Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Nejmenší byt : L'habitation minimum = Die Kleinstwohnung : bytová krise : reforma bydlení : byt pro existenční minimum : rodinný, nájemný a kolektivní dům : regulace obytných čtvrtí : nové formy domu a bytu : hnutí za lidový byt.

Teige, Karel
Václav Petr, 1932. 367 s.
Edice: Edice soudobé mezinárodní architektury ; 1

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Nejmenší byt
  Teige, Karel - 1932 - 367 str.
  Úsudky referátů: ... nutno uznati snahu, se kterou dílo přehledně a obsažně podrobuje kritické úvaze dosavadního úsilí o řešení daného problému, obsažené dosud v nepřehledné a často nedostupné sociální a technické literatuře. ... dílo Teigeovo nabádá k revisi našeho dosavadního názoru na řešení otázky tak závažné. (dr. Otakar Fierlinger, Právo Lidu, 7. ledna 33); Kniha Nejmenší byt je dílem sociologa. Je to první veliká práce v české odborné literatuře, v níž jsou veškeré otázky bydlení uvažovány se stanoviska hospodářského a společenského vývoje. Toto stanovisko dává knize vnitřní pevnou jednotnost. Kritika všech dosavadních výsledků a pokusů o řešení bytové otázky prognosa je založena na metodě dialektického materialismu. (Ladislav Žák, Žijeme, II. 10. únor 33); Knihou Nejmenší byt podařilo se Teigemu objasnit danou úlohu. Je to prvá kniha ve světové literatuře, která daným thematem se obírá s hlediska vědeckého, není pouhou sbírkou historických vývojových dokladů, ale opravdu systematicky a kritisky studovaným materiálem, sleduje veškeré průvodní zjevy, bez kterých moderní architekti nemohou s patrným výsledkem řešiti otázku dnešní bytové nouze. (Jan Gillar, Stavitel, XIII, 10-11, únor 33).
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 9000 Kč
 2. Nejmenší byt.
  Teige, Karel - 1932 - 367, (1) str.
  Václav Petr, Edice soudobé architektury sv. 1 1932
  Antikvariát Ztichlá klika (Praha 1) - 8000 Kč
 3. Nejmenší byt = L’habitation minimum = Die Kleinstwohnung : bytová krise : reforma bydlení : byt pro existenční minimum : rodinný, nájemný a kolektivní dům : regulace obytných čtvrtí : nové formy domu a bytu : hnutí za lidový byt
  Karel Teige - 1932
  Praha : Václav Petr, 1932 1932
  Antikvariát Aurora (Praha 1) - 9000 Kč