Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Moderní počítačová grafika.

Žára, Jiří; Felkel, Petr; Beneš, Bedřich
Vyd. 1. Computer Press, 1998. xvi, 448 s., [18] s. barev. il

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Moderní počítačová grafika - Bedřich Beneš, Jiří Sochor, Petr Felkel, Jiří Žára

  Po úspěchu prvního, zcela rozebraného vydání z roku 1998, které se pro odborníky na počítačovou grafiku stalo téměř kultovní publikací, rozhodli se autoři knihu aktualizovat a rozšířit o řadu nových algoritmů a postupů, zejména z trojrozměrné grafiky. Druhé, přepracované vydání sleduje moderní trendy v počítačové grafice – oboru, který se přímo či nepřímo dotýká každého uživatele výpočetní techniky. Kniha je neoficiální učebnicí počítačové grafiky v Česku a na Slovensku.

  „Moderní počítačová grafika“ je širokým a uceleným průřezem metodami rovinné a prostorové počítačové grafiky. Předpokládá u svých čtenářů rozsah znalostí odpovídající středoškolskému vzdělání. Je určena jak programátorům a studentům oborů informačních technologií, tak každému, kdo má zá jem o pochopení principů používaných při práci s dvourozměrným obrazem, při modelování trojrozměrných objektů a scén, fotorealistickém zobrazování a ve virtuální realitě.

  Kniha je rozdělena do pěti částí. První je věnována rovinné (2D) grafice - zabývá se popisem objektů definovaných v rovině, jejich rasterizací a úpravami vzniklého obrazu. Další tři části jsou zaměřeny na prostorovou (3D) grafiku. Nejprve jsou uvedeny metody popisu prostorových objektů, poté způsoby jejich zobrazování a nakonec techniky používané při animacích a v aplikacích v reálném čase. Poslední část knihy potěší programátory - obsahuje výběr matematických vzorců a nejčastěji používaných výpočetních postupů v počítačové grafice.
  - rovinná a prostorová grafika
  - úpravy digitálního obrazu
  - procedurální modelování
  - zobrazování prostorových dat
  - počítačová animace a virtuální realita
  - často používané vzorce
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 199 Kč
 2. Moderní počítačová grafika
  Žára J. a kol. - 1998 - 448 str.
  Computer press 1998
  Antikvariát Čierne na Bielom (SR) (Trenčín) - 3.50 € / 95 Kč