Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Odkaz Josefa Hlávky : historie České akademie věd a umění, Hlávkových studentských kolejí, Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových, jakož i Národohospodářského ústavu.

Pokorný, Jiří
Vyd. 1. Academia, 2005. 302 s., [8] s. obr. příl

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. ODKAZ JOSEFA HLÁVKY
  ODKAZ JOSEFA HLÁVKY (Jiří POKORNÝ)
  2008, 2. VYDÁNÍ, 304 STRAN, PEVNÁ VAZBA, PERFEKTNÍ STAV HISTORIE ČESKÉ AKADEMIE VĚD A UMĚNÍ, HLÁVKOVÝCH STUDENTSKÝCH KOLEJÍ, NADÁNÍ JOSEFA, MARIE A ZDĚNKY HLÁVKOVÝCH, JAKOŽ I NÁRODOHOSPODÁŘSKÉHO ÚSTAVU EDICE PAMĚŤ SV. 9 Kniha se zabývá spletitou historií institucí, které jsou spjaty se jménem největšího mecenáše v českých dějinách, architekta Josefa Hlávky (1831–1908), od jehož úmrtí letos uplynulo sto let. Česká akademie věd a umění (předchůdkyně pozdější Československé akademie věd a dnešní Akademie věd České republiky), Hlávkova nadace, studentské koleje i Národohospodářský ústav se během své existence musely potýkat s překážkami, o nichž se jejich zakladateli ani nesnilo, a v jejich osudech i v osudech jejich představitelů se odrážely proměny jednotlivých období 20. století: zánik habsburské monarchie, první republika, německá okupace, komunistický režim i naše současnost.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 149 Kč
 2. stejná vydání

  Odkaz Josefa Hlávky


  historie České akademie věd a umění, Hlávkových studentských kolejí, Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových, jakož i Národohospodářského ústavu
  Odkaz Josefa Hlávky
  Pokorný, Jiří - 2005 - 302 s. str.
  Academia, Praha 2005, 1. vyd.
  Vazba: původní,lamino
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 150 Kč