Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Lidožroutská historie : parodie, morytáty a banality : druhý dekameron.

Hašek, Jaroslav
1. vyd. Československý spisovatel, 1979. 524 s.
Edice: Výbor z díla Jaroslava Haška ; sv. 3
 1. LIDOŽROUTSKÁ HISTORIE DRUHÝ DEKAMERON
  JAROSLAV HAŠEK - 1979
  Ilustrátor: Zdeněk Mézl Vydání: 1. Místo vydání: Praha Nakladatel: Československý spisovatel Rok vydání: 1979 Počet stran: 524 s. Druhý dekameron, příznačně nazvaný Lidožroutská historie, obsahuje satiry a humoresky většinou z doby před první světovou válkou, tedy z dob starého Rakouska-Uherska. Objevuje se v nich Hašek zejména jako satirik a mystifikátor. Právě tato stránka jeho tvorby odhaluje jeo zvláštní vztah k umění i k době. Na rozdíl od odsavadní satirické tradice, která se zaměřuje na zjevy partikulární a nepodstatné (roztržité profesory, zlé tchýně), je předmětem Haškova zájmu doba jako celek, v celé své institucionální, ideologické a frazeologické podobě. Východiskem není určitý úhel pohledu (plynoucí z filosofického názoru, z kritického nihilismu), ale konkrétní, živá a reální, velmi integrovaná osobnost – Hašek bohém, výsměšný šašek a mystifikátor. Tento svazek tedy zahrnuje převážně Haškovu politickou satiru a mystifikaci. Jeho jádrem jsou portréty tehdejších politiků a veřejných činitelů z tzv. Galerie Karikatur; dále pak banality a morytáty všedního života. Východiskem zde mohou být dva seriály: Trampoty pana Tenkráta, parodující soubor frazeologie a zvyklostí života rodinného, a dosud nedoceněná Historie dačická, která znázorňuje posun od banality k morytátu v prostředí typicky českého maloměsta.
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 99 Kč
 2. Lidožroutská historie
  Jaroslav Hašek - 1979 - 524 str.
  Druhý dekameron, příznačně nazvaný Lidožroutská historie, obsahuje satiry a humoresky většinou z doby před první světovou válkou, tedy z dob starého Rakouska-Uherska. Objevuje se v nich Hašek zejména jako satirik a mystifikátor. Právě tato stránka jeho tvorby odhaluje jeo zvláštní vztah k umění i k době. Na rozdíl od odsavadní satirické tradice, která se zaměřuje na zjevy partikulární a nepodstatné (roztržité profesory, zlé tchýně), je předmětem Haškova zájmu doba jako celek, v celé své institucionální, ideologické a frazeologické podobě. Východiskem není určitý úhel pohledu (plynoucí z filosofického názoru, z kritického nihilismu), ale konkrétní, živá a reální, velmi integrovaná osobnost – Hašek bohém, výsměšný šašek a mystifikátor. Tento svazek tedy zahrnuje převážně Haškovu politickou satiru a mystifikaci. Jeho jádrem jsou portréty tehdejších politiků a veřejných činitelů z tzv. Galerie Karikatur; dále pak banality a morytáty všedního života. Východiskem zde mohou být dva seriály: Trampoty pana Tenkráta, parodující soubor frazeologie a zvyklostí života rodinného, a dosud nedoceněná Historie dačická, která znázorňuje posun od banality k morytátu v prostředí typicky českého maloměsta.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 50 Kč
 3. Lidožroutská historie
  Jaroslav Hašek - 1979 - 532 str.
  Jazyk: českyRok vydání: 1979Vazba: vázanáPočet stran: 532Stav: pěknáPOKUD JE POČET KUSŮ 0, ZNAMENÁ TO, ŽE ZBOŽÍ NEMÁME!(Takové zboží lze dohledat z jiných vyhledávačů, ale standardně se již v našem e-shopu nezobrazuje.)NE VŠECHNO JE V PRODEJNĚ!Pokud nechcete zboží zaslat, ale vyzvednout v prodejně - sledujte značky v čísle produktu.Podle nich poznáte, kde se kniha nachází.ZR (např. an-123-ZR66K) Zboží je v prodejně na žďárském nádraží - Chelčického 1.CE (např. an-321-CE25)Zboží je v prodejně v DM centru (Náměstí republiky).Ostatní značky (extern, SK, BY) znamenají, že zboží není v prodejně. Je nutno ho objednat!OBJEDNÁVKA NA OSOBNÍ ODBĚR JE NEZÁVAZNÁ A FUNGUJE JAKO REZERVACE. NENECHTE SI ZBOŽÍ VYFOUKNOUT NĚKÝM JINÝM. :)Další informace o zboží rádi poskytneme e-mailem info@mlha.gr nebo telefonicky: +420 776 484 404.For additional information on any of our products, please contact us at: info@mlha.gr
  Antikvariát Mlha (Žďár nad Sázavou) - 50 Kč
 4. Druhý dekameron ; Lidožroutská historie : parodie, morytáty a banality
  Jaroslav Hašek - 1979
  524, [vi] s. : il. ; 21 cm Druhý ze tří povídkových svazků reprezentativního výboru obsahuje satiry a humoresky většinou z doby před první světovou válkou, tedy z doby starého Rakousko-Uherska. Předmětem autorova zájmu je zde doba jako celek a těžištěm knihy jsou portréty tehdejších politiků a veřejných činitelů. lehce potrhaný přebal
  Antikvariát Aurora (Praha 1) - 100 Kč
 5. stejná vydání

  Lidožroutská historie


  druhý dekameron - parodie, morytáty a banality
  Lidožroutská historie
  Hašek, Jaroslav , ill. Mézl,Zdeněk - 1979 - 524 s. str.
  Československý spisovatel, Praha 1979, 1. vyd., il.: Mézl,Zdeněk
  Vazba: Tvrdá
  Stav: Dobrý,běžné opotřebení
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 50 Kč
 6. Druhý dekameron - Lidožroutská historie - Parodie, morytáty a banality
  Hašek, Jaroslav , ill. Mézl, Zdeněk - 1979 - 524 s. str.
  Československý spisovatel, Praha 1979, 1. vyd., il.: Mézl, Zdeněk
  Stav: Pěkná originální vazba s přebalem
  Antikvariát 11 (Praha 4 - NUSLE) - 22 Kč
 7. Lidožroutská historie (1979)
  Hašek - 1979 - 525 str.
  Čs. spisovatel Praha 1979, 525 stran, ilustrace Mézl, částečně poškozený papírový přebal, uvnitř velmi dobrý stav. (x311)
  Antikvariát Olomouc Holice (Olomouc) - 40 Kč
 8. Lidožroutská historie
  Hašek Jaroslav
  ČS Praha 1979, ilustr. Z. Mézl, celopl. vazba s přebalem, 524 stran, 8°, dobře zachováno
  Antikvariát Felix Jenewein (Kutná Hora) - 50 Kč
 9. Lidožroutská historie
  Hašek Jaroslav - 1979
  Československý spisovatel 1979
  524 stran, původní vazba s obálkou 8°, stav velmi dobrý, obálka silně opotřebena
  Jihočeské antikvariáty (Lomnice nad Lužnicí, ČB) - 60 Kč
 10. Lidožroutská historie. Druhý dekameron
  Hašek Jaroslav - 1979
  il. Z. Mézl, vyd. Československý spisovatel, mírně pošk. ob.
  Antikvariát Nika (Praha 5) - 90 Kč