Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Metuzalémovy děti.

Heinlein, Robert A
2. české vyd., (1. v nakl. Wales). Wales, 2006. 205 s.
Edice: Klub čtenářů SF

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Metuzalémovy děti ant.
  Heinlein A. Robert
  Lidstvo se chystá vydat se ke hvězdám, ale ve svém jádru je stále stejné. Stejně sobecké, nepoučitelné, manipulovatelné a závistivé. Krycí nátěry jeho podstaty, veškeré hraní si na civilizované a osvícené bytosti, končí v okamžiku, kdy veřejnost zjistí, že mezi sebou mají skupinku lidí, jejichž doba života několikanásobně překračuje obvyklý průměr.
  Nikdo se nehodlá spokojit s vysvětlením, že nejde o žádnou zázračnou kůru dlouhověkosti, ale o důsledek dlouhodobého genetického programu. Všichni jsou zajedno: Howardovy rodiny musí předat své žárlivě střežené tajemství dlouhověkosti všem!
  Veškeré zákony na ochranu svobod jednotlivce, mezinárodní úmluvy i zvyklosti jdou stranou a stejná argumentace, jaká je vytvořila, nyní slouží k ospravedlnění jakýchkoli prostředků, potřebných k získání údajného tajemství. Práva sobecké menšiny musí ustoupit zájmům lidstva jako celku!
  Politické strany i hnutí se předhánějí, kdo z nich získá více zásluh na daru dlouhověkosti pro všechny, komu z nich takovýto slib vynese více politického kapitálu a tím i momentální moci...
  Až na to, že žádné takové tajemství, které by bylo možné podivínské hrstce zabavit, neexistuje. A zastavit již jednou rozjetou mašinerii nelze...
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 80 Kč
 2. Metuzalémovy děti
  Heinlein, Robert A - 2006 - 205 s. str.
  Wales, Praha 2006, 2. vyd.
  Vazba: původní, brožovaná
  Stav: Dobrý.
  Antikvariát Fryč (Liberec) - 70 Kč
 3. Metuzalémovy děti nová
  Robert A. Heinlein - 2006 - 206 str.
  Wales - Václav Soukup 2006, 2., ve W. 1.. vyd.
  Antikvariát59.cz (Praha 10) - 90 Kč