Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Kandidát smrti.

Jur'jev, Zinovij Jur'jevič
1. vyd. Melantrich, 1984. 253 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Jurjev, Zinovij: KANDIDÁT SMRTI
  - 254 str.
  Jurjevův román Kandidát smrti je na rozhraní utopického a detektivního žánru. Uvádí nás do fantastické společnosti vyspělého technického pokroku, do společnosti, kde je tento pokrok zneužíván třídou, která ovládá jak výrobu, tak státní moc a patologicky ji zneužívá ve svůj prospěch. Tato společnost je řízena zdánlivě neosobní spravedlností, v jejímž pozadí stojí geniální profesor Lamont, který uměle konstruuje justiční vraždy na základě rafinovaně zfalšovaných indicií. Obětí se stává i jeho osobní nepřítel Guerrero, který je nevinně nařčen z vraždy. Případu se ujímá advokát Randall. Po sérii Lamontových pokusů o donucování, zkorumpování a fyzickou likvidaci Randalla se advokát dopátrá pravdy, ale společnost je již na takovém stupni demoralizace, že jeho úsilí o spravedlnost vyzní naprázndo. Jurjevův román není jen napínavou četbou, plnou originálních nápadů, ale i výstrahou před zneužitím technického pokroku v kapitalistické společnosti. AUTOR: Zinovij Jurjev (Zinovij Jurjevič Jurjev) ORIGINÁL: Polnaja peredelka PŘEKLAD: Jitka Tomanová-Netuková VAZBA: pevná - hardback - váz - s přebalem POČET STRAN: 254 PŮVODNÍ CENA: Kčs 22,-
  Scifík.cz (Praha 5) - 48 Kč
 2. Kandidát smrti
  Zinovij Jurjev - 1984 - 256 str.
  Jurjevův román Kandidát smrti je na rozhraní utopického a detektivního žánru. Uvádí nás do fantistické společnosti vyspělého technického pokroku, do společnosti, kde je tento pokrok zneužíván třídou, která ovládla jak výrobu, tak státní moc a patologicky ji zneužívá ve svůj prospěch. Tato společnost je řízena zdánlivě neosobní spravedlností, v jejímž pozadí stojí geniální profesor Lamont, který uměle konstruuje justiční vraždy na základě rafinovaně zfalšovaných indicií. Obětí se stává i jeho osobní nepřítel Guerrero, který je nevinně nařčen z vraždy. Případu se ujímá advokát Randall. Po sérii Lamontových pokusů o donucivání, zkorumpování a fyzickou likvidaci Randalla se advokát dopátrá pravdy, ale společnost je již na takovém stupni demoralizace, že jeho úsilí o spravedlnost vyzní naprázdno. Jurjevův román není jen napínavou četbou plnou originálních nápadů, ale i výstrahou před zneužitím technického pokroku v kapitalistické společnosti.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 50 Kč
 3. Kandidát smrti
  - 1984
  Z. Jurjev - 1984 Jurjevův román Kandidát smrti je na rozhraní utopického a detektivního žánru. Uvádí nás do fantistické společnosti vyspělého technického pokroku, do společnosti, kde je tento pokrok zneužíván třídou, která ovládla jak výrobu, tak státní moc a patologicky ji zneužívá ve svůj prospěch.
  Antikvariát 390 (Hradec Králové) - 100 Kč
 4. Kandidát smrti
  Jurjev Zinovij - 1984 - 254 str.
  výborný stav, vydavatel: Melantrich, rok vydání :1984, vydání: 1, přebal: dobrý, 254 str.
  Antikvariát MarLen (Svitavy) - 50 Kč
 5. Kandidát smrti
  Jurjev, Zinovij Jurjevič - 1984
  1984
  Vazba: původní s obálkou
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 40 Kč
 6. Kandidát smrti
  Zinovij Jerjev, 1984 - 1984 - 254 str.
  Kandidát smrti / Zinovij Jerjev, 1984 - vazba: tvrdá, stav: zachovalá, původní obálka, první vydání, stran 254
  Antikvariát Liberec (Liberec) - 79 Kč
 7. Kandidát smrti
  Zinovij Jurjev - 1984
  Melantrich, Praha, 1984, 1.vydání, celoplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 45 Kč
 8. Kandidát smrti ant.
  Jurjev Zinovyj
  SF detektivka.
  Stav: velmi slušný.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 40 Kč
 9. Kandidát smrti
  - 1984
  Melantrich 1984
  Antikvarium (Zlín, Brno, Praha) - 25 Kč
 10. Kandidát smrti
  - 1984
  Melantrich 1984
  Antikvarium (Zlín, Brno, Praha) - 50 Kč