Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Minority report a jiné povídky.

Dick, Philip K
1. vyd. Mladá fronta, 2002. 323 s.
Edice: Ikaros ; sv. 4

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Minority Report ant.
  Dick Philip Kindred - 2002 - 323 str.
  Překladatel: Helena Heroldová & Petra Andělová & Mirek Valina Nakladatel: Mladá fronta Vazba: brožovaná
  Philip K. Dick (1928 - 1982) zaujímá v moderní science fiction ojedinělou pozici. V 50. a 60.- letech patřil k nejplodnějším autorům žánru. Mnohé z jeho románů byly již přeloženy do češtiny, např. Blade Runner, Muž z vysokého zámku, Tři stigmata Palmera Eldritche, Ubik či Temný obraz. Jeho zvláštní, neurotické příběhy, obracející se často spíše do vnitřního vesmíru hrdiny než do vesmíru vnějšího, se příliš často odchylovaly od tehdejšího kánonu vědecko-fantastického žánru, který zosobňovali Isaac Asimov či R. A. Heinlein. Teprve po Dickově smrti byla jeho tvorba objevena jako přehlížený klenot žánru a nyní je málokterému spisovateli sci-fi věnována větší kritická pozornost.
  Po příbězích tohoto autora nyní často sahají filmoví tvůrci. Tato sbírka je koncipována jako soubor Dickových povídek, které byly zfilmovány, doplněných několika dalšími reprezentativními ukázkami jeho tvorby. Kromě povídky, na jejímž základě vznikl nejnovější hit Stevena Spielberga Minority Report s Tomem Cruisem v hlavní roli, nechybí samozřejmě ani předloha k divácky úspěšnému snímku Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem.
  Stav: perfektní.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 350 Kč
 2. Philip K. Dick: Minority Report a jiné povídky

  Minority Report a jiné povídky Philip K. Dick Philip K. Dick zaujímá v moderní science fiction ojedinělou pozici. V 50. a 60. letech patřil k nejplodnějším autorům žánru. Mnohé z jeho románů byly již přeloženy do češtiny, např. Blade Runner, Muž z vysokého zámku, Tři stigmata Palmera Eldritche, Ubik či Temný obraz. Jeho zvláštní, neurotické příběhy, obracející se často spíše do vnitřního vesmíru hrdinu než do vesmíru vnějšího, se ... [více]
  Aukro (Ondra_CH, Praha 10) - 200 Kč (KUP TEĎ)
 3. Minority report a jiné povídky
  Dick, Philip K - 2002
  Mladá fronta
  Antikvariát Brno (Brno) - 350 Kč
 4. Minority report a jiné povídky
  Philip K. Dick - 2002
  Praha : Mladá fronta, 2002
  Antikvariát Aurora (Praha 1) - 150 Kč