Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Je jen jedna Země : sborník referátů a diskusí z konference o trvale udržitelném obhospodařování lesů, uspořádané v Praze dne 10. listopadu 1994.

ed. Vinš, Bohuslav; ed. Krečmer, Vladimír
Národní lesnický komitét, 1995. 52 s.
 1. Donald A. Wollheim představuje nejlepší povídky sci-fi 1990 od antologie, Donald A. Wollheim
  - 1990
  Donald A. Wollheim představuje nejlepší povídky sci-fi 1990 od antologie, Donald A. Wollheim. V uplynulých pětadvaceti letech Donald A. Wollheim, vůdce SF editorů, čistil SF trh a hledal nadané nové talenty i vzrušující povídky již renomovaných autorů. A již čtvrt století vydává tyto mistrovské sbírky, jež se staly mezinárodním měřítkem kvality jako edice, která nepřetržitě produkuje dílka, co vyhrávají ceny a povídky, které se stávají základem nových SF trendů. A sbírka roku 1990 potvrzuje tuto tradici víc než dost. „Hvězdná“ sbírka povídek nás zavede do takové doby a na taková místa, jako jsou dvacáté první století v Americe, kde Abe Lincoln zjišťuje, jak jedno rozhodnutí může změnit budoucnost, střední Amerika, v níž dva novináři narazí na sólokapra na izolované farmě, kde se provádějí zakázané biologické experimenty, nebo moderní laboratoře, kde vědci objevují význam spojení s těmi, kdo žili v minulosti – ale je to naše minulost, nebo minulost alternativní Země? Donald A. Wollheim… říká „nejlepší“, a myslí tohle. Vydáno 1995. stran 325. Nová. Nečtená kniha.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 189 Kč
 2. Kruté hry (1995)
  Hynek Hlaváček - 1995
  Kruté hry od Hynek Hlaváček. Temné síly v nás, strach, zloba, bolest, smrt. Náše svět je bizarní, šílený, pdoobný děsivé noční můře, přesycené zločinem a krví. A my, nepatrní živočichové, v něm od nepaměti hledáme své místo, tápeme, ptáme se PROČ, ale odpověď nenalézáme. Jsme jen smutní protagonisté zvráceného běsnění osudu, kteří, věrni své roli, hrají podivné a smutné hry na zabíjení, přetvářku a faleš. Ano, vypjatě násilnický styl, osobitý způsob vyprávění a přitažlivá ich forma – autor knižních hitů „Doteky zla“ a „Zákon vlků“ nezklame ani tentokrát. Čtenář je opět vtažen do zběsile se řítícího děje, šokován, zhnusen, donucen brodit se v krvi a spolu s cynickými hrdiny hledat své místo pod smutným sluncem této země. Neboť „Kruté hry“ nejsou pouhou sbírkou povídek, sugestivně evokujících člověka v mezní životní situaci. Jsou mistrně komponovaným sledem obrazů, postihujícím surovou realitu dneška a dávajícím čtenáři možnost vydat se po stopách vlastního smyslu, hledat, tápat a posléze i nalézat a objevovat
  Antikvariát Olomouc Holice (Olomouc) - 50 Kč
 3. Zelený Raoul 3
  Hruteba
  Nedávno jsme ve skladu objevili několik kusů legendárních sešitů komentujících události v ČR.
  ZELENÝ RAUL příběhy mimozemšťana, který začátkem roku 1995 přistál v České republice, na základně časopisu Reflex. Od té doby - týden co týden - před jeho mimozemskýma očima defilují neuvěřitelné kousky českých i světových politiků, hvězd showbusinessu, sportovců a mnoha dalších, jejichž veřejné projevy jsou k legraci jako stvořené. Knížka je nejenom rekordním komixovým seriálem překonávajícím počtem dílů i legendární Rychlé šípy, ale rovněž unikátní kronikou historie země, jež ani po deseti letech nepřestala inspirovat scenáristické trio HRUTEBA a kreslíře Štěpána Mareše.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 103 Kč
 4. Karneval světů
  Malcolm McLaren - 1995
  Ve vzdálené budoucnosti, v podivném světě, kde Země je možná jen mýtus… …učitel Eliot se spolu se svým věrným žákem Birdem musí vydat na strastiplnou pouť za odhalením pravdy. Proti němu stojí mocní nepřátelé, kteří vládnou celému vesmíru – jedinou Eliotovou zbraní v nerovném boji je síla jeho intelektu. A přesto je to možná právě on, kdo může zvrátit běh událostí… Nakl. Winston Smith, Praha 1995. Původní brož, očteno. 300 stran, rozměr: 10,5 x 17,5 cm. Dobrý stav (viz foto).
  Antikvariát Valentinská (Praha 1) - 70 Kč