Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Monsieur, aneb, Kníže temnot.

Durrell, Lawrence
Vyd. 1. Rybka, 2001. 300 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Monsieur aneb Kníže temnot
  Durrell, Lawrence - 2001 - 300 str.
  Román Monsieur aneb Kníže temnot, odehrávající se v kraji Provence, je příběhem hledání ztraceného zlatého pokladu rytířského řádu templářů, které se stává obecnějším hledáním smyslu života, smrti a moudrosti. Kniha je zároveň zasvěceným úvodem do gnosticismu, filozofie, která vychází z toho, že pánem tohoto světa je zlo, ale přesto nerezignuje na hledání univerzálního ducha světla, byť by měl být za hranicí tohoto života. Gnostická představa hmoty jako zlého démona, související s touhou vlastnit a ovládat je v dnešní době obzvlášť inspirativní. LD je pokládán za předchůdce magického realismu, k tomu jistě přispěl i jeho zájem o magii, alchymii, mystické zážitky, rituály, gnosticismus i jiná kacířská učení. Přeložila Eva Veselá, 1. vydání.
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 200 Kč
 2. MONSIEUR ANEB KNÍŽE TEMNOT, gnostický román
  LAWRENCE DURRELL - 2001
  Rybka Pub., Praha, 2001, orig. pevná vazba s laminopřebalem, velmi dobrý stav knihy.Gnostický román odehrávající se v kraji Provence, je příběhem hledání ztraceného zlatého pokladu rytířského řádu templářů, které se stává obecnějším hledáním smyslu života, smrti a moudrosti. Kniha je zároveň zasvěceným úvodem do gnosticismu, filozofie, která vychází z toho, že pánem tohoto světa je zlo, ale přesto nerezignuje na hledání univerzálního ducha světla, byť by měl být za hranicí tohoto života. Gnostická představa hmoty jako zlého démona, souvisejícího s touhou vlastnit a ovládat je v dnešní době obzvlášť inspirativní. Lawrence Durrell je pokládán za předchůdce magického realismu. Byl posedlý tématem šílenství, lásky a především smrtí, mystériem smrti.
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 120 Kč
 3. Monsieur aneb Kníže temnot

  Gnostický román odehrávající se v kraji Provence, je příběhem hledání ztraceného zlatého pokladu rytířského řádu templářů, které se stává obecnějším hledáním smyslu života, smrti a moudrosti. Kniha je zároveň zasvěceným úvodem do gnosticismu, filozofie, která vychází z toho, že pánem tohoto světa je zlo, ale přesto nerezignuje na hledání univerzálního ducha světla, byť by měl být za hranicí tohoto života. Gnostická představa hmoty jako zlého démona, souvisejícího s touhou vlastnit a ovládat je v dnešní době obzvlášť inspirativní. Lawrence Durrell je pokládán za předchůdce magického realismu. Byl posedlý tématem šílenství, lásky a především smrtí, mystériem smrti
  Adero (Praha 3) - 99 Kč
 4. Monsieur aneb Kníže temnot
  Lawrence Durrell - 2001 - 302 str.
  Nakladatelská vazba,212x138,lehce odřená obálka,kniha pěkná
  Antikvariát Levné knihy (Praha 4) - 75 Kč
 5. Monsieur aneb Kníže temnot
  L. Durrel
  Hledání ztraceného templářského pokladu
  Antik-Variat.cz [Karlovice] - 120 Kč
 6. Monsieur aneb Kníže temnot
  Durrell, Lawrence - 2001 - 304 str.
  Rybka Publishers 2001
  Červený knír (Dobřejovice) - 90 Kč
 7. Monsieur aneb Kníže temnot
  Durrell, Lawrence - 2001 - 304 str.
  Rybka Publishers 2001
  Červený knír (Dobřejovice) - 70 Kč