Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Nezapomenutelné příběhy.

Vašák, Vašek; Kolář, Petr
Vyd. 1. XYZ, 2006. 293 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. NEZAPOMENUTELNÉ PŘÍBĚHY - Vašák Vašek, Kolář, Petr

  vazba tvrdá s obálkou, jako nové 1. vydání, 293 stran Časopisecké články o významných či zajímavých českých a několika zahraničních osobnostech nejrůznějších profesí a zájmů. Životopis VAŠEK VAŠÁK (30. 12. 1949) vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Hořovicích (pár let se živil jako projektant v SÚDOP a Metroprojektu) a později i zpěv a skladbu na Lidové konzervatoři (profesoři L. Löbl, I. Vyskočil, H. Macourek a V. Neumann).Dále je absolventem European School of English ve Valletě (Malta), a členem International Federation of Journalists, Akademie populární hudby, Ochranného svazu autorského, Obce spisovatelů atd.Novinář a spisovatel:Počínaje rokem 1991 začal souběžně působit i jako novinář (Teletip, Týdeník televize, Ano, Xantypa – kde má na starosti i internetovou podobu časopisu, přispíval také do Mladého světa, Reflexu a Kotejlu. Dělal interview s českými prezidenty Václavem Havlem a Václavem Klausem, jugoslávským prezidentem Raifem Dizdarevičem, s bývalou americkou ministryní zahraničí Madeleine Albright, kardinálem Vlkem, horolezcem Reinholdem Messnerem a řadou dalších významných osobností.Napsal řadu scénářů a vyšly mu knihy JÓ, TO TENKRÁT… ANEB SLAVNÍ ČEŠTÍ SENIOŘI, Z OPERETY DO OPERETY ANEB CO SE TENKRÁT ŠUŠKALO (s Gallou Macků), JAK NACHYTAT LELKY, JAK POSNÍDAT LELKY, LELKY Z KABELKY (všechny tři Lelky ilustroval Vladimír Renčín), NEZAPOMENUTELNÉ PŘÍBĚHY (s Petrem Kolářem), POUŤ ZA ČERNÝM KRISTEM PĚTI SVĚTADÍLY (v níž je také 74 stránek jeho fotografií; za knihu získal Čestné uznání pro knihy literatury faktu za léta 2005-07), do několika dalších přispěl buď písemně (DRACULA, HVĚZDY A REBELOVÉ VE HVĚZDÁCH, J. Louda & básníci - E. Brikcius, J. Suchý, K. Sýs, J. Vodňanský, V. Vašák, P. Vrba, J. Žáček ad.: VÁBIVÉ ZÁHYBY, O.Suchý: Tři životy Lídy Baarové, I. Šípová: Zásah Šípem) nebo fotografiemi (AMFORA – GIGANT NA GÓLY A FÓRY, AMFORA NA CESTÁCH, TO BYL TEDA GÓL, S MÍČEM KOLEM SVĚTA ANEB MR. PREZIDENT, JANEK LEDECKÝ – ZPĚVNÍK OD A DO Ž). Vašek Vašák je členem Obce spisovatelů.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 44 Kč
 2. Nezapomenutelné příběhy
  Vašek Vašák, Petr Kolář - 2006 - 304 str.
  Nakladatelství XYZ, Praha, velmi dobrý stav, orig. karton. vazba s přebalem, desky jsou slabě odřené, přebal nepatrně natržený, 1. vydání, 304 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 60 Kč
 3. Nezapomenutelné příběhy
  Vašek Vašák, Petr Kolář - 2006 - 304 str.
  Časopisecké články o významných či zajímavých českých a několika zahraničních osobnostech nejrůznějších profesí a zájmů.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 40 Kč
 4. Nezapomenutelné příběhy
  Vašák Vašek - 2006
  XYZ, 2006, velmi dobrý stav
  Antikva U Vinohradské vodárny (Praha 3) - 40 Kč