Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Kapitán Nemo. (3), Neviditelná armáda.

Troska, J. M; il. Rotrekl, Teodor
Vyd. 4., Ve Sfinze 1. Sfinga, 1992. 174 s.
 1. Neviditelná armáda
  Jan Matzal Troska - 1992 - 174 str.
  Osudy dvou mladých přátel Arna a Jiřího však nekončí. Jejich bdělý ochránce kapitán Nemo, který ze své podzemní říše sleduje plavbu lodi Kamako až na Sumatru a je svědkem nelidského činu Farinových vrahů, včas odvrátí tragické rozuzlení: neobyčejně přesným zásahem svého ,,meteoritu" - tajemným světelným zdrojem s obrovskou ničivou silou - potápí loď Kamako i její zločinnou posádku a zachraňuje Arna a Jiřího. S oběma se setkáváme ve třetím dílu trilogie, nazvaném Neviditelná armáda. Arne se v objetí robota - Nemova létajícího stroje - ocitá na místě, kam před lety zmizel jeho otec inženýr Farin, v říši geniálního vládce Nema. Seznamuje se s jeho vnučkou Nelly, jedinou ženou v podzemní říši, a brzy pracuje jako jeden z Nemových pomocníků. Nemocného Jiřího posílá Nemo inženýru Holanovi. Zdá se, že Arnova přítele čeká dlouholetý pobyt v ústavu choromyslných. Nekolik hodin strávených poblíž sopky Krakatoa stačí k tomu, aby u něho propuklo šílenství. Ale Nemo neopouští své přátele. Použije svých prostředků na zeměkouli dosud neznámých a uzdraví Jiřího. Později mu umožní setkání s Arnem a tak získává dalšího spolupracovníka a ochránce světového míru. Farinovi paprsky už nejsou žádným tajemstvím. Neznámému evropskému vynálezci se podařil stejný objev jako kdysi inženýru Farinovi a účinky smrtících paprsků jsou známy generálskému štábu jisté mocnosti. Aby zabránil blížící se katastrofě, ničí Nemo vynálezcův přístroj. Ale síly připravující novou válku jsou stále nebezpečné. Nemo, teď už spoolečně s Arnem a Jiřím, se rozhoduje k novému, tentokrát rozhodujícímu zákroku. Když nepomáhá první výstraha - zničení nepřátelské flotily, nastupuje jeho neviditelná armáda.
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 80 Kč
 2. Troska, Jan M.: ROZKAZY Z ÉTERU
  - 146 str.
  Ve druhém dílu populární trilogie odhaluje kapitán Nemo užaslým vědcům tajemství mořského dna: zbytky zničené Atlantidy, trosky chrámů a paláců, tvory na povrchu Země dávno vyhynulé, fantastickou flóru a podivuhodnéin­teligentní bytosti mimozemského původu. Potom však do vědeckého bádání zasahují události ohrožující světový mír. Je ukraden přístroj s paprsky smrti a jeho vynálezce zavražděn. Po pachatelích pátrají dva odvážní muži, avšak zvykonavatelů spravedlnosti se záhy stávají odsouzenci k smrti, když jsou nepřítelem vysazeni na úpatí sopky Krakatoa.   AUTOR: Jan Matzal Troska ILUSTRACE: Teodor Rotrekl VAZBA: pevná - hardback - váz - s přebalem POČET STRAN: 146
  Scifík.cz (Praha 5) - 58 Kč
 3. Kapitán Nemo I. - III. (komplet)
  Jan Matzal Troska - 1992 - 183, 145, 174 str.
  Kapitán Nemo je třídílný dobrodružný sci-fi román J. M. Trosky, volně navazující na romány Julese Verna. Poprvé vyšel v roce 1939, poté znovu v roce 1941, 1947-8, 1969-70, 1991 a 2005. Román je psán čtivým jednoduchým stylem, a autor do něj vkládá své svérázné představy o fyzice, geologii a geografii. S dalšími Troskovými romány vytváří obraz svérázného fiktivního světa autorovy současnosti.
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 150 Kč
 4. Kapitán Nemo 3 J. M. Troska
  - 1992
  Vydavatelství, Nakladatelství: Sfinga 1992 ? ?Počet stran: 180 ? ?Stav: Pěkný stav.  Bez obálky. ? ?Ilustrace, přílohy: il. Teodor Rotrekl ? ?Poznámky, Klíčová slova: -
  Antikvariát Trutnov (Trutnov) - 80 Kč
 5. Kapitán Nemo III - Neviditelná armáda
  Troska, J. M , ill. Rotrekl, Teodor - 1992 - 174 s. str.
  Sfinga, Ostrava 1992, 4. vyd., il.: Rotrekl, Teodor
  Stav: Výborná originální vazba s přebalem
  APART
  Antikvariát 11 (Praha 4 - NUSLE) - 44 Kč
 6. Kapitán Nemo II. - Rozkazy z éteru
  - 1992
  J. M. Troska - 1992 V druhém dílu trilogie pokračuje dobrodružná cesta účastníků Farinovy výpravy. Poznávají tajemství mořského dna - a zbytky zničené Atlantidy.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 28 Kč
 7. Neviditelná armáda
  Troska J.M. - 1992
  Sfinga, 1992.
  Troska J.M. - Neviditelná armáda (Kapitán Nemo 3)
  Antikvariát Klariani (Varnsdorf) - 40 Kč
 8. Jednooký Joe
  May, Karel , ill. Zdeněk Burian - 1992 - 60 str.
  Vydavatelský sešit, výborný stav. Obsahuje mj. převzatý komiks Kapitán Nemo podle románu J. M. Trosky.
  Antikvariát u Léona Cliftona (Praha 4) - 50 Kč
 9. Kapitán Nemo I.-III.
  Troska J. M. - 1992
  ilustrace T. Rotrekl
  Antikvariát Josef Počta (Praha 9) - 150 Kč
 10. Kapitán Nemo 3-Neviditelná armáda
  - 1992 - 182 str.
  Troska J.M., 1992 vydal Sfinga, 182 str., ilustrace T.Rotrekl, stav velmi dobrý, vázaná s obálkou, Troska J.M.
  Antikvariát L + P (Stará Boleslav) - 65 Kč