Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Kamikadze.

Kuwahara, Yasuo; Allred, Gordon T
1. vyd. Papyrus, 1993. 212 s.
 1. Kamikadze
  Yamamoto Akiro - 1993 - 216 stran str.
  Skutečný příběh japonského pilota KAMIKADZE Jasua Kuwahary vypráví o posledních měsících války v Tichomoří. Po absurdně tvrdém výcviku se Kuwahara stal v šestnácti letech stíhacím pilotem a jako všichni letci byl připravován na to, aby jednou vzlétl naposledy k sebevražednému nárazu do některé americké válečné lodi a pokusil se ji potopit. Dlouhé měsíce žil v tíživé atmosféře zoufalství i lhostejnosti, zatímco čekal na rozkaz, který bude znamenat jistou smrt. Patřil k nejlepším stíhačům, a proto byl prozatím nasazován jako ochranný doprovod na poslední lety svých kamarádů kamikadze. Na vlastní oči viděl desítky sebevražedných útoků, prožil okamžiky smrtelné hrůzy a strachu, rezignace nad vlastním osudem mu byla zdrojem šílené odvahy, která ho zachránila v mnoha leteckých soubojích, a přitom si stále více uvědomoval bezvýchodnost a nesmyslnost celé války. Přežil jen díky ironickému zázraku: Ráno 6. srpna 1945, dva dny před svým vlastním letem kamikadze, přicházel k vojenskému velitelství v Hirošimě ve chvíli, kdy byla na město svržena atomová bomba.
  Antikvariát Bohumín (Bohumín) - 70 Kč
 2. Kamikadze
  Akiro Yamamoto - 1993 - 216 str.
  Život jednoho z nejlepších pilotů japonského císařství, naprostá oddanost císaři i Japonsku. Zajímavý pohled na válku z opačné strany světa, pro Evropany místy obtížně pochopitelný. Skutečný příběh japonského pilota kamikadze Jasua Kuwahary vypráví o posledních měsících války v Tichomoří.    
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 70 Kč
 3. Kamikadze od Akiro Yamamoto
  - 1993
  Kamikadze od Akiro Yamamoto. Život jednoho z nejlepších pilotů japonského císařství, naprostá oddanost císaři i Japonsku. Zajímavý pohled na válku z opačné strany světa, pro Evropany místy obtížně pochopitelný. Skutečný příběh japonského pilota kamikadze Jasua Kuwahary vypráví o posledních měsících války v Tichomoří. Vydáno 1993. Stran 212. Nová, nečtená kniha.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 116 Kč
 4. Kamikadze od Akiro Yamamoto
  - 1993
  Kamikadze od Akiro Yamamoto. Život jednoho z nejlepších pilotů japonského císařství, naprostá oddanost císaři i Japonsku. Zajímavý pohled na válku z opačné strany světa, pro Evropany místy obtížně pochopitelný. Skutečný příběh japonského pilota kamikadze Jasua Kuwahary vypráví o posledních měsících války v Tichomoří. Vydáno 1993. Stran 212. Velmi dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 69 Kč
 5. Kamikadze
  Kuwahara, Yasuo Allred, Gordon T - 1993 - 212 s. str.
  Papyrus, Vimperk 1993, 1. vyd.
  Vazba: původní
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 80 Kč
 6. Kamikadze
  Kuwahara, Yasuo Allred, Gordon T - 1993 - 212 s. str.
  Papyrus, Vimperk 1993, 1. vyd.
  Vazba: původní
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 80 Kč
 7. Kamikadze - Akiro Yamamoto
  - 1993
  Vydavatelství, nakladatelství : Papyrus Vimperk 1993 Počet stran  : 212 Stav: pěkná,   Ilustrace,  přílohy:   Klíčová slova, poznámky : 
  Antikvariát Trutnov (Trutnov) - 50 Kč