Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Mžik : jak myslet bez přemýšlení.

Gladwell, Malcolm
1. vyd. v českém jazyce. Dokořán, 2007. 246 s.
 1. Mžik
  Malcolm Gladwell - 2007 - 247 str.
  Jak myslet bez přemýšlení Zdánlivě nevědomou schopnost bleskového rozhodnutí lze kultivovat a může se jí naučit každý.Na příkladech ze života lidí různých profesí autor čtivou formou ukazuje sílu i úskalí instinktivních rozhodnutí a přibližuje složité myšlenkové procesy, které za nimi stojí. Opírá se přitom o experimenty a výzkumy, které dokládají, jak pracuje ta část mozku, nazývaná adaptivní nevědomí. Studium těchto procesů je novým oborem psychologie. Mžikem, tedy v prvních dvou vteřinách učiněné rozhodnutí, je v nevědomí dokončeno dlouho před tím, než si ho připustíme vědomě. Přitom může být stejně dobré jako rozhodnutí učiněné opatrně a rozvážně. Chceme-li být při rozhodování úspěšní, musíme škrtat, vyloučit méně důležité informace a znát své vlastní myšlení.
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 150 Kč
 2. Mžik - Jak myslet bez přemýšlení
  Malcolm Gladwell - 2007
  Dokořán, Praha, 2007, vázaná s přebalem, jako nová. Jak myslet bez přemýšlení Zdánlivě nevědomou schopnost bleskového rozhodnutí lze kultivovat a může se jí naučit každý.Na příkladech ze života lidí různých profesí autor čtivou formou ukazuje sílu i úskalí instinktivních rozhodnutí a přibližuje složité myšlenkové procesy, které za nimi stojí. Opírá se přitom o experimenty a výzkumy, které dokládají, jak pracuje ta část mozku, nazývaná adaptivní nevědomí. Studium těchto procesů je novým oborem psychologie. Mžikem, tedy v prvních dvou vteřinách učiněné rozhodnutí, je v nevědomí dokončeno dlouho před tím, než si ho připustíme vědomě. Přitom může být stejně dobré jako rozhodnutí učiněné opatrně a rozvážně. Chceme-li být při rozhodování úspěšní, musíme škrtat, vyloučit méně důležité informace a znát své vlastní myšlení.
  Antikvariát Karlín (Praha 8) - 140 Kč
 3. Mžik Malcolm Gladwell

  Jak myslet bez přemýšlení Co se děje v našem mozku, když se musíme rychle rozhodnout a nemáme čas přemýšlet? Jak je možné, že znalec umění rozpozná na první pohled padělek, který neodhalily komplikované testy? Jak se stane, že vycvičení policisté zabijí v přestřelce nevinného člověka, protože ho považovali za zločince?
  Antikvariát Novem Portis (Havlíčkův Brod) - 250 Kč
 4. stejná vydání

  Mžik


  jak myslet bez přemýšlení
  Mžik
  Gladwell, Malcolm - 2007 - 246 s. str.
  Dokořán, Praha 2007, 1. vyd.
  Vazba: tvrdá s přebalem
  Stav: velmi pěkný
  Antikvariát-pce.cz (Pardubice) - 99 Kč
 5. Mžik / Jak myslet bez přemýšlení
  Gladwell, Malcolm - 2007
  Velmi dobrý stav s přebalem.
  eAntikvariat.cz - Ant. Pod Svícnem (Frýdek-Místek) - 150 Kč
 6. Mžik / Jak myslet bez přemýšlení
  Gladwell, Malcolm - 2007
  Velmi dobrý stav s přebalem.
  eAntikvariat.cz - Ant. Pod Svícnem (Frýdek-Místek) - 150 Kč