Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Ostrovy uprostřed proudu.

Hemingway, Ernest
2., zrevid. vyd., v Knižním klubu 1. Knižní klub, 1998. 431 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. OSTROVY UPROSTŘED PROUDU - Hemingway, Ernest

  vazba tvrdá s obálkou, jako nové 2. vydání, v KK první,432 stran, překlad - Luba a Rudolf Pollarovi V první části líčí autor tragiku jeho rodinného života, ve druhé zavádí na Kubu v době 2. světové války, kdy se hrdina aktivně účastní boje proti německému námořnictvu. Dějištěm poslední části románu je paluba průzkumného člunu, ve kterém hrdina pátrá po trosečnících z potopené německé ponorky. Kniha zaznamenává řadu Hemingwayových autentických zážitků z 2. světové války, kdy byl ve službách amerického námořnictva, a do postavy svého hrdiny vložil mnoho svých tehdejších pocitů a názorůPoslední dílo z autorovy pozůstalosti je tragickým příběhem malíře, žijícího osaměle na jednom z ostrovů Západoindického souostroví Životopis Je považován za čelního představitele tzv. ztracené generace.Po získání základního vzdělání se stal reportérem v Kansas City Star. V první světové válce se stal dobrovolníkem italské armády. Jako reportér se zúčastnil španělské občanské války.Po válce působil jako dopisovatel, poslední roky života strávil na Kubě.V roce 1961 pravděpodobně spáchal sebevraždu (zastřelil se), nezanechal po sobě žádný vysvětlující dopis, jeho smrt bývá také vysvětlována jako nehoda při čištění hlavně. Pro sebevraždu hovoří především tyto argumenty:1. Byl velmi zkušený lovec a je u něj taková to nehoda nepravděpodobná, ne však nemožná.2. Trpěl depresemi.3. Jeho přátelé se shodli na pravděpodobnosti sebevraždy.Nositel Pulitzerovy (1953) a Nobelovy ceny (1954).Hemingway byl velmi ovlivněn válkou, vyhledával nebezpečí, měl zálibu v nebezpečných sportech (býčí zápasy) a v lovu. Ve svých povídkách hledal pravdu o člověku v mezní situaci, proto své hrdiny stavěl do nebezpečí, kde pak prokazovali čest a odvahu. Styl jeho psaní je samozřejmě přizpůsoben této literatuře: je úsečný, zbavený všeho nadbytečného, jeho díla nemají žádné citové zabarvení, často píše pouze dialog bez dalších komentářů – tzv. objektivní vypravěčství. Počítá s podtextem. Většina jeho děl byla inspirována osobními zážitky. Postavy jeho děl jsou často muži, kteří vedou nebezpečný způsob života (vojáci, rybáři, lovci, toreadoři).
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 44 Kč
 2. Ostrovy uprostřed proudu
  Ernest Hemingway - 1998 - 432 str.
  Knižní klub, Praha, téměř výborný stav, orig. karton. vazba s přebalem, listy lehce zažloutlé v krajích, na prvních třech stranách malá skvrnka, 2. zrevidované vydání (v KK první), 432 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 40 Kč
 3. Ostrovy uprostřed proudu
  - 1998
  E. Hemingway - 1998 V první části líčí autor tragiku jeho rodinného života, ve druhé zavádí na Kubu v době 2. světové války, kdy se hrdina aktivně účastní boje proti německému námořnictvu.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 48 Kč
 4. Ostrovy uprostřed proudu
  Hemingway, Ernest - 1998 - 431 str.
  Knižní klub, V Praze 1998, 2. vyd., 431
  Vazba: originální, vázaná s přebalem
  Stav: Výborný
  Antikvariát Česko (Praha 9) - 100 Kč
 5. Ostrovy uprostřed proudu
  Hemingway Ernest, - 1998 - 431 str.
  431 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý
  Jihočeské antikvariáty (Lomnice nad Lužnicí, ČB, Pr8) - 80 Kč
 6. Ostrovy uprostřed proudu
  Ernest Hemingway - 1998
  Knižní klub 1998
  zašlá horní ořízka, jinak velmi dobrý stav
  Dva antikváři (Praha 10) - 70 Kč
 7. Ostrovy uprostřed proudu
  Ernest Hemingway - 1998 - 432 str.
  Knižní klub 1998
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 85 Kč
 8. Ostrovy uprostřed proudu
  Ernest Hemingway - 1998
  V Praze : Knižní klub, 1998 1998
  Antikvariát Aurora (Praha 1) - 80 Kč