Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Květ pouště : podivuhodné putování somálské kočovnice.

Dirie, Waris; Miller, Cathleen
Vyd. 1. Ikar, 2000. 254 s., [8] s. obr. příl

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Květ pouště
  Waris Dirieová - 2000 - 254 str.
  Životní příběh modelky Waris Dirieové. Strhující výpověď mladé somálské ženy, která si troufla vzdorovat osudu a uspěla.V pouhých třinácti letech uprchla Waris ze své rodinné komunity, protože ji otec s vyhlídkou na získání několika velbloudů hodlal provdat za velmi starého muže. Zbídačelá vyčerpávajícím pochodem pouští neměla na sobě nic než potrhaný šál ovinutý kolem těla, když se po strastiplné cestě konečně objevila v Mogadišu.Nezdolná dívka raději, než aby se vrátila domů, putovala po příbuzných, dřela na stavbě, nosila na bolavých zádech haldy písku a ruce si odírala do krve. Nakonec začala pracovat u zámožného strýce jako služka, a díky tomu se ve čtrnácti dostala do Londýna. Neuměla ani slovo anglicky, poprvé v životě viděla letadlo, a když se ocitla před letištní budovou Heathrow, právě padal sníh.Přesto s houževnatostí typickou pro příslušníky nomádského kmene, která je ve vyprahlé africké poušti podmínkou přežití, překonala všechna zrádná úskalí. Když se strýc s rodinou vrátil zpět do Somálska, zůstala v Londýně zcela sama a rozhodla se vybudovat vlastní život. Začala chodit do školy pro cizince, nastoupila jako uklízečka u Macdonalda a pak se na ni konečně usmálo štěstí. Všiml si jí fotograf módních časopisů a neznámou cizinku zanedlouho kariéra v modelingu i u filmu proměnila ve světovou celebritu.
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 90 Kč
 2. Květ pouště
  Dirieová Waris, Millerová Cathleen , ill. čb. foto - 2000 - 254 str.
  pevná papírová s obálkou - Autentická výpověď somálské ženy, která se vzepřela osudu a uprchla z rodinné komunity, dnes žije v New Yorku, živí se jako modelka a je bojovnicí proti ženské obřízce. Pěkný stav knihy.
  Antikvariát Beneš (Plzeň) - 120 Kč
 3. Květ pouště
  Dirieová Waris, Millerová Cathleen - 2000 - 254 str.
  Podivuhodné putování somálské kočovnice, nakl. Ikar, 2000, 1. vydání, vázaná, s obálkou, 254 stran, fotografické přílohy, pěkný stav knihy, obálka a desky na horním okraji mírně pomačkané
  Antikvariát u kostela (Teplice) - 80 Kč
 4. Waris Dirie - Květ pouště
  - 2000 - 254 str.
  Kniha v dobrém stavu, dvakrát čtená, ...
  Aukro (evonas, Praha 9 - Čakovice) - 99 Kč (aukce)
 5. Květ pouště (Podivuhodné putování somálské kočovnice)
  Dirieová D., Millerová C. - 2000
  Ikar 2000.
  Vazba: Kniha je opatřena obálkou
  Stav: 1 (1- nejlepší, 5-nejhorší)
  Antikvariát Ve Dvoře (Plzeň) - 80 Kč