Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Kolumbus nebyl první.

Ingstad, Helge
1. vyd. Orbis, 1971. 228 s., [32] s. obr. příl., 1 mapa
Edice: Cesty

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. KOLUMBUS NEBYL PRVNÍ - Ingstad, Helge

  vazba tvrdá s obálkou, zachovalé 1. vydání, náklad 20 000, 232 stran, 16 stran příloh, překlad - Břetislav Mencák Norský badatel vypráví o svých expedicích, konaných za mezinárodní účasti odborníků, kterými v letech 1960 až 1964 prokázal (po pátrání v písemných materiálech, po archeologickém výzkumu a s využitím radiokarbonového datování)pravdivost výpovědi islandských ság o tom, že staří Seveřané objevili již kolem r. 1000 n. l. americkou pevninu. Věcné doklady se mu poštěstilo nalézt v krajině na severu Newfoundlandu poblíž vesnice L'Anse aux Meadows, ojejíž přírodě a obyvatelích současně poskytuje cestopisné svědectví. Životopis Helge Marcus Ingstad byl norský průzkumník. Po zmapování osídlení v Norsku našel v roce 1960 spolu se svou manželkou Anne Stine, archeoložkou, zbytky vikingské osady v L'Anse aux Meadows v provincii Newfoundland v Kanadě. Poprvé tedy dokázali, že grónští Normané našli cestu do Severní Ameriky přes Atlantický oceán, a to zhruba 500 let před Kryštofem Kolumbem a Johnem Cabotem. Tímto objevem si vysvětloval i zánik grónských Vikingů v 14.-15. stol., kteří pravděpodobně emigrovali právě do Severní Ameriky.Helge Ingstad se narodil Olafu Ingstad a Olze Marii Qvam v Meraker. Jeho otec byl obecní inženýr v Tromsø. Helge a jeho rodina se v roce 1915 přestěhoval do Bergenu a po absolvování v roce 1922 nastoupil na praxi advokáta v Levanger. Helge Ingstad byl původně právník z povolání, ale poté co prodal svou úspěšnou právnickou praxi v Levanger, odešel v roce 1926 do Kanady. Po další tři roky cestoval s místním indiánským kmenem. Po návratu do Norska napsal bestseller Pelsjegerliv ("Trapper Life").Během svého působení na Špicberkách se Helge Ingstad setkal se svou budoucí ženou Anne Stine , která byla téměř o dvacet let mladší. Anne Stine četla s obdivem jeho knihy z Kanady a Grónska, a tak se do průzkumníka zamilovala a začala si s ním dopisovat. Později se zasnoubili a vzali. V roce 1946 se přestěhovali do domu u Holmenkollen, v oblasti norského hlavního města Osla, kde strávili zbytek svého života. Narodila se jim dcera Benedicte, která se stala profesorkou na univerzitě v Oslu. Helge Ingstad je populární autor, jehož knihy o jeho návštěvách odlehlých částí světa získaly slávu nejen v Norsku. O Grónsku napsal OST pro den shop BRE ("Na východ od velkého ledovce"), z pobytu na Svalbardu napsal Landet med de kalde kyster. Navštívil také apačské Indiány severozápadního Mexika, o kterých napsal Apache-indianerne - jakten pa den tapte stamme ("Poslední Apačové"). Po druhé světové válce zůstal v Brooks Range na severu Aljašky mezi Eskymáky a poté napsal Nunamiut - blant Alaskas innlandseskimoer.Helge Ingstad zemřel v nemocnici Diakonhjemmet v Oslu ve věku 101 let. Během několika posledních let svého života pracoval na kategorizaci a anotaci velkého množství fotografií a zvukových záznamů (141 skladeb), které udělal během života s Eskymáky.
  Antikvariát Lovosice [Lovosice] - 44 Kč
 2. Kolumbus nebyl první
  Ingstad Helge - 1971 - 230 stran str.
  Orbis 1971. 230 stran stran
  Norský badatel vypráví o svých expedicích, konaných za mezinárodní účasti odborníků, kterými v letech 1960 až 1964 prokázal (po pátrání v písemných materiálech, po archeologickém výzkumu a s využitím radiokarbonového datování) pravdivost výpovědi islandských ság o tom, že staří Seveřané objevili již kolem r. 1000 n. l. americkou pevninu.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 40 Kč
 3. Kolumbus nebyl první
  Ingstad, Helge - 1971 - 228 s. str.
  Orbis, Praha 1971, 1. vyd.
  Vazba: Vazaná
  Stav: Zachovalá
  Kniha má otřepenou,natrženou obálku.
  Antikvariát S (Humpolec) - 20 Kč
 4. Kolumbus nebyl první - H. Ingstad
  - 1971
  Nakladatelství, vydavatelství: Orbis 1971 ? Počet stran: 228 ? Stav: Dobrý stav. ? Ilustrace: v textu ? Poznámky, klíčová slova: -
  Antikvariát Trutnov (Trutnov) - 60 Kč
 5. Kolumbus nebyl první
  Helge Ingstad - 1971 - 232 str.
  Název: Kolumbus nebyl první
  Autor: Helge Ingstad
  Ilustrace: 16 stran příloh - bar. foto
  Vydání: první
  Rok vydání: 1971
  Nakladatel: Orbis
  Počet stran: 232 + přílohy
  Edice: Cesty
  Vazba: tvrdá, plátěná s obálkou
  Stav: dobrý, obálka horní i dolní hřbet a rohy - natržená, viz foto
  Antikvariát59.cz (Praha 10) - 40 Kč
 6. KOLUMBUS NEBYL PRVNÍ

  Edice Cesty, vázaná bez obálky, 228 stran. Dobrý stav.
  Antikvariát Na Rynku (Hradec Králové) - 46 Kč
 7. Ingstad, H.: Kolumbus nebyl první
  - 1971
  Orbis, 1971 (poškozený přebal)
  Abnormalizace (Hořice, HK) - 35 Kč