Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Job : komedie spravedlnosti.

Heinlein, Robert A
2. české vyd. (1. v nakl. Wales). Wales, 2006. 357 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Job: komedie spravedlnosti ant.
  Heinlein A. Robert
  Během výletu na Tahiti se Alec Graham se svými spolucestujícími vsadí, že dokáže stejně jako domorodci projít ohněm - je to přeci otázka víry a jeho víra v Boha je silná! Po absolvování rituálu se bohužel pan Graham pomátl. Myslí si, že je někdo úplně jiný a že pomatený je svět kolem něj - například ta srážka jeho výletní lodi s ledovcem uprostřed Mexického zálivu nebo ty nesmyslné aeroplanos, které z ničeho nic poletují po obloze namísto důvěrně známých, moderních cestovních vzducholodí...
  V biblických dobách podrobil Bůh víru nic netušícího Joba těžkým zkouškám. Nyní evidentně zkouší sílu víry Alexe Hergensheimera - ta je ovšem pevná jako skála, a to i ve chvíli, kdy konec světa opravdu nastane!
  A jeho víra jej vede i napříč Nebem až za brány Pekelné, protože jeho Margrethe není tam, kde by měla být - a nikdo neví, kde vlastně je... (ani vševědoucí Bůh!)
  Nové vydání již delší dobu vyprodaného satirického sf románu R.A.Heinleina, druhé ze tří, které dokončil v 80. letech před svou smrtí.
  stav - perfektní, nečtená
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 80 Kč