Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Nazí a mrtví.

Mailer, Norman
1. vyd. Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, 1957. 721, [2] s.
Edice: Soudobá světová próza ; sv. 46

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. NAZÍ A MRTVÍ - Norman Mailer

  vazba tvrdá s obálkou, ta je silně poškozená, kniha v pořádku 1.vydání, náklad 15 000, 721 stran, překlad - Jiří Mucha Význačný americký spisovatel, příslušník válečné generace, podává v románu na základě osobních prožitků strhující obraz války v Tichomoří. Líčí invasi amerických jednotek na ostrovy Anopopei a boj o jeho vyčištění od Japonců, hlavně se však zaměřuje na charakterizaci amerických vojáků a velitelů, zachycení jejich životních osudů, pohnutek a názorů. Román tak uvádí čtenáře do samého středu amerického života s jeho sociálními rozpory, honbou za úspěchem a mravní bídou. Sugestivně je vylíčen i americký vojenský systém, založený na brutálně vymáhané poslušnosti podřízených, a demoralizující účinky válčení. Životopis Norman Mailer byl americký spisovatel, novinář a scenárista. Za své literární dílo byl dvakrát odměněn Pulitzerovou cenou, jednou získal také Národní knižní cenu.Norman Mailer pocházel z židovské rodiny. Studoval na Harvardu a na Sorbonně, v letech 1944 - 46 se účastnil jako voják válečných operací v Tichomoří. Po návratu z války se věnoval literární činnosti, publicistice a veřejné činnosti, dvakrát kandidoval na starostu New Yorku. Jeho spisovatelský a osobní život byly značně bouřlivé. Byl šestkrát ženat, zplodil osm dětía byl také obviněn z bití manželky. Nějaký čas se věnoval profesionálně boxu.Se svými přáteli založil Norman Mailer v 50. letech časopis The Village Voice. V roce 1980 pomohl na svobodu vrahovi Jacku Abbottovi. Ten však brzy po propuštění se dopustil další vraždy
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 22 Kč
 2. Nazí a mrtví
  Mailer, Norman , ill. obálka Jiří Fuka - 1957 - 721 s. str.
  Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha 1957, 1. vyd., il.: obálka Jiří Fuka, 721 s.
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 200 Kč
 3. Nazí a mrtví
  Mailer Norman - 1957 - 722 stran str.
  SNKLHaU 1957. 722 stran stran
  Význačný americký spisovatel, příslušník válečné generace, podává v románu na základě osobních prožitků strhující obraz války v Tichomoří.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 50 Kč
 4. Nazí a mrtví
  Mailer Norman , ill. o. Vladimír Fuka - 1957
  Snklhu 1957, o. Vladimír Fuka
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 100 Kč
 5. Nazí a mrtví
  - 1957 - 722 str.
  mAILER n., 1957 vydal St.nakl.krásné literatury a umění, 722 str., stav dobrý,vázaná, vylodění američanů na tichomořském ostrově okupovaném japonci, Mailer N.
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 28 Kč