Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

O tom, co je v životě důležité : na minutu s Józefem Augustynem.

Augustyn, Józef
Karmelitánské nakladatelství, 2007. 111 s.
Edice: Na minutu s ; sv. 6

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. SS 1. Heinrich Himmler - Nepravděpodobná smrt
  Thomas Hugh, - 2007 - 310 str.
  Thomasova kniha je určena „těm, kdo nechtějí čekat do roku 2045“. Tehdy totiž skončí stoletý britský zákaz uvolnit dokumentaci týkající se širších závažných souvislostí sebevraždy, kterou údajně spáchal 23. května 1945 v britském zajetí říšský vedoucí SS Heinrich Himmler. Oficiální verze vycházela z odpovědi seržanta Edwina Austina, svědka Himmlerova (Hitzingerova) příchodu do zajetí: „Okamžitě jsem poznal, že to je Himmler.“ Historici ji bezmála šest desetiletí nepřestávali opakovat navzdory neexistenci posmrtných důkazů, bezcenné identifikační proceduře, nepřijatelným fotografickým důkazům i rozporným, nahodilým a lživým výpovědím o jeho smrti. A tak svět po celou tu dobu věřil, že hlavní architekt holocaustu takto unikl obžalobě před Mezinárodním vojenským tribunálem v Norimberku. Jenže – byl to skutečně Himmler? Jako první o tom vyslovil pochybnost Kim Philby, jeden z nejschopnějších tajných agentů MI6, a ve snaze ji rozptýlit zorganizoval v roce 1946 Operaci Globetrotter. Pochybnosti však zůstaly a daly autorovi této knihy podnět k pátrání, jež vedlo k odhalení utajovaného pozadí smrti říšského vedoucího – spleti korupčních machinací, zásahů vysokých financí, vlivu politických spekulací a mezinárodních intrik. Podle plánů Heinricha Himmlera se zdroje německého bohatství měly s nadcházejícím koncem války přemístit do zahraničí a vytvořit tam průmyslovou a finanční základnu k vytvoření čtvrté říše. V Německu samém se přitom vojenské kruhy měly podílet na úsilí SS o zdokonalování nacistických podzemních organizací...., 310 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý
  Jihočeské antikvariáty (Lomnice nad Lužnicí, ČB, Pr8) - 160 Kč
 2. Comics salón (2008) (Comics salon manga book 2)

  Poslaním zbierky je dať priestor slovenským výtvarníkom, autorom comicsov a scénaristom prezentovať svoje diela a získať ďalšiu podporu pre tvorbu vlastných diel. Taktiež si kladie za cieľ ukázať širokej verejnosti, že comicsová tvorba na Slovensku existuje a je na vysokej úrovni.
  Okrem najlepších súťažných kúskov zo súťaží FanArt, OriginalArt, Comics & Manga a Poviedka IstroCON sme sa tentoraz rozhodli navyše do zbierky pozvať aj diela profesionálnych maliarov zo zahraničia, a tak sa môžte tešiť aj na 4 diela od nich.
  Zbierka má 260 strán, lepenú knižnú väzbu, s lakovanou tvrdou obálkou a obsahuje 15 rôznych comicsov a máng. Ďalej v nej nájdete 3 najlepšie poviedky z poviedkovej súťaže Poviedka IstroCON 2007 a odborno-náučné články o tom, čo je comics a aká je jeho história, formy a žánre a subžánre. Taktiež sa venuje analýze japonského comicsu (mangy) a animovaných filmov.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 162 Kč
 3. Absolutní zlo
  Kava,Alex - 2007 - 352 str.
  2007, 352
  Vazba: měkká
  Stav: pěkný
  Když v ospalém městečku Platte dojde k brutální vraždě, policie je v koncích.Stopy jasně ...
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 150 Kč
 4. Jay Lake: Květinová zkouška

  Květinová zkouška Jay Lake Kritikou vřele přijatá městská fantasy navazující na snahy o proměnu žánru, jež lze vypozorovat v dílech Chiny Miévilla, Jeffa VanderMeera či K. J. Bishopové. Trojice hlavních hrdinů musí zabránit zničení všeho, co v životě znají. Kypícímu městu hrozí zkáza, rozkládá se zevnitř, zatímco za branami číhají armády nepřítele. Politické intriky, zmizelí bohové, pozůstatky kdysi mocné říše, protichůdné požadavky bezpočtu zájmových skupin. To vše dává ... [více]
  Aukro (Ondra_CH, Praha 10) - 99 Kč (KUP TEĎ)