Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Literatura pro děti a mládež jako inspirace k dramatické hře : [k některým otázkám vývoje a současným problémům vztahu literatury a dramatické výchovy] : referáty a diskusní příspěvky z pracovní konference Společnosti přátel knihy pro mládež československé sekce IBBY, Praha 15. května 1989.

Společnosti přátel knihy pro mládež československé sekce IBBY, 1989. 47 s.
 1. MALÉ KRŮČKY

  Vázaná s obálkou, 219 stran. Louis Sachar se narodil roku 1954 v New Yorku a později žil v Kalifornii. Svět literatury naplno začal oceňovat až na střední škole, inspirovali ho mj. J. D. Salinger a Kurt Vonnegut. Po otcově smrti se po nějakou dobu živil jako podomní prodejce čistících prostředků. Později vystudoval ekonomii v Berkeley (University of California). Shodou okolností se mu naskytla příležitost zaskakovat jako pomocný učitel na základní škole. Tato zkušenost sehrála významnou roli v jeho pozdější kariéře spisovatele a v podstatě změnila celý jeho život. Poté, co v roce 1976 ukončil studia, se rozhodl, že napíše knížku pro děti, založenou na dojmech ze základní školy, kde působil (Sideway stories from Wayside School). Mezitím se živil jako skladník, ale po roce o místo přišel, a tak se pustil do studia práv. V té době se také dozvěděl, že o jeho knížku projevilo zájem jedno nakladatelství. Práva dostudoval v roce 1980 a nadále se živil jako právník, zároveň však stále psal knížky pro děti. Jeho popularita stále vzrůstala a v roce 1989 mohl konečně opustit zaměstnání a plně se věnovat psaní. Žije v texaském Austinu s manželkou Carlou, dcerou Sherre a psem Watsonem. Dva roky poté, co je Podpažďák propuštěn z tábora u Zeleného jezera, se vrátí domů do texaského Austinu a snaží se od základu změnit svůj život. Je to ale těžké, protože má záznam v trestním rejstříku a všichni od něho čekají jen to nejhorší. Jediný, kdo mu věří, je Ginny, jeho desetiletá tělesně postižená sousedka. Spolu začnou podnikat jeden malý krůček za druhým k lepšímu životu. Podpažďákovi se to nějakou dobu daří, ale pak se u něho náhle objeví X-Ray, kumpán z tábora u zeleného jezera, s báječným plánem, jak rychle zbohatnout. Díky tomu se Podpažďák náhodou seznámí s maldičkou popovou zpěvačkou a život se mu náhle úplně vymkne z kontroly. Jedna věc je jistá: už nikdy nebude tím, kým býval předtím. Louis Sachar v tomto románu, který je prvním jeho rozsáhlejším dílem od doby vydání Děr, kombinuje jedinečný smysl pro humor s dobrodružným dějem a přesvědčivě vykreslenými postavami. V podtextu se skrývají zásadní otázky - rasová nesnášenlivost, povaha slávy či neviditelné souvislosti, které utvářejí lidský život.
  Antikvariát Na Rynku (Hradec Králové) - 68 Kč
 2. Dějiny české literatury 1945-1989 - III. 1958-1969
  Pavel Janoušek a kol. - 1989
  Dějiny české literatury 1945-1989 - III.díl 1958-1969+CD. Třetí díl rozsáhlého čtyřdílného kompendia, jež podává ucelený výklad o vývoji české literatury v období od konce druhé světové války do pádu komunistického režimu v roce 1989, je věnován období šedesátých let, kdy došlo k částečnému politickému uvolnění a česká literatura, stejně jako další oblasti kultury, procházela obdobím rozkvětu. Na publikaci, která je projektem Ústavu pro českou literaturu AV ČR, se autorsky podílí řada literárních vědců z nejrůznějších institucí, vedle pražského a brněnského pracoviště Ústavu pro českou literaturu AV ČR především filozofických a pedagogických fakult českých a moravských univerzit. Autoři zasazují literární vývoj do širších společenských, politických a kulturních souvislostí a věnují se všem oblastem literatury, tedy vedle krásné prózy, poezie a dramatu také např. literatuře pro děti a mládež, literatuře faktu, populární beletrii (tzv. lidové četbě), literatuře v rozhlasu a televizi atd. NABÍZÍME CELÝ KOMPLET 4 SVAZKŮ ZA VELMI ZVÝHODNĚNOU CENU! Nakladatel: Academia. ISBN: 978-80-200-1583-9, EAN: 9788020015839 Popis: 1× kniha, 1× CD, vázaná, 692 stran, 16 × 23,5 cm, česky Rozměry: 16 × 23,5 cm Rok vydání: 2008 (1. vydání). Kniha zcela nová! Ještě zatavená v ochranné fólii! V knize je CD!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 339 Kč
 3. Dějiny české literatury 1945-89, I-IV (4 svazky)
  Pavel Janoušek a kolektiv - 1989
  CELÝ KOMPLET 4 SVAZKŮ ZA VELMI ZVÝHODNĚNOU CENU! Komplet rozsáhlého čtyřdílného kompendia, jež podává ucelený výklad o vývoji české literatury v období od konce druhé světové války do pádu komunistického režimu v roce 1989. Na publikaci, která je projektem Ústavu pro českou literaturu AV ČR, se autorsky podílí více než padesát literárních vědců z nejrůznějších institucí, vedle pražského a brněnského pracoviště Ústavu pro českou literaturu AV ČR především filozofických a pedagogických fakult českých a moravských univerzit. Autoři zasazují literární vývoj do širších společenských, politických a kulturních souvislostí a věnují se všem oblastem literatury, tedy vedle krásné prózy, poezie a dramatu také např. literatuře pro děti a mládež, literatuře faktu, populární beletrii (tzv. lidové četbě), literatuře v rozhlasu a televizi, organizaci nakladatelského podnikání atd. Nakladatel: Academia. Popis: 4× kniha, vázaná, 16 × 24 cm, česky. Rozměry: 16 × 24 cm. Rok vydání: 2007-2008 (1. vydání). Knihy zcela nové! Ještě zatavené v ochranné fólii! Všechny díly obsahují CD!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 799 Kč
 4. Umění dětem - František Tenčík
  1972
  Výbor z prací jednoho z předních teoretiků a historiků dětské literatury vychází k autorovým šedesátinám. Zaměřuje se na odborné otázky literatury pro děti a mládež a všímá si autorů a herce, věnujících své umění dětem a mládeži. Kniha reprezentuje jubilantovu šíři zájmů, přesnost jeho soudu a metodickou propracovanost jeho práce.
  Adero (Praha 1) - 49 Kč
 5. Aleš a spol.
  Vojtěch Steklač , ill. Adolf Born - 1989 - 240 s. str.
  Albatros, Praha 1989, 2. vyd., il.: Adolf Born
  Vazba: vázaná
  Stav: zachovalá
  Antikvariát u Prahy [internet] - 50 Kč
 6. Jirka v ráži

  R. Cromptonová - 1989
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 49 Kč
 7. Dárek

  P. Mašiotas - 1989
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 59 Kč