Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Labyrint světa a ráj srdce : to jest Světlé vymalování, kterak v tom světě, a věcech jeho všechněch, nic není než matení a motání, kolotání a lopotování, mámení a šalba, bída a tesknost, a naposledy omrzení všeho a zoufání, ale kdož doma v srdci svém sedě, s jediným Pánem Bohem se uzavírá, ten sám k pravému a plnému mysli upokojení a radosti že přichází.

Komenský, Jan Amos
L. Bradáč, 1919. 180 sl
Edice: Grolierova knihovna ; sv. 2

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Labyrint světa a ráj srdce, to jest světlé vymalování, kterak v tom světě, a věcech jeho všechněch, ... (1919)
  Comenii, Johanus Amos (= Komenský, Jan Amos) - 1919 - 180 str.
  ... nic není než matení a motání, kolotání a lopotování, mámení a šalba, bída a tesknost, a naposledy omrzení všeho a zoufání: Ale kdož doma v srdci svém sedě, s jediným Pánem Bohem se uzavírá, ten sám k pravému a plnému mysli upokojení a radosti že přichází. Dílo bylo tištěno po prvé z rukopisu, psaného písařem a opravovaného spisovatelem, r. 1631 bez udání místa. Po druhé bylo tištěno za nové opravy a úpravy spisovatelovy r. 1663 v Amsterodamě. Toto vydání je tištěno dle vydání druhého, pravopisem, ježto nepochází z ruky spisovatelovy, upraveným a sjednoceným, pokud se nemění slovné znění a výraz. Kniha byla vytištěna v knihtiskárně Politiky v Praze a byl jí jako druhý svazek Grolierovy knihovny Ludv. Bradáč na Král. Vinohradech, MDCCCCXIX.
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 2500 Kč
 2. LABIRYNT SVĚTA A RÁJ SRDCE / LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE /

  Labirynt světa a ráj srdce, to jest: Světlé vymalování, kterak v tom světě a věcech jeho všechněch nic není než matení a motání, kolotání a lopotování, mámení a šalba, bída a tesknost, a naposledy omrzení všeho a zoufání; alekdoždoma v srdci svém sedě, s jediným Pánem Bohem se uzavírá, ten sám k pravému a plnému mysli upokojení a radosti že přichází. Polokožená vazba, 180 sloupců textu, velmi dobrý stav.
  Antikvariát Na Rynku (Hradec Králové) - 600 Kč
 3. Labyrint světa a ráj srdce
  Komenský, Jan Amos - 1919
  Ludvík Bradáč, Praha 1919
  Vazba: tvrdá
  Stav: velmi pěkný
  Antikvariát-pce.cz (Pardubice) - 200 Kč
 4. Labyrint světa a ráj srdce
  Komenský Jan Amos - 1919 - 86 str.
  Ludvík Bradáč 1919, OBr., o. otřepená, některé listy mírně uvolněné, 86 s.
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 120 Kč
 5. Labyrint světa a ráj srdce
  Komenský, J.A. - 1919 - 180 str.
  OBr.
  Knížky.com (Praha 1) - 400 Kč