, DOTISK 1. VYDÁNÍ, 736 STRAN, PEVNÁ LAMINOVANÁ VAZBA, KŘÍDOVÝ PAPÍR Kniha plná úžasných fotografií, které přinášejí pohled na naši planetu někdy ze vzduchu, někdy ze země, ale každopádně neopakovatelným způsobem. Pokud chcete vědět, jak to vypadá v nejzapadlejších zákoutích kaňonů, v rozlehlých deltách řek nebo na širých pláních pouští či u klidné hladiny horských jezer, neváhejte a pořiďte si právě tuto publikaci.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 499 Kč
 7. Zasvěcení ve starém Egyptě Waldemar Uxüli
  - 2004 - 139 str.
  kniha boha Thovta podle Tarotu Anotace Tato kniha vypráví o zasvěcení jednoho kněze v Egyptě a je výsledkem studia ezoterických spisů i intuice autora. Vychází z takzvané Knihy Thotovy, což je jiný název pro tarot, který původně nebyl nástrojem věštění, neboť jeho 22 hlavních karet symbolicky zobrazuje iniciační cestu člověka.
  Antikvariát Novem Portis (Havlíčkův Brod) - 330 Kč
 8. RUČNÍ PRÁCE - PRAKTICKÁ ILUSTROVANÁ PŘÍRUČKA

  2004, 2. VYDÁNÍ, 240 STRAN, PEVNÁ LAMINOVANÁ VAZBA, KŘÍDOVÝ PAPÍR Názorný průvodce ručními pracemi vás seznámí se základy šití, s tradičními i méně známými technikami vyšívání včetně gobelínových výšivek, s patchworkem, ozdobným prošíváním a aplikacemi. Nechybí ani kapitoly o pletení a háčkování.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 249 Kč
 9. Rich, Hall - HLAVOU PI PROLETĚLO PÁČIDLO
  - 2004 - 179 str.
  Kniha nepoškozená, ve výborném stavu, viz foto!!!! vydal : Talpress 2014/1431 NAŠE CELÁ NABÍDKA : http:// ...
  Aukro (schartner, Dobříš) - 49 Kč (KUP TEĎ)
 10. Jiří Faust - Dekameron pana generálního
  - 2004 - 190 str.
  Kniha je nepoškozená, velmi dobrý stav, viz foto !!! Soubor deseti úsměvných příběhů, které si navzájem vykládá parta kamarádů nejrůznějšího věku a profesí, scházející se téměř dvacet let každý týden v sauně Plaveckého stadionu v Podolí VYDAL : Futura 2016/I7612 NAŠE CELÁ NABÍDKA : http:// ...
  Aukro (schartner, Dobříš) - 79 Kč (KUP TEĎ)
 11. Sherlock Holmes na cestách (Sherlock Holmes,Doyle)

  Již desátým svazkem pokračujeme v uvádění těch případů Sherlocka Holmese, které Conan Doyle sice inspiroval, ale sám už z Watsonových pamětí nevydal. Již po desáté se můžete přesvědčit, jak různorodé je mezi jeho pokračovateli vnímání závazku, jenž jim v této postavě zanechal. Ale teprve až nyní objevujeme ve Watsonově pozůstalosti záznamy nového druhu. Zásluhy A. C. D. jsou nepopiratelné, ukazuje se však, že mu jeho uměřenost výrazu a cti pro míru věcí nedovolily, aby uveřejnil i případy vpravdě (a jak ... [více]
  Aukro (Hava-nagila, MILEVSKO) - 250 Kč (KUP TEĎ)
 12. Atlas českých dějin 2. díl - od r. 1618
  Semotanová Eva , ill. barev. a čb. foto, il. - 2004 - 84 str.
  orig. sešit - Nová kniha.
  Antikvariát Beneš (Plzeň) - 186 Kč