Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Jdi po skryté stopě : lidské kroky politickou krajinou exilu.

Slouka, Zdeněk J
Vyd. 1. Academia, 2009. 803 s., [12] s. obr. příl
Edice: Paměť ; sv. 27
 1. JDI PO SKRYTÉ STOPĚ - LIDSKÉ KROKY POLITICKOU KRAJINOU EXILU
  JDI PO SKRYTÉ STOPĚ - LIDSKÉ KROKY POLITICKOU KRAJINOU EXILU (Zdenek SLOUKA)
  2009, 1. VYDÁNÍ, 806 STRAN, PEVNÁ KARTONOVÁ VAZBA Kniha pamětí politologa a publicisty Zdenka Slouky (* 1923) v mnoha ohledech překračuje žánr, který na první pohled reprezentuje. Je to dáno především bohatstvím životních osudů autora - brněnský rodák pracoval po válce jako novinář v Peroutkově Svobodných (Lidových) novinách, na konci roku 1948 utekl spolu se svou ženou do Rakouska, přihlásil se jako námezdní dělník na práci v Austrálii, roku 1952 se vrátil do Evropy a pracoval pro americkou armádu jako politický analytik v Západním Německu, byl přeložen do USA a pokračoval v Pentagonu, nastoupil jako redaktor Rádia Svobodná Evropa v New Yorku, studoval politologii na New York University, složil doktorát na Columbia University, kde poté vyučoval jako profesor mezinárodní politologie a zažil mimo jiné i revoluční rok 1968, následně vystřídal řadu prestižních profesorských míst po Spojených státech, nicméně hned po roce 1989 se začal vracet do České republiky a podílel se na obnově akademického a univerzitního života ve svobodných poměrech. Sloukovy paměti ovšem nejsou jen chronologickým záznamem života, jsou v první řadě neustávajícím kroužením nad klíčovou otázkou formování politického vědomí člověka v širokém slova smyslu, tedy reflektovaného postoje jedince uvnitř společnosti, v autorově případě navíc i ve společnosti cizí, exilové. Líčení Zdenka Slouky je mimořádným svědectvím nejen o nikdy nekončící cestě člověka za pochopením vlastního života, ale též o exilu jako bolestné konstantě lidského osudu, a v neposlední řadě je svědectvím o celém dramatickém dvacátém století.
  Knihy Arcanum (Třebíč) - 469 Kč
 2. Jdi po skryté stopě
  Slouka Zdenek - 2009 - 808 str.
  Kniha pamětí politologa a publicisty Zdenka Slouky (* 1923) v mnoha ohledech překračuje žánr, který na první pohled reprezentuje. Je to dáno především bohatstvím životních osudů autora - brněnský rodák pracoval po válce jako novinář v Peroutkově Svobodných (Lidových) novinách, na konci roku 1948 utekl spolu se svou ženou do Rakouska, přihlásil se jako námezdní dělník na práci v Austrálii, roku 1952 se vrátil do Evropy a pracoval pro americkou armádu jako politický analytik v Západním Německu, byl přeložen do USA a pokračoval v Pentagonu, nastoupil jako redaktor Rádia Svobodná Evropa v New Yorku, studoval politologii na New York University, složil doktorát na Columbia University, kde poté vyučoval jako profesor mezinárodní politologie a zažil mimo jiné i revoluční rok 1968, následně vystřídal řadu prestižních profesorských míst po Spojených státech, nicméně hned po roce 1989 se začal vracet do České republiky a podílel se na obnově akademického a univerzitního života ve svobodných poměrech.
  Antikvariát Klariani (Varnsdorf) - 80 Kč
 3. Jdi po skryté stopě - Lidské kroky politickou krajinou exilu
  Slouka Zdenek , ill. čb. foto - 2009 - 803 str.
  pevná papírová - Kniha pamětí politologa a publicisty Zdenka Slouky. Hřbet knihy drobně odřený, vazba nepatrně sesedlá. Dobrý stav.
  Antikvariát Beneš (Plzeň) - 220 Kč
 4. Jdi po skryté stopě - lidské kroky politickou krajinou exilu
  Slouka, Zdeněk J - 2009 - 803 s. str.
  Academia, Praha 2009, 1. vyd.
  Stav: Výborná originální vazba
  Antikvariát 11 (Praha 4 - NUSLE) - 99 Kč
 5. Jdi po skryté stopě - Lidské kroky politickou krajinou exilu
  Zdenek Slouka - 2009 - 808 str.
  Nakladatelská vazba,205x135,pěkná
  Antikvariát Levné knihy (Praha 4) - 140 Kč
 6. Jdi po skryté stopě, Lidové kroky politickou krajinou exilu
  Slouka, Zdenek - 2009 - 803 str.
  1.vydání.
  1. podzemní antikvariát (Praha 1) - 150 Kč
 7. Jdi po skryté stopě : lidské kroky politickou krajinou exilu
  Zdenek Slouka - 2009
  Praha : Academia, 2009 2009
  Antikvariát Aurora (Praha 1) - 240 Kč
 8. Jdi po skryté stopě: Lidské kroky politickou krajinou exilu
  Slouka, Zdenek - 2009
  vázaná, edice: Paměť, perfektní stav
  Antikvariát Diviš (Praha 8) - 190 Kč
 9. Jdi po skryté stopě - lidské kroky politickou krajinou exilu
  Slouka Zd. - 2009
  Academia 2009, výborný stav
  Antikvariát Jiří Hrách (Praha 7) - 200 Kč