Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Nebeská intrika : Johannes Kepler, Tycho Brahe a tragický příběh v pozadí jednoho z nejvýznamnějších vědeckých objevů.

Gilder, Joshua; Gilder, Anne-Lee
Vyd. 1. Leda, 2008. 299 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. NEBESKÁ INTRIKA

  Johannes Kepler, Tycho Brahe a tragický příběh v pozadí jednoho z nejvýznamnějších vědeckých objevů. Vázaná s obálkou, 299 stran. Nebeská intrika je strhující příběh z přelomu šestnáctého a sedmnáctého století. Kniha vypráví o spolupráci Johanna Keplera a Tychona Brahe, která přinesla převratné vědecké objevy vesmíru – a skončila vraždou. Génius Johannes Kepler vytvořil svými zákony o pohybu planet základy moderní fyziky. Avšak jeho vynikající intelekt byl posedlý démony. Narodil se do chudoby a opovržení, následkem neštovic byl poloslepý a zmítala jím zuřivost, zášť a touha po slávě. Jeho starší rádce Brahe byl společenský a družný aristokrat. Čtyřicet let s nebývalou přesností mapoval oblohu, ale výsledky svých průzkumů nechtěl Keplerovi svěřit. Když Brahe v roce 1601 náhle zemřel, rozletěly se Evropou dohady, že byl zavražděn. Avšak teprve forenzní šetření na konci dvacátého století objevilo v jeho ostatcích jed. Detektivní pátrání Joshuy a Anne-Lee Gilderových možná odhalilo hlavního podezřelého –ambiciózního a závistí posedlého Keplera. Živý a do hloubky sahající příběh Nebeské intriky má spád i napětí a je pozoruhodným pohledem do historie.
  Antikvariát Na Rynku (Hradec Králové) - 160 Kč
 2. Nebeská intrika (Johannes Kepler, Tycho Brahe a tragický příběh v pozadí jednoho z nejvýznamnějších vědeckých objevů)
  Joshua Gilder, Anne- Lee Gilderová - 2008 - 304 str.
  LEDA, velmi dobrý, drobné oděrky po okrajích, pevná vazba s přebalem, na několika stránkách jsou některá slova přetáhnuta barevným fixem, obsahuje četné čb. reprodukce maleb a kreseb, přeložila Ludmila Jánská, 304 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 120 Kč
 3. Nebeská intrika
  Gilder Joshua, Gilderová Anne Lee - 2008 - 299 str.
  nakl. Leda, 2008, 1. vydání, vázaná, s obálkou, 299 stran, výborný stav, Johannes Kepler, Tycho Brahe a tragický příběh v pozadí jednoho z nejvýznamějších vědeckých objevů
  Antikvariát u kostela (Teplice) - 80 Kč
 4. Nebeská intrika
  Joshua Gilder - Anne-Lee Gilderová - 2008 - 304 str.
  Nakladatelská vazba,206x135, lehce nažloutlá stářím, jinak pěkná
  Antikvariát Levné knihy (Praha 4) - 80 Kč