Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Kroniky Západního pobřeží. Kniha první, Dary.

Le Guin, Ursula K
Vyd. 1. Triton, 2006. 220 s.
Edice: Trifid ; sv. 145

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Kroniky Západního pobřeží
  Le Guinová Ursula K.
  Kroniky Západního pobřeží, tvořené trojicí volně propojených románů, představují stěžejní dílo Ursuly K. Le Guinové.
  V Darech přivádí autorka čtenáře do Vysočiny, odlehlého horského kraje, jehož obyvatelé jsou obdařeni dědičnými dary – mimořádnými schopnostmi, ale často děsivými. Co se stane, když Orrec a jeho kamarádka odmítnou tyto dary, klíčové pro přežití svých rodů, používat? Děj románu Hlasy se odehrává v Ansulu, městě kdysi vyhlášeném svou vzdělaností, nyní okupovaném pouštním národem, který považuje knihy za démony. Dokáže Memer, vyrůstající ve zbytcích staré univerzity, uchránit tajemství svého domu i během bouřlivých událostí, jež rozpoutá příchod věhlasného básníka?
  Román Síly, za nějž autorka získala cenu Nebula, sleduje osudy mladého otroka s dokonalou pamětí a schopností nahlížet do budoucnosti. Může pohodlí jeho domu vynahradit mladíkovi svobodu, po níž touží? A co si se svobodou počne, když ji nakonec získá? Romány spojuje řada společných témat – věk hlavních hrdinů a jejich dospívání v často nepřátelském prostředí, boj proti společenským konvencím, a především láska ke svobodě, literatuře a vzdělání.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 449 Kč
 2. Kroniky Západního pobřeží. Kniha první, Dary
  Le Guin, Ursula K - 2006 - 220 s. str.
  Triton, V Praze 2006, 1. vyd.
  Vazba: měkká
  Stav: pěkný
  Roztroušeny v chudých, osamělých usedlostech žijí klany z Vysočiny, jež jsou nadány dary. Úžasnými dary: dovedou pohledem, gestem nebo slovem přivolat zvíře, zapálit oheň, pohnout zemí. Strašlivými dary: mohou pokroutit údy, změnit myšlenky, vyvolat zhoubné nemoci. Obyvatelé Vysočiny žijí v neustálém strachu, že jedna rodina použije svůj dar proti jiné. Dva mladí lidé, přátelé od dětství, se rozhodnou své dary nepoužívat. Dívka Gry odmítá lákat zvířata na smrt z rukou lovců. A mladík Orrec nosí na očích pásku, aby jimi v hněvu nezabil. V krásně vyprávěném příběhu, jímž začínají Kroniky Západního pobřeží, píše Ursula K. Le Guinová o pyšné krutosti moci, o tom, jak těžké je dospět a jak ještě mnohem těžší je najít v temnotě světa dar světla.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 130 Kč
 3. Dary
  Ursula K. Le Guinová - 2006 - 220 str.
  Triton 2006. 220 stran
  Stav: Dobrý
  Kroniky Západního pobřeží kniha první
  Antikvariát Kačur (Praha 7) - 80 Kč
 4. Dary (Kroniky Západního pobřeží kniha první)
  Ursula K. Le Guinová - 2006
  zkosený hřbet, jinak velmi dobrý stav, brožovaná
  Dva antikváři (Praha 10) - 90 Kč