Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Ostrov v bouři.

Hajdúk, Peter
1. vyd. Naše vojsko, 1980. 343 s.
Edice: Hvězda ; sv. 34

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. OSTROV V BOUŘI - Peter Hajdúk

  vazba tvrdá celoplátěná, pěkné, bez obálky, podpis majitele na předsádce 1. vydání, náklad 8 000, 344 stran, překlad - Emil Charous Životopis Peter Hajdúk (vlastním jménem Oleg Lodvinov) žije jako penzista v Bratislavě. V minulosti pracoval jako právník, posléze se stal důstojníkem Československé armády. Hajdúka můžeme zařadit mezi autory nepříliš náročné dobrodružné či špionážní literatury se silným nádechem socialistické ideologie.Většina jeho děl vyšla v armádním vydavatelství Naše vojsko. Autorovou prvotinou se stal v roce 1964 román Kolotoč. Dále pak vyšly knižně jeho novely Mustafa (1968) a Nie sme z rodu bohatierov (1973). Vrcholem jeho tvorby je rozsáhlá trilogie Ostrov, Ostrov v bouři a Üsvit nad ostrovem (1977-1981).Mezi jeho drobnější díla řadíme následující prózy: Čakajte na kuriera (1983), Hodina rozhodnutí (1985), Akce Edelstein (1985) spolu s J. Niňajem (zfilmováno). Se stejným autorem napsal i knihu Krycie meno Regensburg (1987), dále vyšla jeho práce Dozrávání (1988). FIlmový scénarista a překladatel.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 22 Kč
 2. Ostrov v bouři od Peter Hajdúk
  - 1980
  Ostrov v bouři od Peter Hajdúk. Román navazující na novelu Petera Hajdúka Ostrov a ztvárňující situaci slovenských vojáků za Slovenského národního povstání. Zachycuje osudy a tříbení charakterů příslušníků spojovacího praporu za bojových akcí na jednom úseku fronty i za přechodu na partyzánský způsob vedení boje. Vydáno 1980. Stran 343. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 78 Kč
 3. P.Hajdúk - Ostrov v bouři
  - 1980 - 343 str.
  Román navazující na novelu Petera Hajdúka Ostrov a ztvárňující situaci slovenských vojáků za Slovenského národního povstání. Zachycuje osudy a tříbení charakterů příslušníků spojovacího praporu za bojových akcí na jednom úseku fronty i za přechodu na partyzánský způsob vedení boje. Velmi dobrý stav.
  Aukro (Zuzkamr, Neratovice) - 69 Kč (KUP TEĎ)