Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Krejčí na hlavní ulici : Kamenitá řeka.

Bonaviri, Giuseppe
Vyd. 1. Svoboda, 1989. 258 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Krejčí na hlavní ulici, Kamenitá řeka od Giuseppe Bonaviri
  - 1943
  Krejčí na hlavní ulici, Kamenitá řeka od Giuseppe Bonaviri. Prvotina Krejčí na hlavní ulici je obrazem nelehkého údělu autorovy rodiny, zároveň však symbolem života všech chudých řemeslníků a rolníků na Sicílii. Vyprávění chudého krejčího, jehož inspirací byl autorův otec, se stává oslavou prostých lidí, jejich důvěrného spojení s přírodou a s kořeny života. Novela Kamenitá řeka zachycuje události roku 1943, kdy se na Sicílii vylodí spojenecká vojska a fašistické sily ustupují do defenzivy. V centru příběhu stojí parta venkovských kluků, z jejichž perspektivy se tyto historické události mění v sérii dobrodružných her, připomínajících středověké hrdinské činy. Obě novely spojuje výrazná autorova poetika, čerpající z lidového bájesloví a vytvářející barvitě plastický obraz sicilského venkova. Vydáno 1989. Stran 258. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 75 Kč
 2. Krejčí na hlavní silnici / Kamenitá řeka
  Giuseppe Bonaviri - 1989 - 258 str.
  Prvotina Krejčí na hlavní ulici je obrazem nelehkého údělu autorovy rodiny, zároveň však symbolem života všech chudých řemeslníků a rolníků na Sicílii. Vyprávění chudého krejčího, jehož inspirací byl autorův otec, se stává oslavou prostých lidí, jejich důvěrného spojení s přírodou a s kořeny života. Novela Kamenitá řeka zachycuje události roku 1943, kdy se na Sicílii vylodí spojenecká vojska a fašistické sily ustupují do defenzivy. V centru příběhu stojí parta venkovských kluků, z jejichž perspektivy se tyto historické události mění v sérii dobrodružných her, připomínajících středověké hrdinské činy. Obě novely spojuje výrazná autorova poetika, čerpající z lidového bájesloví a vytvářející barvitě plastický obraz sicilského venkova.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 40 Kč
 3. Krejčí na hlavní ulici, Kamenitá řeka od Giuseppe Bonaviri
  - 1989
  Krejčí na hlavní ulici, Kamenitá řeka od Giuseppe Bonaviri. Prvotina Krejčí na hlavní ulici je obrazem nelehkého údělu autorovy rodiny, zároveň však symbolem života všech chudých řemeslníků a rolníků na Sicílii. Vyprávění chudého krejčího, jehož inspirací byl autorův otec, se stává oslavou prostých lidí, jejich důvěrného spojení s přírodou a s kořeny života. Novela Kamenitá řeka zac... Vydáno 1989. Stran 258. Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 59 Kč
 4. Krejčí na hlavní ulici, Kamenitá řeka

  vazba tvrdá s obálkou, zachovalé, štítek razítka, vyřazeno z fondu MK 1. vydání, náklad 8 000, 258 stran Prvotina Krejčí na hlavní ulici je obrazem nelehkého údělu autorovy rodiny,...
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 11 Kč
 5. Krejčí na hlavní ulici
  Kamenitá řeka, Giuseppe Bonaviri - 1989
  Vydáno: 1989 Stav: vázaná, dobrý
  Antikvariát u pošty (Ostrava) - 50 Kč