Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Papír a kniha II : prezentace prací studentů a hostů Ateliéru papír a kniha Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně = Paper and book : presentation of works of students and guests of the Studio of Paper and Book of the Faculty of Fine Arts of Brno University of Technology : [Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Praha 8. dubna - 4. května 2004, Galerie Slováckého muzea, Uherské Hradiště 18. května - 12. září 2004.

Vysoké učení technické v Brně, Ateliér papír a kniha Fakulty výtvarných umění, [2004]. [16] s.
 1. BRAZÍLIE - ROUGH GUIDE
  BRAZÍLIE - ROUGH GUIDE (David CLEARY a KOL)
  2004, 1.VYDÁNÍ, 995 STRAN + 24 STRAN BAREVNÉ PŘÍLOHY + DVD Publikace Rough Guide Brazílie je neodmyslitelným průvodcem po fascinujícím jihoamerickém státu. Obsahuje všechny potřebné informace pro turisty, ať už se chtějí bavit na plážích nebo při světoznámém karnevalu v ulicích Ria de Janeira, anebo chtějí poznat divokou přírodu povodí Amazonky či brazilských horských oblastí. Publikace přináší mapy, plány a fotografie popisovaných oblastí, a rovněž cenové kódy ubytování a informace o cenách restaurací, barů a klubů (pro každý rozpočet!). Brazilci často říkají, že jejich země je spíše kontinentem než státem, a nejsou daleko od pravdy. Svou rozlohou Brazílie předčí i Spojené státy (nepočítáme-li Aljašku); cesta z Recife na východě až na západní hranici s Peru je delší než z Londýna do Moskvy, a vzdálenost mezi severní a jižní hranicí je asi stejná jako mezi New Yorkem a Los Angeles. Brazílie sice nemá hory srovnatelné s jejími andskými sousedy, ale v každém dalším ohledu překvapuje mimořádnou rozmanitostí, jak geografickou, tak kulturní. Brazílie je svou rozlohou skutečně obrovská, přitom dvě třetiny obyvatel žijí v pobřežních oblastech a více než polovina ve velkých městech; to platí i pro Amazonii. Brazilské metropole Rio a Sao Paulo patří k největším městům světa, dalších deset měst má přes milion obyvatel. Obyvatelé ostatních jihoamerických zemí na Brazilce pohlížejí jako na samostatnou rasu ­- má to hodně co do činění s jazykem, neboť Brazilci rozumějí španělsky, tedy alespoň tak, aby se domluvili, ale ostatní španělsky mluvící země portugalštině vůbec nerozumí. A kromě toho, a to je ještě důležitější, Brazilci se liší i vzhledem. Patří k etnicky nejvíce diferencovaným národům na světě: úplně dole na jihu mají obyvatelé typicky evropské rysy po svých německých a italských předcích, kteří sem v minulosti imigrovali. V Sao Paulu zase žije největší japonská komunita mimo území Japonska, v Riu, Salvadoru a Sao Luís je soustředěna velká populace černého obyvatelstva a indiánský vliv je nejvíce patrný u obyvatel Amazonie a ve vnitrozemí severovýchodu země. Rychlá poválečná industrializace zařadila zemi mezi deset světových hospodářských mocností a také mezi nejvyspělejší státy třetího světa. Velké rozdíly však existují mezi jednotlivými regiony; například jihovýchod země je často samými Brazilci označován za „brazilské Švýcarsko“, zejména kolem osy Rio- Sao Paulo. Noční život v Brazílii neutichá během celého roku v každém trochu větším městě. Národní hédonismus je patrný i v brazilské plážové kultuře, skvělé hudbě a tancích a bohaté regionální kuchyni. A kromě jiného i ve velmi uvolněném a tolerantním postoji k sexualitě - jak je tomu ostatně všude v Jižní Americe. A chcete-li ještě další důvody k návštěvě Brazílie, pak jsou to zdejší ohromně přátelští lidé, jejichž vstřícnost a smysl pro humor jsou prudce nakažlivé. Kniha obsahuje DVD se 60-ti minutovým filmem o Brazílii a 60 map.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 899 Kč
 2. SPÁNEK A SNĚNÍ
  ALENA PLHÁKOVÁ - 2013
  Portál, Praha, 2013, orig. brožl. vazba, výborný stav knihy,Publikace podává systematický a čtivý výklad psychologických a fyziologických aspektů spánku, zaměřený na jeho funkce, stadia i nejběžnější poruchy, včetně přehledu metod jejich diagnostiky a psychoterapie. Autorka prezentuje nejnovější teorie spánku a snění, výsledky výzkumů spánkové deprivace či vybavování snů. Zabývá se různými druhy snových zážitků, možnostmi jejich interpretace a terapeutického využití. Zvláštní pozornost je věnována lucidnímu a dennímu snění. Kniha je určena klinickým a poradenským psychologům, psychiatrům, antropologům a studentům těchto oborů, stejně jako širší veřejnosti, která se zajímá o psychologickou literaturu. Může pomoci při přípravě ke studiu psychologie. Prof. PhDr. Alena Plháková, CSc., dříve působila jako klinická a poradenská psycholožka. V současnosti je členkou Katedry psychologie na FF UP v Olomouci, kde vyučuje obecnou psychologii, dějiny psychologie a úvod do psychoanalytických teorií. Zkoumá typy inteligence a tvořivosti, zabývá se možnostmi výkladu snů. Je mimo jiné autorkou knih Učebnice obecné psychologie (2004) a Dějiny psychologie (2006).
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 230 Kč
 3. ČESKÝ SPORT 1862-1914 NAPŘ. VYSOKÁ KOLA BOX LYŽE ATLETIKA AJ

  M. Ninger a J. Koliš: Kouzlo starých fotografií soustředěných v této knize přibližuje dlouhé období české sportu od 60. let 19. století do první světové války. Od koloritu počátků, nejstarších sportovních portrétů a prvních závodů po proměnu v dramatickou podívanou, jejíž stoleté stáří někdy prozrazuje jen oděv sportovců. Dovoluje nahlédnout do prostředí sportu spjatého s tradicí staré monarchie, se slavnostními uniformami důstojníků a toaletami vznešených dam, i portu, který nasazením a zarputilostí začíná přitahovat mnohatisícové davy diváků. Vstupní texty poskytují základní informace, naznačují dobové společenské souvislosti a dokreslují atmosféru někdejšího sportovního dění, zprostředkovanou původními fotografiemi, autentickými výroky zajímavých osobností a citáty z tehdejšího tisku. Nakladatel: Nezávislý novinář ISBN: 80-86032-06-X, EAN: 9788086032061 Popis: 1× kniha, vázaná, 304 stran, 22 × 26 cm, česky Rozměry: 22 × 26 cm Rok vydání: 2004. Zcela nová kniha! Výborný stav!
  Antikvariát Kokíčkovi [Praha 9] - 139 Kč
 4. SPRÁVNÁ PÉČE AND KRMENÍ MANŽELŮ
  LAURA SCHLESSINGER - 2004
  Vydavatel: Pragma Místo vydání: Praha Rok vydání: 2004 Poč. stran: 202 Vazba: pův. kart. Formát: 8°Příklady ze života naštěstí ukazují, že Správná péče a krmení manželů zachránila a vzkříšila už nespočet napjatých, stereotypních, nudných, nevydařených, rozčilujích, neuspokojivých, dokonce i zdánlivě mrtvých manželství. Autorka v knize předkládá množství praktických rád, ilustrovaných skutečnými případy ze života, a upozorňuje na důležité věci které jsou pro zdravý, úctyplný a uspokojivý vztah k mužům důležité. Skoro denně mi volají ženy, které trpce kritizují své muže. Když je požádám, aby vyzkoušely aspoň jeden návrh z téhle knihy, volají mi ohromené tím, oč příznivěji teď na manžela pohlížejí. Kniha, která zachránila a vzkřísila už nespočet napjatých, stereotypních, nudných, nevydařených, rozčilujících, neuspokojivých, dokonce i zdánlivě mrtvých manželství."
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 100 Kč
 5. GORDON
  GORDON (Edith TEMPLETONová)
  2004, 1.VYDÁNÍ, 208 STRAN, PEVNÁ VAZBA S PŘEBALEM Text románu působí jako silná osobní zpověď, niterné ohlédnutí za začátkem, vývojem a náhlým koncem jednoho milostného vztahu. Louise přijíždí krátce po druhé světové válce do Londýna, kde se setkává s psychiatrem Robertem Gordonem. Ten ji nijak nepřitahuje, přesto se mu po kratičké známosti oddá na lavičce v parku. Od začátku víme, že jde o vztah submisivní: Gordon se Louisy zmocňuje pokaždé brutálně, tak trochu ji i znásilňuje, a to nejen fyzicky, ale i verbálně. Nejde však o explicitně popsané sexuální scény, vše se odehrává v sugestivních náznacích. Román je zároveň „dobrodružstvím“ lingvistickým, neboť autorka „hledá slova“, jimiž by vypravěčka popsala své choulostivé prožitky – používá dnes již zautomatizované výrazy, například z oblasti psychoanalýzy. Kniha je rovněž pozoruhodná jako dokument doby.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 219 Kč
 6. UMĚNÍ NEBO ŽIVOT
  UMĚNÍ NEBO ŽIVOT (Miroslav MÍČKO)
  2004, 2.VYDÁNÍ, 156 STRAN Miroslav Míčko (1912-1970), český výtvarný kritik, teoretik a historik moderního umění, vydal v r. 1944 knihu Umění nebo život, ve které osvětluje podstatu a cesty uměleckého tvoření, jeho smysl a poslání. Neučinil tak teoretickým výkladem, nýbrž formou rozhovorů, které mezi sebou vedou malíř, básník, diletant, historik, lékař, herečka, nakladatel, novinář a kritik. Účastníci rozhovoru jsou postavy pomyslné a zachovávají si vůči autorovi jistou míru samostatnosti, žijí svým vlastními myšlenkami. Kniha, spojující odborné poučení se smyslem pro vtip, patří k tomu nejlepšímu, co u nás bylo v tomto žánru napsáno a vychází po dlouhých šedesáti letech od svého prvního vydání.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 129 Kč
 7. TRÁVY A ALKOHOLY
  TRÁVY A ALKOHOLY (Pavel MICKA)
  Knihu Trávy a alkoholy tvoří vybrané zápisky a příběhy zaznamenané od roku 1989 do roku 2004. Osou textu měla být myšlenka řecká - poznej sám sebe. Autor o své knize říká: "Takový étos nekončí, dokud trvá život. Odvaha hovořit k Bohu, srovnávat se s velkými básníky a mysliteli, je zároveň směšná i nutná. Nečinit to, je už přece nemožné, když promluvili. Nepatrnost lidského individua dokáže zvětšit jen umění. To je oltářem, ke kterému vzhlíží i tato kniha. Text je v zásadě časosběrně řazen, jen pokud mi dovolila jistota, přeskupil jsem pár vět." Tuto knihu lze tedy zároveň chápat jako svébytný umělecký diář uplynulých patnácti let.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 189 Kč
 8. ZEMĚ - CUBE BOOK
  ZEMĚ - CUBE BOOK (Alberto BERTOLAZZI a KOL)
  2005, DOTISK 1. VYDÁNÍ, 736 STRAN, PEVNÁ LAMINOVANÁ VAZBA, KŘÍDOVÝ PAPÍR, NOVÁ KNIHA Kniha plná úžasných fotografií, které přinášejí pohled na naši planetu někdy ze vzduchu, někdy ze země, ale každopádně neopakovatelným způsobem. Pokud chcete vědět, jak to vypadá v nejzapadlejších zákoutích kaňonů, v rozlehlých deltách řek nebo na širých pláních pouští či u klidné hladiny horských jezer, neváhejte a pořiďte si právě tuto publikaci.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 499 Kč
 9. RUČNÍ PRÁCE - PRAKTICKÁ ILUSTROVANÁ PŘÍRUČKA

  2004, 2. VYDÁNÍ, 240 STRAN, PEVNÁ LAMINOVANÁ VAZBA, KŘÍDOVÝ PAPÍR Názorný průvodce ručními pracemi vás seznámí se základy šití, s tradičními i méně známými technikami vyšívání včetně gobelínových výšivek, s patchworkem, ozdobným prošíváním a aplikacemi. Nechybí ani kapitoly o pletení a háčkování.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 249 Kč
 10. Atlas českých dějin 2. díl - od r. 1618
  Semotanová Eva , ill. barev. a čb. foto, il. - 2004 - 84 str.
  orig. sešit - Nová kniha.
  Antikvariát Beneš (Plzeň) - 186 Kč