Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Jak se kdy v Čechách tancovalo : dějiny tance v Čechách, na Moravě, ve Slezsku a na Slovensku od nejstarší doby až do konce 19. století se zvláštním zřetelem k dějinám tance vůbec.

Zíbrt, Čeněk
2. vyd., v SNKHU 1. Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, 1960. 439 s.

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. CESTY DĚTÍ DO STALETÍ 2
  Schwabiková, Čornej
  80 stran, velký formát : 22 x 31 cm, odborná revize : prof. PhDr. Petr Čornej, DrSc., nová nečtená kniha Pokračování putování Běly a Kuby pomocí stroje času do minulosti naší země! Zatímco v předchozí knížce děti poznávaly všední život („jak se u nás tehdy žilo"), nyní se seznamují s panovníky a prezidenty. Kdo a jak u nás v jednotlivých stoletích vládl? Jak se proměňovaly formy vlády v Čechách a na Moravě od raného středověku po 20. století? Běla a Kuba se například setkají s knížetem Svatoplukem, pečou oplatky s knížetem Václavem, zažijí pohřeb Karla IV., jsou svědky volby Jiřího z Poděbrad králem, octnou se na dvoře Rudolfa II., účastní se korunovace Karla VI. a Alžběty Kristýny či svatby Františka Josefa I. nebo navštíví na Hradě T. G. Masaryka. Kniha dodržuje osvědčenou koncepci prvního dílu - kromě bohatě ilustrovaného kresleného příběhu, v němž Běla a Kuba prožívají nevšední dobrodružství, tvoří každou kapitolu čtivé a srozumitelné doprovodné texty, doplňkové rámečky, tipy na výlet i nejrůznější zábavné úkoly a hříčky. Kniha je určena především žákům druhého stupně základních škol, ale díky velkému podílu nádherných a dějově plných ilustrací si na své přijdou i děti mnohem mladší.
  Antikvariát Sušice (Sušice) - 159 Kč
 2. KUBUS malý - Na statku - 12 kostek - NOVÉ
  - 1960
  Obrázkové kostky "Na statku". S těmito kostkami si hrála již vaše babička. Ale nejen vaše, ale i babičky dětí v Německu, Holandsku a jiných koutech světa. Nevíme to úplně přesně, ale od roku 1960, kdy se kostky s motivem hus a kluka sbírajícího jablíčka uvedly do výroby, se celkem prodalo něco přes 140.000 kusů. A stále jsou jedním z našich nejprodávanějších produktů.  Dokonce je to produkt tak dobrý, že ho kopírují i výrobci jinde ve světě a prodávají jako svůj. Na jednu stranu nás to netěší, na druhou stranu však můžeme být pyšní, že něco takového v nabídce máme. Kostičky lze alternativně zakoupit i v dřevěné krabičce:  Obrázkové kostky "Statek aneb..." v dřevěné krabičce . Popis kubusu Malované obrázky typické pro českou ves z počátku minulého století Balení obsahuje 12 kostek (3 x 4 kusy) o velikosti 3.7cm a šest vložených obrázků jako předlohy pro skládání Baleno do potištěné papírové krabičky s vnějšími rozměry 163x122x40mm Hmotnost výrobku 350 g Atestováno státní zkušebnou ČR
  Antikvariát Trutnov (Trutnov) - 185 Kč