Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Lidé v Kalabrii.

Padula, Vincenzo
1. autoris. vyd. Svoboda, 1951. 139 s.
Edice: Světová četba ; sv. 41
 1. Lidé v Kalabrii (41)
  Padula, Vincenzo - 1951 - 140 str.
  Když před sto lety líčil Vincenzo Padula život jihoitalských rolníků, pastýřů, vinařů, zbojníků, řemeslníků a jejich žen, bojoval svým plamenným a vášnivým slovem za lepší, skutečně lidský, kulturní život svých krajanů. Bystře viděl, proč se kalabrijskému lidu tak těžce žije: feudální útisk byl vystřídán útiskem buržoasního státu, lid byl šikanován davem úředníků nově vzniklého italského království, byl bezohledně vyssáván novými uchvatiteli půdy, mnihy a jinými příživníky. A Padula znal svůj lid: v jeho životě, v jeho písních a zvycích odkrýval všechnu jeho krásu, sílu, zdraví a schopnosti a tušil, jak by se mohly za příznivých podmínek rozvinout. Uvědomoval si, že všechno zlo, hubící a ochromující životy lidí, koření v jejich materiálních, hospodářských a sociálních poměrech, a proto je chtěl zlepšit a přebudovat. Domníval se však naivně, že stačí zlo odhalit, a ukázat cestu k nápravě, a lidé - především ti mocní a bohatí, kteří pro to mají všechny podmínky - se již sami postarají, aby se všem žilo dobře, rozdělí se s chudými o své bohatství. Tento křesťanský Padulův omyl je však vyvažován spravedlivým rozhořčením, vášnivou snahou pomoci, rozhorlením, které pozvedá jeho hlas, zahrocuje jeho slova a ústí v odvážné, bojovné výpady proti kořistnictví, tmářství a politické reakci. Přeložil R. Krátký.
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 40 Kč
 2. Lidé v Kalabrii (Světová četba, sv. 41)
  Vincenzo Padula - 1951
  Když před sto padesáti lety líčil Vincenzo Padula život jihoitalských rolníků, pastýřů, vinařů, zbojníků, řemeslníků a jejich žen, bojoval svým plamenným a vášnivým slovem za lepší, skutečně lidský, kulturní život svých krajanů. Bystře viděl, proč se kalabrijskému lidu tak těžce žije. A Padula znal svůj lid: v jeho životě, v jeho písních a zvycích odkrýval všechnu jeho krásu, sílu, zdraví a schopnosti a tušil, jak by se mohly za příznivých podmínek rozvinout. Uvědomoval si, že všechno zlo, hubící a ochromující životy lidí, koření v jejich materiálních, hospodářských a sociálních poměrech, a proto je chtěl zlepšit a přebudovat. Domníval se však naivně, že stačí zlo odhalit a ukázat cestu k nápravě, a lidé - především ti mocní a bohatí, kteří pro to mají všechny podmínky - se již sami postarají, aby se všem žilo dobře, rozdělí se s chudými o své bohatství. Tento Padulův křesťanský omyl je však vyvažován spravedlivým rozhořčením, vášnivou snahou pomoci, rozhorlením, které pozvedá jeho hlas, zahrocuje jeho slova a ústí v odvážné, bojovné výpady proti kořistnictví a tmářství... Nakl. Svoboda, Praha 1951. Světová četba, sv. 41. Původní měkká vazba s přebalem. 140 stran, rozměry: 12 x 17 cm. Dobrý stav, přebal lehce odřený (viz foto), na hřbetu přebalu číslo svazku napsané fixou.
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 70 Kč
 3. Lidé v Kalabrii (Světová četba, sv. 41)
  Vincenzo Padula - 1951
  Když před sto padesáti lety líčil Vincenzo Padula život jihoitalských rolníků, pastýřů, vinařů, zbojníků, řemeslníků a jejich žen, bojoval svým plamenným a vášnivým slovem za lepší, skutečně lidský, kulturní život svých krajanů. Bystře viděl, proč se kalabrijskému lidu tak těžce žije. A Padula znal svůj lid: v jeho životě, v jeho písních a zvycích odkrýval všechnu jeho krásu, sílu, zdraví a schopnosti a tušil, jak by se mohly za příznivých podmínek rozvinout. Uvědomoval si, že všechno zlo, hubící a ochromující životy lidí, koření v jejich materiálních, hospodářských a sociálních poměrech, a proto je chtěl zlepšit a přebudovat. Domníval se však naivně, že stačí zlo odhalit a ukázat cestu k nápravě, a lidé - především ti mocní a bohatí, kteří pro to mají všechny podmínky - se již sami postarají, aby se všem žilo dobře, rozdělí se s chudými o své bohatství. Tento Padulův křesťanský omyl je však vyvažován spravedlivým rozhořčením, vášnivou snahou pomoci, rozhorlením, které pozvedá jeho hlas, zahrocuje jeho slova a ústí v odvážné, bojovné výpady proti kořistnictví a tmářství... Nakl. Svoboda, Praha 1951. Světová četba, sv. 41. Původní měkká vazba s přebalem. 140 stran, rozměr: A6. Dobrý stav, přebal lehce odřený (viz foto).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 60 Kč
 4. Lidé v Kalabrii (Světová četba, sv. 41)
  Vincenzo Padula - 1951
  Když před sto padesáti lety líčil Vincenzo Padula život jihoitalských rolníků, pastýřů, vinařů, zbojníků, řemeslníků a jejich žen, bojoval svým plamenným a vášnivým slovem za lepší, skutečně lidský, kulturní život svých krajanů. Bystře viděl, proč se kalabrijskému lidu tak těžce žije. A Padula znal svůj lid: v jeho životě, v jeho písních a zvycích odkrýval všechnu jeho krásu, sílu, zdraví a schopnosti a tušil, jak by se mohly za příznivých podmínek rozvinout. Uvědomoval si, že všechno zlo, hubící a ochromující životy lidí, koření v jejich materiálních, hospodářských a sociálních poměrech, a proto je chtěl zlepšit a přebudovat. Domníval se však naivně, že stačí zlo odhalit a ukázat cestu k nápravě, a lidé - především ti mocní a bohatí, kteří pro to mají všechny podmínky - se již sami postarají, aby se všem žilo dobře, rozdělí se s chudými o své bohatství. Tento Padulův křesťanský omyl je však vyvažován spravedlivým rozhořčením, vášnivou snahou pomoci, rozhorlením, které pozvedá jeho hlas, zahrocuje jeho slova a ústí v odvážné, bojovné výpady proti kořistnictví a tmářství... Nakl. Svoboda, Praha 1951. Světová četba, sv. 41. Původní brož, lehce odřená, očteno. 140 stran, rozměr: A6. Velmi slušný stav (viz foto).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 60 Kč
 5. Lidé v Kalabrii
  - 1951
  V. Padula - 1951 Když před sto padesáti lety líčil Vincenzo Padula život jihoitalských rolníků, pastýřů, vinařů, zbojníků, řemeslníků a jejich žen, bojoval svým plamenným a vášnivým slovem za lepší, skutečně lidský, kulturní život svých krajanů.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 24 Kč
 6. V. Padula Lidé v Kalabrii sv. 41
  - 1951
  Vydavatelství, nakladatelství: Svoboda 1951 ‌ Počet stran: 140 ‌ Stav: Dobrý stav. Mírně zašlé desky. Brožovaná. ‌ Ilustrace, přílohy:  - ‌ klíčová slova, poznámky:  Kniha je na externím skladě
  Antikvariát Trutnov (Trutnov) - 50 Kč
 7. Lidé v Kalabrii (Světová četba sv. 41)
  Vincenzo Padula - 1951 - 140 str.
  Svoboda, Praha, dobrý stav, brož zažloutlá a pomačkaná, odřené hrany, přebal zažloutlý, na hranách natržený, odřené a pomačkané hrany, razítko na zadní straně, orig. brož s přebalem, 140 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 80 Kč
 8. Lidé v Kalabrii
  Padula, Vincenzo - 1951 - 140 str.
  Světová četba č. 41
  e-Antikvariát Kant (Praha 1) - 65 Kč
 9. Lidé v Kalabrii
  Padula, Vincenzo - 1951 - 139 s. str.
  Svoboda, Praha 1951, 1. vyd.
  Vazba: Brožovaná s obálkou
  Stav: Dobrý
  Antikvariát Avion (Liberec) - 40 Kč
 10. Lidé v Kalabrii
  Padula, Vincenzo - 1951 - 139 s. str.
  Svoboda, Praha 1951, 1. vyd.
  Vazba: brožovaná
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 50 Kč
 11. Lidé v Kalabrii
  Padula Vincenzo - 1951 - 137 str.
  velmi dobrý stav, vydavatel: Svoboda, rok vydání :1951, vydání: 1, přebal: dobrý, 137 str.
  Antikvariát MarLen (Svitavy) - 45 Kč
 12. Lidé v Kalabrii (Světová četba sv. 41)
  Vincenzo Padula - 1951 - 140 str.
  Svoboda, Praha, velmi dobrý stav, orig. brož. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, zažloutlý, v krajích odřený, 140 stran.
  Antikvariáty.cz (Praha 1, 2) - 60 Kč
 13. Lidé v Kalabrii
  Vincenzo Padula, 1951 - 1951 - 140 str.
  Lidé v Kalabrii / Vincenzo Padula, 1951 - vazba: měkká, stav: zachovalá, 140 stran Světová četba sv. 41
  Antikvariát Liberec (Liberec) - 39 Kč
 14. Lidé v Kalabrii
  Padula Vincenzo - 1951 - 40 str.
  Svoboda, ed. Světová četba, 1. vyd. 1951, obr, 40 s., mírně opotřebovaná , přel. R. Krátký
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 50 Kč
 15. Lidé v Kalabrii
  Padula Vincenzo - 1951 - 140 str.
  nakl. Svoboda, 1951, první vydání brožovaná, 140 stran dobrý stav
  Antikvariát u kostela (Teplice) - 25 Kč
 16. Lidé v Kalabrii (malý formát)
  Padula Vincenzo - 1951 - 137 str.
  Soboda 1951
  Antikvariát Čierne na Bielom (SR) (Trenčín) - 1.00 € / 26 Kč
 17. Lidé v Kalabrii
  Vincenzo Padula - 1951 - 140 str.
  Svoboda 1951
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 65 Kč