Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Papír a kniha : prezentace prací studentů a hostů Ateliéru papír a kniha Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně = Paper and book : presentation of works of students and guests of the Studio of Paper and Book of the Faculty of Fine Arts of Brno University of Technology : [Atrium Pražákova paláce, Moravská galerie v Brně 23. března - 23. dubna 2000].

Vysoké učení technické v Brně, Ateliér papír a kniha Fakulty výtvarných umění, [2000]. [10] s.
 1. Encyklopedie knihy
  Petr Voit
  Kniha zahrnuje 2 420 biografických, geografických a věcných hesel ze všech oblastí, které souvisely s výrobou a distribucí knihy (papír, písmo a písmolijectví, grafické techniky, knižní dekor a ilustrace, vazba, ilustrátoři a kartografové, tiskaři, knihkupci a nakladatelé, žánry a formy vydání). Nečerpá jen z domácích reálií, ale chápe knihu jako umělecko-řemeslný objekt širšího časového, teritoriálního i mezioborového vývoje. Každé heslo doplňuje bohatý přehled odborné literatury. Text provází na 500 obrazových příloh, z nichž většina je u nás publikována poprvé. Kniha poslouží nejen laickým zájemcům, ale i pracovníkům knihoven, archivů, galerií a muzeí i antikvářům, sběratelům a bibliofilům. Může posloužit i jako učebnice příslušných oborů na univerzitách a vysokých i středních školách uměleckého a grafického zaměření. Ochranná papírová krabice.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 2000 Kč
 2. Kniha apokryfů
  Čapek Karel - 2000 - 254 stran, brožovaná, reprint vydání z roku 1945 str.
  Levné knihy 2000. 254 stran, brožovaná, reprint vydání z roku 1945 stran
  Rozšířené vydání Apokryfů - původní výbor pěti čísel (Apokryfy, 1932) se postupně rozrostl na devětadvacet (Kniha apokryfů, 1945).Čapkovy apokryfy patří k textům, které k nám stále promlouvají současným hlasem. Čapek je příležitostně psal v průběhu celé své literární dráhy, a představují tedy určitý průřez tématy, jimiž se zabýval.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 50 Kč
 3. Arthur C. Clarke: Měsíční prach

  Měsíční prach Arthur C. Clarke Druhá kniha Vesmírné trilogie. Román Měsíční prach patří k raným autorovým dílům. Clarke v něm líčí svou vizi budoucnosti, kdy Měsíc nese nejen vědecké základny, ale už i několik měst, a cestovní kanceláře tam organizují turistické zájezdy. Při jedné vyhlídkové jízdě dojde k havárii, výletní vozidlo se propadne do prašného podloží. Napínavě vylíčená záchranná akce je zároveň příběhem o lidské hlouposti a malichernosti. ... [více]
  Aukro (Ondra_CH, Praha 10) - 99 Kč (KUP TEĎ)
 4. Řím a Vatikán od počátků do roku 2000

  Řím a Vatikán od počátků do roku 2000 Nakladatel a rok vydání: Lozzi Roma 1996 Stran: 125 (křídový papír, barevné fotografie) Vazba: Měkká Stav: ...
  Aukro (Hadzitom, Praha 8) - 110 Kč (KUP TEĎ)