Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Markéta Lazarová.

Vančura, Vladislav
Sfinx, B. Janda, 1931. 253 s.
Edice: Nové cíle ; sv. 458

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Markéta Lazarová
  Vladislav Vančura - 1931 - 159 str.
  Klasický román Vladislava Vančury přináší příběh o čisté duši a čisté lásce uprostřed chladného a nemilosrdného středověku. Markéta Lazarová má být zaslíbena bohu a strávit život v bezpečí kláštera, ale namísto toho je unesena čeládkou loupežníka Kozlíka. Uprostřed nelítostné sebranky kupodivu nenachází jen ponížení, ale i lásku, pokoru a pokřivený, leč upřímný smysl pro čest. Poprvé román vyšel v roce 1931 a v roce 1967 na jeho motivy František Vláčil natočil film, který se zařadil k vrcholům české kinematografie. Vydalo nakladatelství Československý spisovatel, Praha 1986. Spisy V. Vančury, sv. 5. Stran 159. Typo M. Hegar. Původní celoplátěná vazba s přebalem. Stav dobrý (viz foto). Rozměry: 13 x 21 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 70 Kč
 2. Markéta Lazarová
  Vladislav Vančura - 1931
  Klasický román Vladislava Vančury přináší příběh o čisté duši a čisté lásce uprostřed chladného a nemilosrdného středověku. Markéta Lazarová má být zaslíbena bohu a strávit život v bezpečí kláštera, ale namísto toho je unesena čeládkou loupežníka Kozlíka. Uprostřed nelítostné sebranky kupodivu nenachází jen ponížení, ale i lásku, pokoru a pokřivený, leč upřímný smysl pro čest. Poprvé román vyšel v roce 1931 a v roce 1967 na jeho motivy František Vláčil natočil film, který se zařadil k vrcholům české kinematografie. Nakl. Academia, Praha 2008. Původní brož, 129 stran, rozměr: A5. Velmi dobrý stav (viz foto).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 70 Kč
 3. Markéta Lazarová - Vladislav Vančura

  Klasický román Vladislava Vančury přináší příběh o čisté duši a čisté lásce uprostřed chladného a nemilosrdného středověku. Markéta Lazarová má být zaslíbena bohu a strávit život v bezpečí kláštera, ale namísto toho je unesena čeládkou loupežníka Kozlíka. Uprostřed nelítostné sebranky kupodivu nenachází jen ponížení, ale i lásku, pokoru a pokřivený, leč upřímný smysl pro čest. Poprvé román vyšel v roce 1931 a v roce 1967 na jeho motivy František Vláčil natočil film, který se zařadil k vrcholům české kinematografie.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 40 Kč
 4. Markéta Lazarová
  VANČURA Vladislav - 1931 - 255 str.
  SFINX – B. Janda – Edice PYRAMIDA – Svazek 15 1931
  Shiori Antikvariát (Viničné Šumice) - 100 Kč