Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Mezi proudy : Hist. obr. o 3 dějstvích : [Z 2. dílu trilogie].

Jirásek, Alois
1. vyd. Osvěta, 1952. 92, [2] s.
Edice: Sešity Divadelní žatvy ; Sv. 55

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Mezi proudy - I.
  - 1952
  A. Jirásek - 1952 Román líčí vztah dvou dvorů – prvním je dvůr prudce vznětlivého, ale i lidového krále Václava IV., který rád chodil v přestrojení mezi studenty i obyčejné lidi. Druhým je palác arcibiskupa pražského Jana z Jenštejna.Tři pražští studenti - tenkonohý Tkanička, jedlík Bernášek a vážný Jan, jehož strýcem je hajný Šíp - se vydali o prázdninách roku 1381 na toulky po Čechách, aby si našli obživu. Zabloudí v křivoklátských lesích a jsou překvapeni zakuklenci a dopraveni na hrad Jivno, kde je
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 40 Kč
 2. Mezi proudy III. - Do tří hlasů od Alois Jirásek
  - 1952
  Mezi proudy III. - Do tří hlasů od Alois Jirásek. Svazek III – Do tří hlasů Letopočet se opět o něco posunul a děj se nyní odehrává na přelomu 14. a 15. století. S hlavními postavami předešlých svazků se setkáváme i zde, nicméně těžiště příběhu se nyní posouvá na trocnovský dvůr. Tam hospodaří mladí zemané Jan Žižka, jeho bratři Jaroslav a Mikeš, sestra Anežka, jejich mat... Vydáno 1952. Stran 495. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 128 Kč
 3. Mezi proudy - I.
  - 1952
  A. Jirásek - 1952 Román líčí vztah dvou dvorů – prvním je dvůr prudce vznětlivého, ale i lidového krále Václava IV., který rád chodil v přestrojení mezi studenty i obyčejné lidi. Druhým je palác arcibiskupa pražského Jana z Jenštejna.Tři pražští studenti - tenkonohý Tkanička, jedlík Bernášek a vážný Jan, jehož strýcem je hajný Šíp - se vydali o prázdninách roku 1381 na toulky po Čechách, aby si našli obživu.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 40 Kč
 4. Mezi proudy - II.
  - 1952
  A. Jirásek - 1952 Druhý díl románové trilogie s podtitulkem Syn ohnivcův. Hlavním námětem je narůstající rozpor mezi králem Václavem IV. a arcibiskupem Janem z Jenštejna.Druhý díl zachycuje stupňující nepřátelství obou stran. K arcibiskupovi se přidala vysoká šlechta, vedená Rožmberky. nenávist vedla k pokusu otrávení krále, k čemuž použili dvorního kouzelníka Zita. Je zde zachycen i obraz židovského pogromu r. 1389.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 40 Kč
 5. Mezi proudy - III.
  - 1952
  A. Jirásek - 1952 Letopočet se opět o něco posunul a děj se nyní odehrává na přelomu 14. a 15. století. S hlavními postavami předešlých svazků se setkáváme i zde, nicméně těžiště příběhu se nyní posouvá na trocnovský dvůr. Tam hospodaří mladí zemané Jan Žižka, jeho bratři Jaroslav a Mikeš, sestra Anežka, jejich matka a strýc. Trocnovské panství sousedí s rožmberským a tyto rodiny se nemají vůbec v lásce.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 40 Kč
 6. Mezi proudy - II.
  - 1952
  A. Jirásek - 1952 V trilogii jsou popsány počátky českého odboje proti německému utlačování za doby krále Václava IV. Syn ohnivcův přetřásá téma rozpínavosti českých pánů.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 40 Kč
 7. MEZI PROUDY I.-III. / Alois Jirásek r.1952/Tm3/

  čteno,přebal ...
  Aukro (miftah29, Slaný) - 80 Kč (KUP TEĎ)