Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Ohně na planinách.

Ōoka, Shōhei
Vyd. 1. Vyšehrad, 1976. 198 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Ohně na planinách
  Šóhei Óoka - 1976
  Hrdinou románu Ohně na planinách je svobodník Tamura, nemocný tuberkulózou, kterého zapudila vlastní jednotka a odmítl polní lazaret, a tak je odsouzen k deprimující izolaci od světa lidí. Ponechán sobě samému protlouká se filipínskou džunglí v neustálém ohrožení života, s nepatrnou nadějí na záchranu. Šóhei Óoka v tomto psychologickém románu prozkoumává hranice lidství, líčí příběh člověka v mezní situaci, kterého hlad, samota a beznaděj přivedou na okraj šílenství. Ohně na planinách jsou jednou z nejpůsobivějších výpovědí o zrůdnosti války ve světové literatuře. Šóhei Óoka (1909–1983) je jedním z vůdčích představitelů první vlny tzv. japonské poválečné literatury, která přinesla protiválečné postoje, psychologickou metodu a snahu o realistické zachycení skutečnosti. Jeho tvorbu ovlivnily rozhodující měrou zážitky z filipínské fronty a z amerického zajateckého tábora. Jeho nejznámější román Ohně na planinách (Nobi), v Japonsku vyznamenaný literární cenou, vyšel v mnoha překladech a byl rovněž zfilmován. Přeložili Jan a Vlasta Winkelhöferovi. Vydalo nakladatelství Vyšehrad, Praha 1976. Kresbu na přebal, vazbu a frontispice navrhla Eva Bednářová. Graficky upravil Zdeněk Stejskal. Vydání první, stran 200, rozměr: A5. Původní celoplátěná vazba s přebalem. Pěkný stav (viz obr.).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 120 Kč
 2. Ohně na planinách
  Šóhei Óoka - 1976
  Hrdinou románu Ohně na planinách je svobodník Tamura, nemocný tuberkulózou, kterého zapudila vlastní jednotka a odmítl polní lazaret, a tak je odsouzen k deprimující izolaci od světa lidí. Ponechán sobě samému protlouká se filipínskou džunglí v neustálém ohrožení života, s nepatrnou nadějí na záchranu. Šóhei Óoka v tomto psychologickém románu prozkoumává hranice lidství, líčí příběh člověka v mezní situaci, kterého hlad, samota a beznaděj přivedou na okraj šílenství. Ohně na planinách jsou jednou z nejpůsobivějších výpovědí o zrůdnosti války ve světové literatuře. Šóhei Óoka (1909–1983) je jedním z vůdčích představitelů první vlny tzv. japonské poválečné literatury, která přinesla protiválečné postoje, psychologickou metodu a snahu o realistické zachycení skutečnosti. Jeho tvorbu ovlivnily rozhodující měrou zážitky z filipínské fronty a z amerického zajateckého tábora. Jeho nejznámější román Ohně na planinách (Nobi), v Japonsku vyznamenaný literární cenou, vyšel v mnoha překladech a byl rovněž zfilmován. Vydalo nakladatelství Vyšehrad, Praha 1976. Kresbu na přebal, vazbu a frontispice navrhla Eva Bednářová. Graficky upravil Zdeněk Stejskal. Vydání první, stran 193, rozměr: A5. Původní celoplátěná vazba s přebalem, ten natržený a lehce zašpiněný. Dobrý stav (viz obr.).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 90 Kč
 3. Ohně na planinách
  Šóhei Óoka, 1976 - 1976 - 193 str.
  Ohně na planinách / Šóhei  Óoka, 1976 - vazba: tvrdá, stav: zachovalá, původní obálka, první vydání, stran 193   Doporučujeme vaší pozornosti: www.zapalovace-ryti.cz www.e-svitidla.com www.e-karneval.cz Rytí, broušení, gravírování Svítidla Massive Partnerské kostýmy pro karneval Zippo® Skladem Expres Shop Svítidla Design Lirio® Dámské karnevalové kostýmy Reklamní Cedule USA Svítidla EGLO Pánské karnevalové kostýmy Novinky
  e-Trafika.cz (Liberec) - 129 Kč
 4. Ohně na planinách
  Šóhei Óoka - 1976 - 193 str.
  Vyšehrad, Praha, dobrý stav, obálka zašedlá, u okrajů místy odřená, u horní hrany lehce natržená, u dolní hrany na zadní straně část chybí, desky zašedlé, zkosený hřbet, listy u spoje zvlněné, některé rohy ohnuté, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 193 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 40 Kč
 5. Ohně na planinách
  Šóhei Óoka - 1976 - 193 str.
  Vyšehrad, Praha, dobrý stav, obálka zašedlá s hnědými skvrnami, u okrajů odřená a místy natržená, desky zašedlé, zkosený hřbet, dolní hrana hřbetu lehce naražena, na přední straně malá žlutá skvrnka, , orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 193 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 32 Kč
 6. Ohně na planinách
  Ōoka, Shōhei , ill. Bednářová, Eva (obálka,frontispice) - 1976 - 198 str.
  Vyšehrad, Praha 1976, 1. vyd., il.: Bednářová, Eva (obálka,frontispice), 198
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 80 Kč
 7. Šóhei Óoka - Ohně na planinách
  - 1976 - 193 str.
  Kniha je nepoškozená, velmi dobrý stav, viz foto !!! Hrdinou románu Ohně na planinách je svobodník Tamura, nemocný tuberkulózou, kterého zapudila vlastní jednotka a odmítl polní lazaret, a tak je odsouzen k deprimující izolaci od světa lidí. Ponechán sobě samému protlouká se filipínskou džunglí v neustálém ohrožení života, s nepatrnou nadějí na záchranu. Šóhei Óoka v tomto psychologickém ... [více]
  Aukro (schartner, Dobříš) - 39 Kč (KUP TEĎ)
 8. Ohně na planinách
  Šóhei Óoka, - 1976 - 198 str.
  Vyšehrad Praha 198 stran, původní vazba s obálkou 8 °, velmi dobrý stav
  Jihočeské antikvariáty (Lomnice nad Lužnicí, ČB, Pr8) - 70 Kč
 9. Óoka, Š.: Ohně na planinách
  - 1976
  Vyšehrad, 1976 (mírně poškozený přebal, mírně zašpiněná)
  Abnormalizace (Hořice, HK) - 40 Kč
 10. Ohně na planinách
  Šóhei Óoka - 1976 - 198 str.
  vyd. Vyšehrad 1976, 198 str., váz.
  Přečtené knihy (Praha 6) - 39 Kč
 11. Ohně na planinách
  Š.Óoka - 1976
  Vydavatel: VYŠEHRAD
  Knihy-antikvariat.cz [Měchenice] - 70 Kč
 12. Ohně na planinách
  - 1976 - 198 str.
  Oóka Š., 1976 vydal Vyšehrad, 198 str., stav velmi dobrý, boj o Filipíny obsazené japonskou armádou, vázaná
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 39 Kč
 13. Ohně na planinách
  OOKA Shohei - 1976
  váz., bez přeb. Stav:2
  Antikvariát Čejka (Praha 5) - 110 Kč
 14. Ohně na planinách
  Óoka Š. - 1976
  Vyšehrad 1976
  Antikvariát Jiří Hrách (Praha 7) - 25 Kč