Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Mystika : podstata a cesta duchovního vědomí.

Underhill, Evelyn
1. vyd. Dybbuk, 2004. 589 s.
 1. Mystika – Podstata a cesta duchovního vědomí Evelyn Underhill
  - 2004 - 588 str.
  Mystika (1911) je již téměř celé století považována za zcela ojedinělý a do dnešní doby nepřekonaný text, jehož autorka Evelyn Underhill je dosud pokládána za nejpřednější znalkyni v oblasti duchovního uvažování. Mystika je vynikající studií o lidském duchovním vědomí, jež je nazíráno nejen z pohledu nejhlubšího prožitku a niterných úvah, ale zároveň i konfrontováno s nejrůznějšími filozofickými, psychologickými a náboženskými hledisky.Na pozadí nejosobnějších rozjímání a svědectví takových velkých mystiků jako Mistr Eckhart, sv. Jan od Kříže, sv. Terezie z Avily nebo Džaláluddín Rúmí autorka nabízí jedinečný vhled do mystického světa a díky zohlednění řady perspektiv odkrývá jeho nekonečné rozměry. Mystiku tak nejen nazírá, ale stejně tak i studuje, především stupně mystické cesty, která vede lidskou hledající duši z omezeného života logiky smyslů k nejvyššímu mystickému zážitku — ke sjednocení s Absolutním, Božským, k poznání nadsmyslové Skutečnosti. S mimořádnou naléhavostí nás Evelyn Underhill zve, abychom se pohroužili do sebe sama, objevili své nejvnitřnější já, a vstoupili tak do světa, kde za zavřenýma očima můžeme spatřit Nic a zároveň Vše. 
  Antikvariát Novem Portis (Havlíčkův Brod) - 495 Kč
 2. Mystika - Podstata a cesta duchovního vědomí
  Underhill Evelyn - 2004 - 591 stran, 1.vydání str.
  Mystika (1911) je již téměř celé století považována za zcela ojedinělý a do dnešní doby nepřekonaný text, jehož autorka Evelyn Underhill je dosud pokládána za nejpřednější znalkyni v oblasti duchovního uvažování.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 350 Kč
 3. Prorokův návrat
  Hadžar Džibrán - 2009
  mladší bratr Chalíla Džibrána se vyznává, jak si Chalílův "Prorok" teprve po bratrově smrti postupně nalézal cestu k jeho srdci
  Antikvariát Hledající (Praha 6) - 169 Kč
 4. MYSTIKA
  UNDERHILL Evelyn - 2004 - 589 str.
  Podstata a cesta duchovního vědomí
  Shiori Antikvariát (Viničné Šumice) - 350 Kč