Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Panoptikum starých kriminálních příběhů.

Marek, Jiří; il. Mézl, Zdeněk
1. vyd. Mladá fronta, 1968. 248, [2] s.
Edice: Edice 13 ; Sv. 19

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Panoptikum starých kriminálních příběhů od Jiří Marek
  - 1968
  Panoptikum starých kriminálních příběhů od Jiří Marek. Panoptikum starých kriminálních příběhů Kniha povídek Jiřího Marka se odehrává především v pražském podsvětí na přelomu dvacátých a třicátých let našeho století. Hlavními hrdiny těchto kriminalistických příběhů jsou detektivové pražské policie a různí zločinci od kapsářů po vrahy nebo špiony. Nevystupují zde však pouze zločinci a detektivové, ale také lidé, kteří se stali náhodnými svědky zločinu, nebo jej i vyřešili. Všem detektivům však téměř vždy k vyřešení případu pomůže náhoda nebo zanedbatelná chyba pachatele. Hlavním hrdinou této knihy je policejní rada Vacátko a lidé z jeho okolí. Teoretický rozbor: Panoptikum starých kriminálních příběhů bylo, zfilmováno pod názvem Hříšní lidé města pražského a stalo se velmi úspěšným seriálem v němž hlavní roli ztvárnil Jaroslav Marvan. Kniha se svým obsahem podobá čapkovým Povídkám z jedné a druhé kapsy. Vydáno 1968. Stran 299. Kniha dobrý stav, potrhaná obálka.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 69 Kč
 2. Panoptikum starých kriminálních příběhů
  Jiří Marek - 1968 - 252 str.
  Soubor sedmnácti kriminálních příběhů z doby první republiky, napsaných na základě skutečných událostí, které se kdysi staly senzacemi. Kniha, která jakoby v mnohém navazovala na dva známé soubory Čapkových detektivních povídek, je v nich podobná lidská chápavost a laskavost, vtip, humor a dar živého slova. Soubor Panoptikum starých kriminálních příběhů je první knihou z třídílné série spisovatele Jiřího Marka, kterou doplňují Panoptikum hříšných lidí a Panoptikum Města pražského. Soubor povídek obsahuje více či méně slavné případy vrchního policejního rady Knotka, jeho nástupce rady Vacátka a členů mordparty. V každém příběhu díky jemnému humoru a jazykovému mistrovství Jiřího Marka ožívá především nostalgický svět prvorepublikové Prahy a jejích tehdejších periferií, spolu s řadou osobitých postav, které prožívají všední dramata s nešťastnými, ale někdy i se šťastnými konci. Většina povídek z tohoto souboru se dočkala seriálové či filmové podoby.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 30 Kč
 3. Marek - Panoptikum starých kriminálních příběhů
  J. Marek - 1968, 1. vydání
  Soubor sedmnácti kriminálních příběhů z doby první republiky, napsaných na základě skutečných událostí, které se kdysi staly senzacemi. Kniha, která jakoby v mnohém navazovala na dva známé soubory Čapkových detektivních povídek, je v nich podobná lidská chápavost a laskavost, vtip, humor a dar živého slova. Soubor Panoptikum starých kriminálních příběhů je první knihou z třídílné série spisovatele Jiřího Marka, kterou doplňují Panoptikum hříšných lidí a Panoptikum Města pražského. Soubor povídek obsahuje více či méně slavné případy vrchního policejního rady Knotka, jeho nástupce rady Vacátka a členů mordparty.   Externí sklad - 033
  Antikvariát Janoš (Brno) - 40 Kč
 4. Panoptikum starých kriminálních příběhů od Jiří Marek
  - 1968
  Panoptikum starých kriminálních příběhů od Jiří Marek. Soubor Panoptikum starých kriminálních příběhů je první knihou z třídílné série spisovatele Jiřího Marka, kterou doplňují Panoptikum hříšných lidí a Panoptikum Města pražského. Soubor povídek obsahuje více či méně slavné případy vrchního policejního rady Knotka, jeho nástupce rady Vacátka a členů mordparty. V každém příběhu ... Vydáno 1968. Stran 247. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 59 Kč
 5. Panoptikum starých kriminálních příběhů od Jiří Marek
  - 1968
  Soubor Panoptikum starých kriminálních příběhů je první knihou z třídílné série spisovatele Jiřího Marka, kterou doplňují Panoptikum hříšných lidí a Panoptikum Města pražského. Soubor povídek obsahuje více či méně slavné případy vrchního policejního rady Knotka, jeho nástupce rady Vacátka a členů mordparty. V každém příb...Panoptikum starých kriminálních příběhů od Jiří Marek. Vydáno 1968. Stran 248. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 69 Kč
 6. Panoptikum starých kriminálních příběhů
  Jiří Marek , ill. František Škoda - 2000 - 820 str.
  obálku navrhla Michaela Blažejová">Praha
  Antikvariát U nás (Praha 4) - 65 Kč
 7. Panoptikum starých kriminálních příběhů
  Marek, Jiří , ill. Mézl, Zdeněk - 1968 - 248 s. str.
  Mladá fronta, Praha 1968, 1. vyd., il.: Mézl, Zdeněk, 248 s.
  Vazba: brožovaná bez obálky
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 30 Kč
 8. Panoptikum starých kriminálních příběhů
  Marek, Jiří , ill. Mézl, Zdeněk - 1968 - 248 s. str.
  Mladá fronta, Praha 1968, 1. vyd., il.: Mézl, Zdeněk
  Vazba: brožovaná s obálkou
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 50 Kč
 9. Panoptikum starých kriminálních příběhů / Jiří Marek
  - 1968
  Panoptikum starých kriminálních příběhů / Jiří Marek - vazba: tvrdá, stav: zachovalá, 1968, ilustrace: Zdeněk Mézl, první vydání
  Gramodesky.shop (Liberec) - 29 Kč
 10. Panoptikum starých kriminálních přiběhů
  Marek, Jiří - 1968 - 252 str.
  OBr. s trochu pošk. ob., il. Zdeněk Mézl
  Knížky.com (Praha 1) - 50 Kč
 11. Panoptikum starých kriminálních příběhů
  Marek, Jiří - 1968 - 252 str.
  OKart. s ob., il. Zdeněk Mézl
  Knížky.com (Praha 1) - 60 Kč