Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Opera : Průvodce operní tvorbou.

Hostomská, Anna
2. vyd. v SNKLHU. SNKLHU, 1956. 857, [3] s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. OPERA - PRŮVODCE OPERNÍ TVORBOU

  857 stran, dobrý stav, 2 vydání, Vázaná bez obálky. Spolupracovali dr. Lubomír Dorůžka, dr. Emil Ludvík a dr. Jarmila Brožovská, úvodní studii napsal dr. Mirko Očadlík. Souborná informační kniha o operních skladatelích a jejich dílech je proti poslední naší příručce toho druhu (J. Branberger, \"Svět v opeře\" 1946) mnohem obsáhlejší, zejména pokud jde o opery slovanské. Díla jsou seřazena skupinově podle historického vývoje národních kultur kromě kapitoly úvodní, věnované autorům klasickým. Opery téhož skladatele jsou řazeny podle data premiér. Rychlou orientaci v knize umožňují rejstříky: skladatelů, autorů libret a literárních předloh, názvů oper. U každého díla je podán podrobný rozbor námětu, doby, okolností, za nichž vznikalo, dále volné vyprávění obsahu děje podle jednotlivých aktů a konečně výčet charakteristických scén a arií. Notové ukázky připojeny nejsou, zato však kniha přináší stručné životopisné portréty skladatelů a seznam česky vydané literatury o nich. Úvodní kapitoly k jednotlivým oddílům a historický výklad o opeře jako uměleckém útvaru napsal M. Očadlík.
  Antikvariát Na Rynku (Hradec Králové) - 260 Kč
 2. Opera - Průvodce operní tvorbou Hostomská Anna

  Spolupracovali dr. Lubomír Dorůžka, dr. Emil Ludvík a dr. Jarmila Brožovská, úvodní studii napsal dr. Mirko Očadlík.Souborná informační kniha o operních skladatelích a jejich dílech je proti poslední naší příručce toho druhu (J. Branberger, "Svět v opeře" 1946) mnohem obsáhlejší, zejména pokud jde o opery slovanské. Díla jsou seřazena skupinově podle historického vývoje národních kultur kromě kapitoly úvodní, věnované autorům klasickým. Opery téhož skladatele jsou řazeny podle data premiér. Rychlou orientaci v knize umožňují rejstříky: skladatelů, autorů libret a literárních předloh, názvů oper. U každého díla je podán podrobný rozbor námětu, doby, okolností, za nichž vznikalo, dále volné vyprávění obsahu děje podle jednotlivých aktů a konečně výčet charakteristických scén a arií. Notové ukázky připojeny nejsou, zato však kniha přináší stručné životopisné portréty skladatelů a seznam česky vydané literatury o nich. Úvodní kapitoly k jednotlivým oddílům a historický výklad o opeře jako uměleckém útvaru napsal M. Očadlík.
  Antikvariát Novem Portis (Havlíčkův Brod) - 300 Kč
 3. Opera
  Hostomská, Anna - 1956 - 857 str.
  Rok: 1956, Vydavatel: SNKLHU, Praha, Vazba a grafická úprava: Milan Hegar, 14 x 20,5 cm, 857 stran, plátěná vazba (obálka chybí),
  Antikvariát Bastion (Tábor) - 200 Kč
 4. Opera. Průvodce operní tvorbou
  Anna Hostomská - 1959
  Autor: Anna Hostomská. Vydavatel: SNKLHU. Vydáno v roce: 1959. Vazba: vázaná.
  AB Antikvariát (Brno) - 150 Kč
 5. stejná vydání

  Opera


  Průvodce operní tvorbou
  Opera
  Hostomská, Anna - 1956
  , Praha 1956
  Vazba: vázaná s obálkou
  Stav: dobrý, otřepená obálka
  Antikvariát B612 [internet] - 80 Kč
 6. Opera. Průvodce operní tvorbou
  Hostomská, Anna - 1956 - 857 str.
  OCpl. s trochu pošk. ob.
  Knížky.com (Praha 1) - 200 Kč
 7. Opera - průvodce operní tvorbou
  Anna Hostomská - 1956
  Vydáno: 1956 Stav: vázaná, dobrý, bez obálky
  Antikvariát u pošty (Ostrava) - 140 Kč