Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Opusťte loď! : sága těžkého křižníku Indianapolis - největší námořní katastrofa válečného námořnictva Spojených států amerických.

Newcomb, Richard F
Vyd. 1. Beta-Dobrovský, 2005. 311 s., [8] s. obr. příl

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Opusťte loď!
  Richard F. Newcomb - 2005 - 311 str.
  Beta - Dobrovský, Praha - Plzeň, 2005, laminovaná vazba, 311 stran, pěkný stav. V roce 1945, v závěrečných dnech války, vyplouvá z přístavu na moře těžký křižník Indianapolis. Převáží přísně střežený náklad, který navždy změní svět. Jedná se o uran 235, kterým budou naplněny bomby určené pro Hirošimu. Křižník bez problémů vyložil olověné válce s uranem na ostrově Tinian a plavil se ke Guamu. Dle rozkazu měl přeplout Filipínské moře k ostrovu Leyte. Tam se už neobjevil. Byl torpédován japonskou ponorkou mezi Guamem a Leyte. Po dvanácti minutách bylo vše skončeno. Více než 300 mužů šlo ke dnu s lodí. Dalších 900 námořníků však zůstalo na hladině. Čekaly je čtyři dny a pět nocí plných hrůzy. Bez pitné vody v oceánu plném útočících žraloků.
  Antikvariát Karlín (Praha 8) - 120 Kč
 2. Opusťte loď! : sága těžkého křižníku Indianapolis - největší námořní katastrofa válečného námořnictva Spojených států amerických
  Richard F. Newcomb - 2005
  Praha : Beta-Dobrovský ; Plzeň : Ševčík, 2005
  Antikvariát Aurora (Praha 1) - 80 Kč