Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Mezi dvěma břehy.

Beneš, Karel Josef
2., autorem přehlédnuté vyd. Československý spisovatel, 1956. 585, [3] s.
Edice: Žatva ; Sv. 171

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. MEZI DVĚMA BŘEHY
  BENEŠ - 1956
  Československý spisovatel, Praha 1956, 1. vyd. Vazba: Tvrdá,bez obálky Stav: Dobrý,běžné opotřebení Široký obraz počátku roku 1848, do jehož centra postavil autor skupinu radikálních demokratů, sdružených v tajné společnosti Repealu. Ústřední hrdinou románu je mladičký mluvčí pokrokového pražského studentstva J.V. Frič. V postavách měšťanských liberálů je zachyceno názorové rozpětí uvnitř tábora a zdůrazněno vyznání jejich revolučnosti. Živě je vylíčeno prostředí řemeslnicko-lidové a studentské Vídně. "Poctivá snaha nově zhodnotit nejvýznamnější postavy a nejdůležitější skutková fakta souběžně, zde působí s rozvážnou kritičností historického soudu. A nic z této ideové záměrnosti není na úkor jednotícímu uměleckému pojetí díla.
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 100 Kč
 2. Mezi dvěma břehy
  Karel Josef Beneš - 1956 - 588 str.
  Široký obraz počátku roku 1848, do jehož centra postavil autor skupinu radikálních demokratů, sdružených v tajné společnosti Repealu. Ústřední hrdinou románu je mladičký mluvčí pokrokového pražského studentstva J.V. Frič. V postavách měšťanských liberálů je zachyceno názorové rozpětí uvnitř tábora a zdůrazněno vyznání jejich revolučnosti. Živě je vylíčeno prostředí řemeslnicko-lidové a studentské Vídně. "Poctivá snaha nově zhodnotit nejvýznamnější postavy a nejdůležitější skutková fakta souběžně, zde působí s rozvážnou kritičností historického soudu. A nic z této ideové záměrnosti není na úkor jednotícímu uměleckému pojetí díla.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 40 Kč
 3. Mezi dvěma břehy od Karel Josef Beneš
  - 1848
  Mezi dvěma břehy od Karel Josef Beneš. Široký obraz počátku roku 1848, do jehož centra postavil autor skupinu radikálních demokratů, sdružených v tajné společnosti Repealu. Ústřední hrdinou románu je mladičký mluvčí pokrokového pražského studentstva J.V. Frič. V postavách měšťanských liberálů je zachyceno názorové rozpětí uvnitř tábora a zdůrazněno vyznání jeji... Vydáno 1956. Stran 585. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 139 Kč
 4. Mezi dvěma břehy
  K.J. Beneš - 1956 - 585 str.
  Československý spisovatel, Praha, 1956, celoplátěná vazba, přebal chybí, velmi dobrý stav, 585 stran
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 120 Kč
 5. Mezi dvěma břehy
  Beneš K. J. , ill. bez ilust. - 1956 - 583 str.
  původní vazba s obálkou
  Antikvariát U Bouchalek (Olomouc, Prostějov) - 45 Kč
 6. Beneš, K. J.: Mezi dvěma břehy
  - 1956
  Československý spisovatel, 1956
  Abnormalizace (Hořice, HK) - 42 Kč