Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Lyra Kampanova : výbor z žalmů a ód mistra Kampana.

Campanus Vodňanský, Jan; il. Bílek, František
ELK, 1942. 115 s.
Edice: Ráj knihomilů ; sv. 6

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Lyra Kampanova, Výbor z žalmů a ód mistra Kampana, Podle hudebních typů (Genera Carminum)
  Vodňanský, Jan Kampanus - 1942 - 110 str.
  Výbor z žalmů, ód a odarií Jana Kampana Vodňanského, mistra svobodných umění a rektora vysokého učení Karlova. Podle hudebních typů (Genera Carminum) vybral a umělecký profil autorův se stanoviska dějin hudby, nazvaný Kampanovy harmonie poetické, nastínil Jan Branberger. Verše z latiny přeložil a literární charakteristikou s titulem Mistr umění poetného uvedl Jan Blahoslav Čapek. Osm kreseb, jimiž je kniha doprovázena, je posledním dílem Františka Bílka. Grafickou úpravu dal knize Method Kaláb a podle jeho osnovy ji vytiskla písmem Garamon A Poliphil Průmyslová tiskárna v Praze. Pro členy Evropského literárního klubu vydal ELK., a. s. V Praze, v létě roku 1942 jako šestý svazek sbírky Ráj knihomilů, kterou založil a vede Bohumil Janda s Vojtěchem Jirátem a Oldřichem Menhartem, v poštu 1001 výtisků; z toho je 301 číslovaný výtisk na holandském papíru Pannekoek, dalších 700 výtisků bylo vydání na bezdřevém papíru ofsetovém. Všechny výtisky nesou v tiráži suchou pečeť. Tento výtisk má číslo 128 a byl vytištěn pro Karla Neumanna.
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 700 Kč
 2. Lyra Kampanova
  František Bílek - výzdoba - 1942
  Výbor z žalmů, ód a odarií Jana Kampana Vodňanského, mistra svobodných umění a rektora Vysokého učení Karlova. Osm kreseb, jimiž je kniha doprovázena, je posledním dílem Františka Bílka. Graf. úprava M. Kaláb. Vydal ELK jako 6. svazek sbírky Ráj knihomilů, Praha, 1942. 1001/630 na bezdřevém papíru. Nesvázané složky vloženy do nakl. desek, 115 S., 4°. Dobrý stav. Sáňka 6431.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 1500 Kč
 3. Lyra Kampanova
  J.K. Vodňanský , ill. ex. 982/1001 - 1942
  volné archy v obálce, ta je natržená, uvnitř výborný stav, POLOŽKA SE NACHÁZÍ V EXT. SKLADU - K DISPOZICI NÁSLEDUJÍCÍ DEN
  Dva antikváři (Praha 10) - 450 Kč