Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Jako zabít ptáčka.

Lee, Harper
Vyd. 1. Státní nakladatelství krásné literatury a umění, 1963. 305 s.
Edice: Klub čtenářů ; sv. 184

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Jako zabít ptáčka od Harper Lee
  - 1961
  Jako zabít ptáčka od Harper Lee. Dnes již klasický román moderní americké literatury, za který autorka v roce 1961 obdržela Pulitzerovu cenu. Příběh justiční vraždy nevinného černocha na americkém jihu v první třetině 20. století, viděný očima dvou malých dětí. Neměnný řád světa je narušen: nevinný černoch je křivě obviněn ze znásilnění bělošky a postaven př... Vydáno 1963. Stran 303. Dobrý stav. Bez přebalu.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 69 Kč
 2. Jako zabít ptáčka
  Lee, Harper - 1963
  SNKLU 1963, ucházející
  Obraz ustrnulého a neměnného života malého městečka na americkém jihu v první třetině 20.století, viděného očima dvou malých dětí. Databáze knih - 91 %!
  Moudivláčkův antikvariát [internet] - 40 Kč
 3. Jako zabít ptáčka
  Leeová, Harper - 1963 - 306 str.
  SNKLU, Praha 1963. 1. vyd. 306 stran
  Vazba: ocpl s přebalem
  Stav: nečtená, intaktní
  obálka Adolf Born
  e-Antikvariát Kant (Praha 1) - 190 Kč
 4. Jako zabít ptáčka
  Lee, Harper - 1963 - 305 str.
  Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha 1963
  Vazba: Tvrdá
  Stav: Dobrý,běžné opotřebení
  Maycomb v Alabamě je bezvýznamné ospalé provinční městečko obklopené poli s bavlnou. Ve 30. letech 20. století jsou Spojené státy americké zachváceny hospodářskou krizí, ale ta se obyvatel Maycombu dotýká jen okrajově. O letních prázdninách je největší starostí osmileté Čipery a dvanáctiletého Jema vymýšlení plánu, jak vylákat místního podivína z jeho dobrovolného domácího vězení. Když je ale mladý černoch obviněn ze znásilnění bílé dívky, události naberou dramatický spád. Obhajoby se ujímá otec Čipery a Jema, advokát Atikus Finch. Toho čeká předem marný boj s předsudky, strachem a nenávistí.Román Jako zabít ptáčka ale rozhodně není o rasismu a nespravedlivých soudních procesech. Je to čtivý příběh o dospívání a braní rozumu, o různých formách osobní statečnosti, o přetvářce, morálce a zodpovědnosti. To vše vyprávěno pohledem osmiletého děvčátka. Harper Lee knihu dokončila v roce 1959 a román měl okamžitě obrovský úspěch. Získal Pulitzerovu cenu a dočkal se filmové adaptace s Gregory Peckem v roli obhájce Atika Finche.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 50 Kč
 5. Jako zabít ptáčka
  Lee, Harper - 1963 - 305 str.
  Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha 1963
  Vazba: Tvrdá
  Stav: Pěkný,mírně poškozená obálka
  Dnes již klasický román moderní americké literatury, za který autorka v roce 1961 obdržela Pulitzerovu cenu. Příběh justiční vraždy nevinného černocha na americkém jihu v první třetině 20. století, viděný očima dvou malých dětí. Neměnný řád světa je narušen: nevinný černoch je křivě obviněn ze znásilnění bělošky a postaven před soud. Obhájcem černocha se stává otec obou dětí, který bere tento případ jako věc své osobní cti. Kniha navazuje na humanistické tradice Marka Twaina.
  Antikvariát u stromu (Pacov) - 50 Kč
 6. JAKO ZABÍT PTÁČKA
  Harper Leeová
  Vydalo: SNKLU, Praha 1963 Stav: výborný autor obálky: Adolf Born
  Antikvariát.eu (Nové Strašecí, Praha 5) - 80 Kč
 7. Jako zabít ptáčka
  LEEOVÁ Harper - 1963
  váz., vč. přebalu Stav:1
  Antikvariát Čejka (Praha 5) - 170 Kč