Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Papír a kniha : prezentace prací studentů a hostů Ateliéru papír a kniha Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně = Paper and book : presentation of works of students and guests of the Studio of Paper and Book of the Faculty of Fine Arts of Brno University of Technology : [Atrium Pražákova paláce, Moravská galerie v Brně 23. března - 23. dubna 2000].

Vysoké učení technické v Brně, Ateliér papír a kniha Fakulty výtvarných umění, [2000]. [10] s.
 1. Maska Omnibus - kniha první

  Stav : Nové ve fólii Žánr: akční, humorný, superhrdinský Vydal:BB/art Komiks Rok a měsíc vydání: 2010/6 ISBN: 978-80-7381-767-1 Vydání: 1.Vazba: vázaná v pevných deskách s přebalemFormat: 160 x 235 mmPočet stran: 368Tisk: barevnýNáklad: 2000 ksCena v době vydání: 899 Kč Popis: Nápad Masky pochází z hlavy Mikea Richardsona a poprvé se objevil roku 1985 v amatérských publikacích vydávaných budoucím šéfem Dark Horse Markem Verheidenem. Po založení DH se Maska objevila jako Masque (v podání scenáristy a kreslíře Marka Badgera) v prvních číslech magazínu Dark Horse Presents. Z Masque se ale stala hodně politická záležitost, a tak to Richardson típl ve snaze vrátit postavu zpátky ke kořenům. K tomu došlo roku 1989, díky tvůrcům Johnu Arcudimu a Dougu Mahnkemu, kteří stvořili něco mezi Králíkem Bugsem a Terminátorem. V tomto omnibusu najdete všechny tři knihy z jejich společné spolupráce: Maska, Maska se vrací a Maska vrací úder. Pak už postava přecházela z ruky do ruky a tvůrci se měnili stejně jako nositelé nebezpečného magického artefaktu. První příběh inspiroval úspěšný film s Jimem Carreym… ale počítejte s tím, že originál je mnohem temnější (avšak stejně zábavný). Maska dodnes patří k nejslavnějším postavám z nakladatelství Dark Horse. Poznámky: The Mask #0 (původně vyšla v anthologii Mayham # 1-4 (5/89-9/89), re-print jako The Mask #0 12/91) The Mask # 1-4 (7/91-10/91), The Mask Returns #1-4 (10/92-3/93), a The Mask Strikes Back #1-5 (2/95-6/95)
  Komiksový antikvariát (Orlová) - 499 Kč
 2. Encyklopedie knihy
  Petr Voit
  Kniha zahrnuje 2 420 biografických, geografických a věcných hesel ze všech oblastí, které souvisely s výrobou a distribucí knihy (papír, písmo a písmolijectví, grafické techniky, knižní dekor a ilustrace, vazba, ilustrátoři a kartografové, tiskaři, knihkupci a nakladatelé, žánry a formy vydání). Nečerpá jen z domácích reálií, ale chápe knihu jako umělecko-řemeslný objekt širšího časového, teritoriálního i mezioborového vývoje. Každé heslo doplňuje bohatý přehled odborné literatury. Text provází na 500 obrazových příloh, z nichž většina je u nás publikována poprvé. Kniha poslouží nejen laickým zájemcům, ale i pracovníkům knihoven, archivů, galerií a muzeí i antikvářům, sběratelům a bibliofilům. Může posloužit i jako učebnice příslušných oborů na univerzitách a vysokých i středních školách uměleckého a grafického zaměření. Ochranná papírová krabice.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 2000 Kč