Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Pacientka doktora Hegla.

Pujmanová, Marie
7. vyd., v Čs. spis. 3. vyd. Československý spisovatel, 1966. 139, [1] s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. PACIENTKA DOKTORA HEGLA - Pujmanová, Marie

  vazba tvrdá, celoplátěná, zachovalé, bez obálky 7.vydání, v ČS třetí, náklad 20 000, 139 stran Karla Janotová a dr. Jára Kříž jsou zasnoubeni a již si radostně zařizují svůj příští manželský byt. Oba jsou z předních pražských rodin, jsou mladí a mají se rádi. Před svatbou onemocní Karla a musí být operována. Zamiluje se do svého lékaře dr. Hegla a citlivý, zrazený Jára se otráví. Ačkoliv kdekdo ví o Karlině poměru se známým chirurgem, rodič nemají o tom ani potuchy. Také paní Heglová ví o této nové manželově lásce, jako vždy věděla o všech jeho dřívějších nevěrách... Životopis Marie Pujmanová rozená Henerová byla českáspisovatelka a novinářka. Národní umělkyně. Její otec byl universitní profesor, později se myšlenkově rozešla s třídou ze které pocházela a věnovala se dělnické problematice. M. Pujmanová několikrát navštívila Sovětský svaz a tyto cesty velmi ovlivnily její myšlení. V roce 1932 podporovala stávku horníků v Mostě.Přispívala do Rudého práva (kde se snažila působit na děti), Literárních novin, Lidových novin, Tribuny, Českého slova, Přítomnosti, atd.. V 50. letech se stala jednou z hlavních propagátorek politických procesů. Např. žádala maximální tresty pro „zrádce“. Známý je její výrok: „Psovi psí smrt!“ Zároveň udělala maximumpro to, aby z vězení dostala svého syna, který chtěl se skupinou lidí utéci přes hranice.Manžel: Ferdinand PujmanOtec: Kamil Henner
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 11 Kč
 2. Pacientka doktora Hegla od Marie Pujmanová
  - 1966
  Pacientka doktora Hegla od Marie Pujmanová. Karla Janotová a dr. Jára Kříž jsou zasnoubeni a již si radostně zařizují svůj příští manželský byt. Oba jsou z předních pražských rodin, jsou mladí a mají se rádi. Před svatbou onemocní Karla a musí být operována. Zamiluje se do svého lékaře dr. Hegla a citlivý, zrazený Jára se otráví. Ačkoliv kdekdo ví o Karlině poměru se zná... Vydáno 1966. Stran 139. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 54 Kč
 3. Pacientka doktora Hegla od Marie Pujmanová
  - 1966
  Pacientka doktora Hegla od Marie Pujmanová.. Karla Janotová a dr. Jára Kříž jsou zasnoubeni a již si radostně zařizují svůj příští manželský byt. Oba jsou z předních pražských rodin, jsou mladí a mají se rádi. Před svatbou onemocní Karla a musí být operována. Zamiluje se do svého lékaře dr. Hegla... Vydáno 1966. Stran 139. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 49 Kč
 4. Pacientka doktora Hegla
  - 1966
  M. Pujmanová - 1966 Karla Janotová a dr. Jára Kříž jsou zasnoubeni a již si radostně zařizují svůj příští manželský byt. Oba jsou z předních pražských rodin, jsou mladí a mají se rádi. Před svatbou onemocní Karla a musí být operována. Zamiluje se do svého lékaře dr. Hegla a citlivý, zrazený Jára se otráví.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 35 Kč
 5. Pacientka doktora Hegla
  - 1966
  M. Pujmanová - 1966 Karla Janotová a dr. Jára Kříž jsou zasnoubeni a již si radostně zařizují svůj příští manželský byt. Oba jsou z předních pražských rodin, jsou mladí a mají se rádi. Před svatbou onemocní Karla a musí být operována. Zamiluje se do svého lékaře dr. Hegla a citlivý, zrazený Jára se otráví.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 35 Kč
 6. Pacientka doktora Hegla
  Pujmanová, Marie - 1966 - 139 s. str.
  Československý spisovatel, Praha 1966, 7. vyd.
  Vazba: tvrdá
  Stav: velmi pěkný
  Antikvariát-pce.cz (Pardubice) - 20 Kč
 7. Pacientka doktora Hegla
  Pujmanová, Marie , ill. Požárek, Václav - 1966 - 139 s. str.
  Československý spisovatel, Praha 1966, 7. vyd., il.: Požárek, Václav
  Stav: Pěkná originální vazba s přebalem
  Antikvariát 11 (Praha 4 - NUSLE) - 29 Kč
 8. Pacientka doktora Hegla
  Pujmanová, Marie - 1966
  vázaná, přebal natržen
  Antikvariát Diviš (Praha 8) - 40 Kč