Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Neutronová hvězda : cyklus Známý vesmír.

Niven, Larry
Wales, 2001. 300 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Niven, Larry: NEUTRONOVÁ HVĚZDA
  - 300 str.
  Sbírka povídek L. Nivena Neutronová hvězda, odehrávající se ve "Známém vesmíru" (Etika šílenství) je přímo či nepřímo spojena s motivem exploze jádra galaxie (V jádru), která přiměje rasu galaktických obchodníků - Loutkářů - opustit prostor Známého vesmíru a hledat k životu bezpečnější místo. Některé příběhy spadají do doby těsně před exodem Loutkářů (Neutronová hvězda), jiné do doby krátce po něm (Pozůstatek říše). Kromě hlavní postavy několika povídek - bývalého pilota Beowulfa Shaeffera (Přízemák, Etika dlouhověkosti) jsou hrdiny povídek často bezejmenní mimozemšťané (Handikapovaní), v příběhu o osudu obsahu jednoho ze stázových kontejnerů před miliardami let zaniklé civilizace telepatických Otrokářů (Neškodná zbraň) se poprvé setkáme s postavou šíleného Loutkáře Nessuse (protože nedostatek zbabělosti je v jeho rase pokládán za důkaz nepříčetnosti), který je jednou z lavní postav slavného románu Prstenec. OBSAH: Etika šílenství Handicapovaní Pozůstatek říše Neutronová hvězda V jádru Neškodná zbraň Přízemák Etika dlouhověkosti AUTOR: Larry Niven ORIGINÁL: Neutron Star PŘEKLAD: M. Kraus VAZBA: pevná - hardback - váz - s přebalem POČET STRAN: 300 PŮVODNÍ CENA: Kč 199,-
  Scifík.cz (Praha 5) - 98 Kč
 2. Neutronová hvězda ant.
  Niven Larry
  Larry Niven je dnes již pokládán za klasického představitele nové vlny sci-fi z přelomu 60. a 70. let. Většina jeho příběhů včetně nejznámějšího, cenami Hugo i Nebula oceněného románu Prstenec, doplněného později na trilogii (Stavitelé Prstence, Pánové Prstence) se odehrává v tzv. Známém vesmíru, jak je označována v jeho díle část kosmu, do které expanduje lidstvo a řada dalších civilizací, s nimiž se lidé ve svém sousedství setkali.
  Tento Známý vesmír dostal svůj hrubý obrys v sérii povídek, z nichž nejznámější je právě Neutronová hvězda, která mu v roce 1966 přinesla první vavříny v podobě ceny Hugo v kategorii povídka.
  Právě v jeho povídkách se poprvé objevují nápady a zápletky jako stázové pole, v dávnověku zničení Otrokáři, války mezi lidmi a z kočkovitých šelem pocházejícími Kzinty, pankosmičtí obchodníci Loutkaři a jejich exodus či tajemní Outsideři, které se později stávají výchozími body řady jeho akčních novel (Protektor, Svět Ptavvů, Dar ze Země).
  Kromě vlastních knih je L. Niven také spoluautorem několika čtivých akčních románů (Tříská v božím oku, Luciferovo kladivo), na kterých se podílel s neméně populárním Jerry Pournellem.
  Stav: zachovalá
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 100 Kč
 3. Neutronová hvězda
  Niven, Larry - 2001 - 300 str.
  Nakladatelská vazba s přebalem, velmi dobrý stav.
  Antikvariát u Léona Cliftona (Praha 4) - 140 Kč