Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Jde to i jinak : Cesty k novým vztahům v církvi.

Häring, Bernhard
1. vyd. Vyšehrad, 1994. 102 s.
Edice: Dialog / Vyšehrad ; Sv. 2

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Šetříme časem - rychločtení, rychlostudium (1994)
  Gruber - 1994
  Druhé doplněné vydání úspěšné knihy známého propagátora a tvůrce racionálních technik duševní práce je určeno všem, kdo usilují o zkvalitnění svých činností zaměřených na práci s informacemi a chtějí rychle studovat a číst, aby šetřili vlastním časem. Jádro knihy tvoří metodika racionálního čtení - dosahování stále vyšší rychlosti čtení, zvyšování objemu zapamatovaného a zlepšování schopnosti koncentrace. Součástí publikace jsou testy a praktická cvičení Význam rychločtení je dnes o to větší, že - jak tvrdí autor - 85 % všech informací, kterých využíváme při práci, přijímáme prostřednictvím zraku. Nejde ovšem jen o rychlost, ostatně rychločtení autor chápe pouze jako součást širší koncepce racionálního čtení. V době rostoucího informačního přetížení jde především o schopnost zajistit si ty správné informace, dokázat se v nich orientovat, vyhodnocovat je a optimálním způsobem na ně reagovat tak, abychom dokázali využít příležitostí a vyhnout se hrozbám, jež mohou signalizovat. V tomto smyslu lze rychločtení a jiné typy racionálního čtení skutečně považovat za obrovskou konkurenční výhodu, která může mít rozhodující význam pro úspěšné přežití. Jádro knihy tvoří kurs racionálního čtení - osvojení si "zbraní" školeného čtenáře a praktických způsobů čtení, dosahování stále vyšší rychlosti čtení, zvyšování objemu zapamatovaného a zlepšování schopnosti koncentrace - obohacený o testy a cvičení. V kultivovaně napsané knížce se čtenář ovšem dozví mnoho nového a podnětného také o motivaci, vůli a budování vztahů k druhým, o přesvědčivém projevu, delegování či vedení porad atd. Poměrně značnou pozornost autor dále věnuje i fenoménu internetu, rychle se šířícímu novému komunikačnímu a informačnímu médiu a potažmo i angličtině jako jeho neoficiálnímu jazyku a univerzální "latině nové doby" stejně jako předpokladům efektivnosti jejího studia. Páté vydání Gruberovy praktické učebnice efektivního čtení tak ve vhodnou chvíli znovu vychází vstříc potřebám těch manažerů (a ostatních duševních pracovníků), kteří si - z rozličných důvodů - k předchozím čtyřem rozebraným vydáním knihy dosud nenašli cestu a kteří si dnes již dobře uvědomují význam racionálních technik duševní práce, a chtějí si je proto osvojit a integrovat je do vlastních činností, aby zvýšili efektivnost své práce s informacemi
  Antikvariát Olomouc Holice (Olomouc) - 180 Kč
 2. stejná vydání

  Indiana Jones Omnibus 1


  (Indiana Jones Omnibus vol. 1)
  Indiana Jones Omnibus 1
  Barry Dan
  Tento omnibus obsahuje příběhy z komiksových minisérií Indiany Jonese z let 1991–1994.
  Vydejte se s Indym na cesty po celém světě a sledujte jeho závod s nacisty o to, kdo objeví největší poklady světa. Ať jde o ztracené město Atlantidu, o Buddhovy posvátné svitky nebo o incký artefakt legendární síly, Indiana Jones se nezastaví před ničím, jen aby tyto poklady nepadly do rukou Hitlera a jeho spojenců!
  Indiana Jones a osud Atlantidy je adaptací slavné stejnojmenné počítačové hry od firmy LucasArts. V tomto napínavém příběhu se Indiana Jones se svou sličnou kolegyní Sophií Hapgoodovou vydávají po stopách bájné Atlantidy a snaží se zabránit nacistům v odhalení jejích tajemství.
  Indiana Jones: Bouře v Orientu navozuje obdobnou atmosféru jako film Indiana Jones a Chrám zkázy. Indy, za pomoci Sophie a malého chlapce Khamala, pátrá po svitcích obsahujících slova samotného Buddhy a s odvahou čelí nejenom nebezpečným válečníkům, šílenému japonskému generálovi, ale i dalším nástrahám Orientu.
  Indiana Jones a Zlaté paže vypráví o výpravě, která začíná naprosto nevinně – Indyho snahou pomoci nové španělské profesorce vystopovat jejího nezvěstného bratra. Po strastiplné cestě plné nejrůznějších „nehod“ je Indy nucen se jednou pro vždy vypořádat s fanatickými potomky inků.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 801 Kč
 3. stejná vydání

  Jde to i jinak


  Cesty k novým vztahům v církvi
  Jde to i jinak
  Häring, Bernhard - 1994 - 102 s. str.
  Vyšehrad, Praha 1994, 1. vyd.
  Vazba: brožovaná
  Stav: velmi dobrý
  Antikvariát Poděbrady (Poděbrady) - 40 Kč
 4. Jde to i jinak
  Bernhard Häring - 1994 - 104 str.
  Cesty k novým vztahům v církvi Tato kniha se zrodila z přednášky, kterou autor přednesl na téma současnosti a budoucnosti církve.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 40 Kč
 5. Jde to i jinak
  Bernhard Häring - 1994 - 104 str.
  Nakladatelská brož,165x105,velmi dobrý stav
  Antikvariát Levné knihy (Praha 4) - 40 Kč
 6. Jde to i jinak
  Bernhard Häring - 1994 - 104 str.
  vyd. Vyšehrad v r. 1994, 104 str., brož.
  Přečtené knihy (Praha 6) - 39 Kč
 7. Jde to i jinak
  Häring Bernhard - 1994
  Vyšehrad, 1994, brož, velmi dobrý stav
  Antikva U Vinohradské vodárny (Praha 3) - 40 Kč
 8. JDE TO I JINAK
  HÄRING Bernhard - 1994 - 104 str.
  Velmi dobrý stav
  SHIORI - 100 Kč
 9. Jde to i jinak: Cesty k novým vztahům v církvi
  Häring, Bernhard - 1994
  brožovaná, edice: Dialog, perfektní stav
  Antikvariát Diviš (Praha 8) - 40 Kč