Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Korzár Marten.

Meissner, Janusz
2. vyd. Naše vojsko, 1989.
Edice: ESO

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. KORZÁR MARTEN I.II.III. - J.Meissner

  vazba měkká, pěkné 2.vydání, náklad 126 000, 169+176+208 stran, překlad - Bořivoj Křemenák Černá vlajka, to je první ze tří knih série korzár Marten. Kniha popisuje životní příběh piráta Jana Kuny, který úspěšně dobývá poklady jiných lodí za pomoci své posádky, ale hlavně díky své rychlé a obratné lodi Zefýr. Jan si díky své statečnosti a umu získává pozornost anglické královny a stává se korzárem, pirátem pod ochranou panovníka. Společně s touto ochranou získává jméno Marten, což je obdoba polského jména Kuna se stejným významem. Jeho loď o té doby také zdobí vlajka se zlatou kunou na černém podkladě. V prvním ze tří dílů se Jan se svými společníky, mezi nimiž nejvýznamnější je francouský rytíř Belmont, vydává do tropických oblastí, aby zde získal španělské zlato. Zde nachází zemi indiánů, zvanou Nahua. Po domluvě s domorodci si zde Martenova družina staví sklady pro své dobyté poklady, výměnou za nástroje pro indiány. Jan však v této zemi potkává Iniku, krásnou dceru náčelníkovu, do které se zamiluje. Současně se začíná více zajímat o prosperitu divošské země než o své dobyté poklady, k nelibosti svých pirátů. Nato přichází útoky španělských karavel, které mstí své potopené lodě... Do knihy jsou skvěle zapracována historická fakta, což atraktivitu příběhu jen zvyšuje. Pokračování Martenova příběhu. Jan přechází pod francouzskou vlajku a chystá se na odplatu svému největšímu nepříteli, veliteli španělských karavel, Blascu de Ramirezovi. Podaří se mu výhodně koupit unesenou příslušnici španělské šlechty. Jan zjišťuje, že se jedná o seňoritu Marii Francescu de Vizella, jež je snoubenkou právě Ramirezovou. Zdá se, že nyní mu nic nestojí v cestě za pomstou, avšak krásná dívka si pomalu získává jeho srdce... Navazuje na knihu Korzár Marten: Červené kříže V této části opouští Marten služby anglické královny a vstupuje do služeb francouzského krále, který jej povyšuje do šlechtického stavu (Ve službách Jindřicha Dobrého), pak slouží jako francouzský šlechtic ve službách polského krále, je však zrazen svým celoživotním druhem a prvním důstojníkem a hyne rukou kata v rodném Polsku Životopis Meissner begann seine militärische Laufbahn als Militärflieger in Dęblin und wurde später Kommandant der Fliegerschule von Krakau. 1939 floh er über Rumänien und Frankreich nach Großbritannien. Von 1942 bis 1944 war er Mitglied der Polnischen Exilregierung, von 1944 bis 1946 Offizier der Royal Air Force. 1946 kehrte er nach Polen zurück und lebte in Zakopane, später in Krakau.Meissner schrieb viele Bücher über maritime und fliegerische Themen. In deutscher Sprache ist besonders seine Trilogie Die Abenteuer des Jan Kuna, genannt Marten bekannt (Die Schwarze Fahne, Die roten Kreuze, Das Grüne Tor).
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 33 Kč
 2. KORZÁR MARTEN 1 - Černá vlajka - J.Meissner

  vazba měkká, pěkné 2.vydání, náklad 126 000, 208 stran, překlad - Bořivoj Křemenák Černá vlajka, to je první ze tří knih série korzár Marten. Kniha popisuje životní příběh piráta Jana Kuny, který úspěšně dobývá poklady jiných lodí za pomoci své posádky, ale hlavně díky své rychlé a obratné lodi Zefýr. Jan si díky své statečnosti a umu získává pozornost anglické královny a stává se korzárem, pirátem pod ochranou panovníka. Společně s touto ochranou získává jméno Marten, což je obdoba polského jména Kuna se stejným významem. Jeho loď o té doby také zdobí vlajka se zlatou kunou na černém podkladě. V prvním ze tří dílů se Jan se svými společníky, mezi nimiž nejvýznamnější je francouský rytíř Belmont, vydává do tropických oblastí, aby zde získal španělské zlato. Zde nachází zemi indiánů, zvanou Nahua. Po domluvě s domorodci si zde Martenova družina staví sklady pro své dobyté poklady, výměnou za nástroje pro indiány. Jan však v této zemi potkává Iniku, krásnou dceru náčelníkovu, do které se zamiluje. Současně se začíná více zajímat o prosperitu divošské země než o své dobyté poklady, k nelibosti svých pirátů. Nato přichází útoky španělských karavel, které mstí své potopené lodě... Do knihy jsou skvěle zapracována historická fakta, což atraktivitu příběhu jen zvyšuje. Životopis Meissner begann seine militärische Laufbahn als Militärflieger in Dęblin und wurde später Kommandant der Fliegerschule von Krakau. 1939 floh er über Rumänien und Frankreich nach Großbritannien. Von 1942 bis 1944 war er Mitglied der Polnischen Exilregierung, von 1944 bis 1946 Offizier der Royal Air Force. 1946 kehrte er nach Polen zurück und lebte in Zakopane, später in Krakau.Meissner schrieb viele Bücher über maritime und fliegerische Themen. In deutscher Sprache ist besonders seine Trilogie Die Abenteuer des Jan Kuna, genannt Marten bekannt (Die Schwarze Fahne, Die roten Kreuze, Das Grüne Tor).
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 11 Kč
 3. Korzár Marten I. - III. díl
  Janusz Meissner - 1989 - 560 str.
  Černá vlajka : To je první ze tří knih série korzár Marten. Kniha popisuje životní příběh piráta Jana Kuny, který úspěšně dobývá poklady jiných lodí za pomoci své posádky, ale hlavně díky své rychlé a obratné lodi Zefýr. Jan si díky své statečnosti a umu získává pozornost anglické královny a stává se korzárem, pirátem pod ochranou panovníka. Společně s touto ochranou získává jméno Marten, což je obdoba polského jména Kuna se stejným významem. Jeho loď o té doby také zdobí vlajka se zlatou kunou na černém podkladě. V prvním ze tří dílů se Jan se svými společníky, mezi nimiž nejvýznamnější je francouský rytíř Belmont, vydává do tropických oblastí, aby zde získal španělské zlato. Zde nachází zemi indiánů, zvanou Nahua. Po domluvě s domorodci si zde Martenova družina staví sklady pro své dobyté poklady, výměnou za nástroje pro indiány. Jan však v této zemi potkává Iniku, krásnou dceru náčelníkovu, do které se zamiluje. Současně se začíná více zajímat o prosperitu divošské země než o své dobyté poklady, k nelibosti svých pirátů. Nato přichází útoky španělských karavel, které mstí své potopené lodě... Do knihy jsou skvěle zapracována historická fakta, což atraktivitu příběhu jen zvyšuje. Červné kříže : Pokračování Martenova příběhu. Jan přechází pod francouzskou vlajku a chystá se na odplatu svému největšímu nepříteli, veliteli španělských karavel, Blascu de Ramirezovi. Podaří se mu výhodně koupit unesenou příslušnici španělské šlechty. Jan zjišťuje, že se jedná o seňoritu Marii Francescu de Vizella, jež je snoubenkou právě Ramirezovou. Zdá se, že nyní mu nic nestojí v cestě za pomstou, avšak krásná dívka si pomalu získává jeho srdce... Zelená brána : Závěrečný díl triologie.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 70 Kč
 4. Korzár Marten - Černá vlajka
  Janusz Meissner - 1989 - 208 str.
  Černá vlajka, to je první ze tří knih série korzár Marten. Kniha popisuje životní příběh piráta Jana Kuny, který úspěšně dobývá poklady jiných lodí za pomoci své posádky, ale hlavně díky své rychlé a obratné lodi Zefýr. Jan si díky své statečnosti a umu získává pozornost anglické královny a stává se korzárem, pirátem pod ochranou panovníka. Společně s touto ochranou získává jméno Marten, což je obdoba polského jména Kuna se stejným významem. Jeho loď o té doby také zdobí vlajka se zlatou kunou na černém podkladě. V prvním ze tří dílů se Jan se svými společníky, mezi nimiž nejvýznamnější je francouský rytíř Belmont, vydává do tropických oblastí, aby zde získal španělské zlato. Zde nachází zemi indiánů, zvanou Nahua. Po domluvě s domorodci si zde Martenova družina staví sklady pro své dobyté poklady, výměnou za nástroje pro indiány. Jan však v této zemi potkává Iniku, krásnou dceru náčelníkovu, do které se zamiluje. Současně se začíná více zajímat o prosperitu divošské země než o své dobyté poklady, k nelibosti svých pirátů. Nato přichází útoky španělských karavel, které mstí své potopené lodě... Do knihy jsou skvěle zapracována historická fakta, což atraktivitu příběhu jen zvyšuje.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 20 Kč
 5. Meissner J. - Korzár Marten - Černá vlajka
  - 1989
  Kniha popisuje životní příběh piráta Jana Kuny, který úspěšně dobývá poklady jiných lodí za pomoci své posádky, ale hlavně díky své rychlé a obratné lodi Zefýr. Jan si díky své statečnosti a umu získává pozornost anglické královny a stává se korzárem, pirátem pod ochranou panovníka. Společně s touto ochranou získává jméno Marten, což je obdoba polského jména Kuna se stejným významem. Jeho loď o té doby také zdobí vlajka se zlatou kunou na černém podkladě. V prvním ze tří dílů se Jan se svými společníky, mezi nimiž nejvýznamnější je francouský rytíř Belmont, vydává do tropických oblastí, aby zde získal španělské zlato. Zde nachází zemi indiánů, zvanou Nahua. Po domluvě s domorodci si zde Martenova družina staví sklady pro své dobyté poklady, výměnou za nástroje pro indiány. Jan však v této zemi potkává Iniku, krásnou dceru náčelníkovu, do které se zamiluje. Současně se začíná více zajímat o prosperitu divošské země než o své dobyté poklady, k nelibosti svých pirátů. Nato přichází útoky španělských karavel, které mstí své potopené lodě... Do knihy jsou skvěle zapracována historická fakta, což atraktivitu příběhu jen zvyšuje. Vydavatel: Naše vojsko, Praha, 1989 Vazba: brožovaná, stav dobrý
  ANTIKnihy (Náchod) - 30 Kč
 6. Korzár Marten 1.,2.,3.,
  Meissner Janusz - 1989 - 208 + 176 + 176 stran, brožované str.
  I. díl: Černá vlajkaKniha popisuje životní příběh piráta Jana Kuny, který úspěšně dobývá poklady jiných lodí za pomoci své posádky, ale hlavně díky své rychlé a obratné lodi Zefýr. Jan si díky své statečnosti a umu získává pozornost anglické královny a stává se korzárem, pirátem pod ochranou panovníka. Společně s touto ochranou získává jméno Marten, což je obdoba polského jména Kuna se stejným významem. Jeho loď o té doby také zdobí vlajka se zlatou kunou na černém podkladě. V prvním ze tří dílů se Jan se svými společníky, mezi nimiž nejvýznamnější je francouský rytíř Belmont, vydává do tropických oblastí, aby zde získal španělské zlato. Zde nachází zemi indiánů, zvanou Nahua. Po domluvě s domorodci si zde Martenova družina staví sklady pro své dobyté poklady, výměnou za nástroje pro indiány. Jan však v této zemi potkává Iniku, krásnou dceru náčelníkovu, do které se zamiluje. Současně se začíná více zajímat o prosperitu divošské země než o své dobyté poklady, k nelibosti svých pirátů. Nato přichází útoky španělských karavel, které mstí své potopené lodě... Do knihy jsou skvěle zapracována historická fakta, což atraktivitu příběhu jen zvyšuje.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 60 Kč
 7. Korzár Marten. 1-3
  Meissner, Janusz - 1989 - 203 + 169 + 175 s. str.
  Naše vojsko, Praha 1989, 2. vyd.
  Vazba: měkká
  Stav: pěkný
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 60 Kč
 8. Korzár Marten. Díl 1-3
  Meissner, Janusz - 1989 - 203+169+175 s. str.
  Naše vojsko, Praha 1989, 2. vyd.
  Vazba: měkká
  Stav: Dobrý,běžné opotřebení
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 60 Kč
 9. Korzár Marten. Díl 1, Černá vlajka
  Meissner, Janusz - 1989 - 203 s. str.
  Naše vojsko, Praha 1989, 2. vyd.
  Vazba: brožovaná
  Stav: dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 30 Kč
 10. Korzár Marten. Černá vlajka
  Meissner, Janusz - 1989 - 202 s. str.
  Naše vojsko, Praha 1989, 2. vyd.
  Vazba: měkká
  Stav: dobrý
  Antikvariát-pce.cz (Pardubice) - 9 Kč
 11. Korzár Marten 1., Černá vlajka
  Janusz Meissner - 1989 - 208 str.
  Naše vojsko 1989, Zachovalý, viz foto
  Antikvariát59.cz (Praha 10) - 10 Kč
 12. Korzár Marten 1., Černá vlajka
  Janusz Meissner - 1989 - 208 str.
  Naše vojsko 1989, Zachovalý, viz foto
  Antikvariát59.cz (Praha 10) - 10 Kč
 13. Korzár Marten I., II., III.
  Meissner Janusz - 1989 - 175 str.
  velmi dobrý stav, vydavatel: Naše vojsko, rok vydání :1989, vydání: 2, 3 knihy, 203, 169 a 175 str., brožované
  Antikvariát MarLen (Svitavy) - 60 Kč
 14. Janusz Meissner - Korzár Marten - Černá vlajka
  - 1989
  Janusz Meissner: Korzár Marten - Černá vlajka Vydalo Naše vojsko, 1989. Edice ESO.
  Antikvariat.xrs.cz [internet] - 60 Kč
 15. Korzár Marten 1. - 3. díl
  Meissner Janusz - 1989
  NV 1989, tři brožované svazky, velmi dobrý stav
  Antikvariát JANQAS (Česká Třebová) - 65 Kč
 16. Korzár Marten I - III.
  Meissner J. - 1989
  Naše vojsko 1989
  Antikvariát Josef Počta (Praha 9) - 30 Kč
 17. Meissner, J.: Korzár Marten (3 svazky )
  - 1989
  Naše vojsko, 1989
  Abnormalizace (Hořice, HK) - 45 Kč
 18. Korzár Marten
  Meissner Janusz - 1989 - 204 str.
  Naše vojsko, 1989. 204 stran
  Stav: dobrý, zachovalá - stránky lehce nažloutlé, desky mírně olámané
  Antikvariát - Nákupní zóna [Praha 6] - 49 Kč
 19. Korzár Marten 1. Černá vlajka
  Janusz Meissner, 1989 - 1989 - 203 str.
  Korzár Marten 1. Černá vlajka / Janusz Meissner, 1989 - vazba: brožovaná, stav: zachovalá, stran 203, 2. vydání
  Antikvariát Liberec (Liberec) - 49 Kč