Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Květná neděle : autobiografická koláž.

Vonnegut, Kurt
Vyd. 1. Argo, 2004. 260 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Květná neděle
  Vonnegut jr. Kurt
  obálka
  Nakladatel: Argo
  Překlad: Matěj Turek
  Obálka: Matouš Přikryl, Libor Batrla
  Redakce: Tomáš Míka, Kateřina Rudčeková, Milan Dorazil
  Rok vydání: 2004
  Počet stran: 264
  Rozměr: 135 x 210
  Provedení­: hardback
  Americký prozaik Kurt Vonnegut, jr. je u nás znám především díky svým románů Mechanické piano, Sirény z Titanu, Kolíbka, Jatka č. 5 či Snídaně šampionů, které mistrně balancují na pokraji sci-fi, vážné literatury a satiry a zabývají se osudem jednotlivce ve světě, kterému tak úplně nerozumí ani sám spisovatel.
  V "autobiografické koláži" Květná neděle nás Vonnegut seznamuje se svými skutečnými i literárními předky, zábavnou formou nám dává nahlédnout do své spisovatelské kuchyně a s notnou dávkou nadhledu odhaluje autorské postupy, které propůjčují jeho knihám tolik obdivovanou svižnost, přesvědčivost a upřímnost.
  Autoportrét, v němž se Vonnegut ohlíží za třiceti lety své spisovatelské kariéry, za svými kolegy z literární branže, za žijícími i zesnulými přáteli, v sobě mimo jiné důmyslně spojuje na tři desítky úvah, předmluv, dopisů a veřejných proslovů. To vše Vonnegut koření svým typicky černým humorem, jenž mu umožňuje psát jedním dechem o náboženství, sexuální revoluci i vzpomínkách na válku, aniž by pobuřoval více, než je bezprostředně nutné.
  Květná neděle je tak vlastně jakýmsi kaleidoskopem plným barevných střípků, které zůstaly po Vonnegutově literární procházce dvacátým stoletím. Zároveň je však i kukátkem do duše spisovatele, který umí poučit a varovat, aniž by musel moralizovat, pohledem do duše tázající se po skutečném mravnosti a smyslu lidského života.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 224 Kč