Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Literární historie a sociologie : [otisk přednášky, pronesené v Společnosti literárně historické].

Chalupný, Emanuel
1. vyd. Jan Pohořelý, 1943. 28, [III] s.
Edice: Přátelství ; sv. 10

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Medusa - Mario Tobino

  Meziválečnou Itálii ovládl fašismus vedený Benitem Mussolinim a „černé košile“ uplatňovaly teror proti každému, kdo dal najevo i nepatrný odpor k pokoře a poslušnosti. Agresivní zahraniční politika a spojenectví s nacistickým Německem předznamenaly vstup země do války – sebezáchovný pokus italských politických kruhů o změnu v červenci 1943 byl jen krátkou dobou nadějí a znovu nastolená moc fašismu se krutě mstila. V tomto nejchmurnějším období italské historie se pozvolna, nedůvěřivě a zprvu těžkopádně formují levicové síly, převážně mládež; jejich zrání v podmínkách ilegality, bez příkras i s humorem, podává Mario Tobino jako pronikavý pozorovatel a přesný analytik společensko- -psychických procesů, jako mistr literární charakteristiky a upřímný humanista.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 20 Kč
 2. Literární historie a sociologie
  Emanuel Chalupný - 1943 - 28 str.
  Vydal Jan Pohořelý, Praha 1943. Emanuel Chalupný (1879-1958), profesor, JUDr. - byl český pedagog, právník, sociolog, spisovatel, jazykovědec. Zabýval se vztahem sociologie, filosofie a práva a usiloval o vytvoření přesného sociologického pojmosloví a sociologické metodologie. Vydání první. Stran 28. Volně vložené listy v deskách, stav dobrý. Desky a hřbet lehce ušpiněné (viz obr.), nerozřezáno. Rozměry: 13 x 17 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 60 Kč
 3. Literární historie a sociologie
  Emanuel Chalupný - 1943 - 29 str.
  Vydal Jan Pohořelý , Praha 1943. Emanuel Chalupný , profesor, JUDr. - byl český pedagog, právník, sociolog, spisovatel, jazykovědec. Zabýval se vztahem sociologie, filosofie a práva a usiloval o vytvoření přesného sociologického pojmosloví a sociologické metodologie. Vydání první. Stran 29. Původní sešit, listy jednotlivě, stav dobrý(viz obr.). Rozměr 13x17 cm.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 80 Kč
 4. Literární historie a sociologie
  Emanuel Chalupný - 1943
  Vydal Jan Pohořelý, Praha 1943, edice Přátelství, svazek 10. Vydání I. Volné archy v obálce, ta lehce odřená, 30 stran. Dobrý stav (viz foto)!
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 60 Kč
 5. Literární historie a sociologie
  Chalupný E. - 1943
  Jan Pohořelý 1943.
  Antikvariát D.S. (Praha) - 40 Kč
 6. Literární historie a sociologie
  Chalupný, Emanuel - 1943 - 27 str.
  Jan Pohořelý 1943
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 80 Kč