Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Jak, kdy a kde? : Osudy velkých a malých věcí.

Hartl, Karl
Česká grafická Unie, 1939. 265 - [V] s.
Edice: Knihovna Věda mládeži ; Sv. 2

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Konec světa od: Upton Sinclair
  - 1913
  Konec světa od: Upton Sinclair. Dílo je počátkem rozsáhlé románové série, v níž nás autor provádí dějinami světa od roku 1913 až do mnihcovské krize. Hrdinou vyprávění je Lanny Budd, který žije se svou krásnou, mladou matkou na francouzské Riviéře. Lanny dosud viděl jen příjemné stránky života a svět se mu zdá jediným šťastným místem, ale jak dospívá, setkává se, v Německu, Anglii i ve Francii, i s jeho méně příjemnými stránkami. V té době vypuká světová válka, ve které má Lanny zůstat přísným neutrálem, podle přání svého otce, zbrojaře, kterému je skutečně oddán. Podle pochopitelného názoru Lannyho otce nemá mít zbrojař jiného zájmu na válce, kromě prodeje zbraní tomu, kdo lépe platí. Jeho výpočty jsou však porušeny vstupem USA do války proti Německu, a americký zbrojař, nedbaje ponorkového nebezpečí, přijíždí si pro svého syna, aby ho odvezl do bezpečí Spojených států. Rok vydání: 1948, 1. vydání originálu: 1939 Počet stran: 734 Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 139 Kč
 2. Temné kouty XX. století
  Roman Cílek - 2014 - 270 str.
  Dějiny jsou strhující drama, pokud o nich píše autor literatury faktu, který už mnohokrát prokázal své vypravěčské mistrovství. Je tomu tak i v této jeho nové knize, kde s mnoha pozoruhodnými detaily zobrazuje několik klíčových okamžiků minulého století: nástup hitlerovců k moci, zápolení o naše pohraničí, březnové události v roce 1939, poúnorový úder komunistického režimu proti špičkovým představitelům naší armády. A jak je tohoto autora obvyklé, i tentokrát se tu ve velmi čtivé podobě promítá jeho tvůrčí přístup, kdy „velké dějiny“ prolíná s mikrokosmem dramatických, někdy až skoro neuvěřitelných lidských osudů a střetů do konečné, plasticky vyznívající podoby, jíž dal název „historická mozaika“
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 160 Kč
 3. Strumph-Wojtkiewicz, Stanislaw: Pátá kolona v Bristolu

  Děj knihy, jež se pohybuje na hranici literatury faktu a špionážního románu se odehrává ve Varšavě od r. 1936 do r. 1939 v hotelu Bristol, kde se pohybuje mezinárodní smetánka a kde si hitlerovská zpravodajská služba postupně vybudovává jedno z hlavních center politické a vojenské špionáže. Brož. (lehce ušpiněno), 197, [1] s. ; 8°. -- (ESO ; Sv. 38)
  Moudivláčkův antikvariát [internet] - 14 Kč
 4. Pátá kolona v Bristolu - Stanislaw Strumph - Wojtkiewic

  Děj knihy, jež se pohybuje na hranici literatury faktu a špionážního románu se odehrává ve Varšavě od r. 1936 do r. 1939 v hotelu Bristol, kde se pohybuje mezinárodní smetánka a kde si hitlerovská zpravodajská služba postupně vybudovává jedno z hlavních center politické a vojenské špionáže.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 20 Kč
 5. PEVNOST AMERIKA 2- SPOJENÉ STÁTY A EVROPSKÁ VÁLKA

  PEVNOST AMERIKA 2.DÍL - SPOJENÉ STÁTY A EVROPSKÁ VÁLKA 1939-1945 Spojené státy a evropská válka 1939-1945 I.díl Monumentální třídílná syntéza zachycuje vývoj americké politiky ve vztahu k evropským záležitostem v klíčovém období druhé světové války. Americké zájmy měly již v této době celosvětový ráz a evropská problematika v nich tvořila jen jednu, třebaže významnou složku. Odsuzování americké politiky tohoto období z úzce evropského pohledu proto vyvolává četná nedorozumění, která se autor snaží odstranit a ... [více]
  Aukro (karavana11, Praha 2) - 120 Kč (KUP TEĎ)
 6. stejná vydání

  Jak, kdy a kde?


  Osudy velkých a malých věcí
  Jak, kdy a kde?
  Hartl, Karl - 1939 - 265 s. str.
  Česká grafická Unie, V Praze 1939
  Stav: ušpiněný obal, uvnitř dobrý, razítko
  Antikvariát Ostrov (Havlíčkův Brod) - 30 Kč
 7. Jak, kdy a kde? (Osudy velkých a malých věcí)
  Hartl Karel , ill. L. Friedrich a W. Pfitzner - 1939 - 266 str.
  Česká grafická unie, knihovna "Věda mládeži" 1939, L. Friedrich a W. Pfitzner, pv, 266 s. , přel. R. Tschorn
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 50 Kč
 8. Jak, kdy a kde?
  Hartl Karel - 1939 - 265 str.
  Česká grafická unie Praha 1939
  Antikvariát Čierne na Bielom (SR) (Trenčín) - 1.00 € / 27 Kč
 9. Jak, kdy a kde?
  Karel Hartl - 1939 - 244 str.
  Česká grafická Unie 1939
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 65 Kč