Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Jak, kdy a kde? : Osudy velkých a malých věcí.

Hartl, Karl
Česká grafická Unie, 1939. 265 - [V] s.
Edice: Knihovna Věda mládeži ; Sv. 2

Baila.net - více informací o knize, hodnocení, vlastní seznamy

 1. Dějiny českých médií 20. století
  Končelík Jakub, Večeřa Pavel, Orság Petr
  Kniha přibližuje vývoj českých médií, především tisku, rozhlasu a televize, ale také proměny tiskových agentur, mediální legislativy, cenzurní praxe a novinářské profese v době, kdy byly České země součástí Československa (v letech 1918–1992). Nabízí tak poutavý obraz české společnosti 20. století netradiční perspektivou jejích médií. Publikace je určena pro studenty žurnalistiky i mediálních studií, historie, sociologie a dalších sociálních a humanitních věd, ale i pro všechny další zájemce o dějiny médií. PhDr. Jakub Končelík, Ph.D., působí na katedře mediálních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Věnuje se roli médií v totalitní společnosti se specializací na dějiny českého tisku druhé poloviny 20. století, zejména pak na otázky řízení a kontroly tisku v období Protektorátu Čechy a Morava (1939–1945) a v období československé krize na přelomu 60. a 70. let. PhDr. Pavel Večeřa, Ph.D., pracuje na katedře mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Specializuje se na problematiku dějin českých médií, zejména na období Protektorátu Čechy a Morava a také na vztahy politických stran a tištěných médií v době první republiky. PhDr. Petr Orság působí na katedře žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Je spoluzakladatelem zdejšího Centra kulturálních, mediálních a komunikačních studií a oborového periodika Kultura–média–komunikace. Zaměřuje se zejména na dějiny československých exilových médií v letech 1968–1989.
  Adero (Praha 3) - 189 Kč
 2. RADIO PHILIPS REKLAMNÍ STOJAN DO VÝLOHY C. 1939

  ORIGINÁLNÍ REKLAMNÍ STOJAN DO VÝLOHY K RADIOPŘIJÍMAČI NAPŘ. K UVEDENÍ CENY PŘÍSTROJE APOD. ODHAD 2. POLOVINA 30.LET. STOJÁNEK VYROBILA FIRMA HERMANN AND POLÁČEK, PRAGUE.POŠTOVNÉ > DOPRAVA:    PŘI PLATBĚ PŘEDEM 70KČ DOBÍRKA 120KČ (ZDE PLATÍTE NAVÍC POPLATEK ČESKÉ POŠTĚ) OSOBNÍ PŘEDÁNÍ VE VÝDEJNÍM MÍSTĚ NA PRAZE 9 (PO TELEFONICKÉ DOHODĚ) PŘI NÁKUPU VÍCE POLOŽEK POŠTOVNÉ NENAVYŠUJEME (PLATÍTE POUZE 1 ZÁKLADNÍ DLE VAŠÍ VOLBY) SLOVENSKO: platbu můžete uskutečnit na náš slovenský účet v Eurech, poštovné závisí na hmotnosti od 100 - 230Kč při platbě předem; nejlevnější varianta pro naše slovenské zákazníky je dodání položky na adresu Vašeho příbuzného > známého v ČR, kdy platí český tarif: 70Kč nebo 120Kč dobírka), případně platba předem na náš eurový účet v Bratislavě a následné zaslání položky přímo na Vaši slovenskou adresu.   INTERNETOVÝ TIP:  K rychlému nalezení našeho antikvariátu stačí zadávat adresu přímo: kokickovi.cz  JSME ANTIKVARIÁTEM, KDE VŽDY
  Antikvariát Kokíčkovi [Praha 9] - 1000 Kč
 3. Konec světa od: Upton Sinclair
  - 1913
  Konec světa od: Upton Sinclair. Dílo je počátkem rozsáhlé románové série, v níž nás autor provádí dějinami světa od roku 1913 až do mnihcovské krize. Hrdinou vyprávění je Lanny Budd, který žije se svou krásnou, mladou matkou na francouzské Riviéře. Lanny dosud viděl jen příjemné stránky života a svět se mu zdá jediným šťastným místem, ale jak dospívá, setkává se, v Německu, Anglii i ve Francii, i s jeho méně příjemnými stránkami. V té době vypuká světová válka, ve které má Lanny zůstat přísným neutrálem, podle přání svého otce, zbrojaře, kterému je skutečně oddán. Podle pochopitelného názoru Lannyho otce nemá mít zbrojař jiného zájmu na válce, kromě prodeje zbraní tomu, kdo lépe platí. Jeho výpočty jsou však porušeny vstupem USA do války proti Německu, a americký zbrojař, nedbaje ponorkového nebezpečí, přijíždí si pro svého syna, aby ho odvezl do bezpečí Spojených států. Rok vydání: 1948, 1. vydání originálu: 1939 Počet stran: 734 Dobrý stav.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 139 Kč
 4. OSUDNÝ 15. BŘEZEN 1939 MILOSLAV MOULIS

  M. MOULIS: OSUDNÝ 15. BŘEZEN, MF 1979, 216 STRA PLUS 16 STR. FOTOPŘÍLOHY, PĚKNÝ ČISTÝ STAV.      POŠTOVNÉ > DOPRAVA:    PŘI PLATBĚ PŘEDEM 70KČ DOBÍRKA 120KČ (ZDE PLATÍTE NAVÍC POPLATEK ČESKÉ POŠTĚ) OSOBNÍ PŘEDÁNÍ VE VÝDEJNÍM MÍSTĚ NA PRAZE 9 (PO TELEFONICKÉ DOHODĚ) PŘI NÁKUPU VÍCE POLOŽEK POŠTOVNÉ NENAVYŠUJEME (PLATÍTE POUZE 1 ZÁKLADNÍ DLE VAŠÍ VOLBY) SLOVENSKO: platbu můžete uskutečnit na náš slovenský účet v Eurech, poštovné závisí na hmotnosti od 100 - 230Kč při platbě předem; nejlevnější varianta pro naše slovenské zákazníky je dodání položky na adresu Vašeho příbuzného > známého v ČR, kdy platí český tarif: 70Kč nebo 120Kč dobírka), případně platba předem na náš eurový účet v Bratislavě a následné zaslání položky přímo na Vaši slovenskou adresu.   INTERNETOVÝ TIP:  K rychlému nalezení našeho antikvariátu stačí zadávat adresu přímo: kokickovi.cz  JSME ANTIKVARIÁTEM, KDE VŽDY POŘÍDÍTE PĚKNÝ DAR.
  Antikvariát Kokíčkovi [Praha 9] - 75 Kč
 5. MALOSTRANSKÉ POVÍDKY JAN NERUDA

  MALOSTRANSKÉ POVÍDKY - JAN NERUDA296 stran, PEVNÁ VAZBA, V DOBRÉM STAVU, PRAHA 1939 POŠTOVNÉ > DOPRAVA:    PŘI PLATBĚ PŘEDEM 70KČ DOBÍRKA 120KČ (ZDE PLATÍTE NAVÍC POPLATEK ČESKÉ POŠTĚ) OSOBNÍ PŘEDÁNÍ VE VÝDEJNÍM MÍSTĚ NA PRAZE 9 (PO TELEFONICKÉ DOHODĚ) PŘI NÁKUPU VÍCE POLOŽEK POŠTOVNÉ NENAVYŠUJEME (PLATÍTE POUZE 1 ZÁKLADNÍ DLE VAŠÍ VOLBY) SLOVENSKO: platbu můžete uskutečnit na náš slovenský účet v Eurech, poštovné závisí na hmotnosti od 100 - 230Kč při platbě předem; nejlevnější varianta pro naše slovenské zákazníky je dodání položky na adresu Vašeho příbuzného > známého v ČR, kdy platí český tarif: 70Kč nebo 120Kč dobírka), případně platba předem na náš eurový účet v Bratislavě a následné zaslání položky přímo na Vaši slovenskou adresu.   INTERNETOVÝ TIP:  K rychlému nalezení našeho antikvariátu stačí zadávat adresu přímo: kokickovi.cz  JSME ANTIKVARIÁTEM, KDE VŽDY POŘÍDÍTE PĚKNÝ DAR.
  Antikvariát Kokíčkovi [Praha 9] - 79 Kč
 6. KOLO 1939 UMĚLECKÝ MĚSÍČNÍK MORAVSKOHO KOLA SPISOVATELŮ

  DROBNÉ SKVRNY NA VAZBĚ, CELKOVĚ PĚKNÝ STAV.POŠTOVNÉ > DOPRAVA:    PŘI PLATBĚ PŘEDEM 70KČ DOBÍRKA 120KČ (ZDE PLATÍTE NAVÍC POPLATEK ČESKÉ POŠTĚ) OSOBNÍ PŘEDÁNÍ VE VÝDEJNÍM MÍSTĚ NA PRAZE 9 (PO TELEFONICKÉ DOHODĚ) PŘI NÁKUPU VÍCE POLOŽEK POŠTOVNÉ NENAVYŠUJEME(PLATÍTE POUZE 1 ZÁKLADNÍ DLE VAŠÍ VOLBY) SLOVENSKO: platbu můžete uskutečnit na náš slovenský účet v Eurech, poštovné závisí na hmotnosti od 100 - 230Kč při platbě předem; nejlevnější varianta pro naše slovenské zákazníky je dodání položky na adresu Vašeho příbuzného > známého v ČR, kdy platí český tarif: 70Kč nebo 120Kč dobírka), případně platba předem na náš eurový účet v Bratislavě a následné zaslání položky přímo na Vaši slovenskou adresu.   INTERNETOVÝ TIP:  K rychlému nalezení našeho antikvariátu stačí zadávat adresu přímo: kokickovi.cz JSME ANTIKVARIÁTEM, KDE VŽDY POŘÍDÍTE PĚKNÝ DAR. 
  Antikvariát Kokíčkovi [Praha 9] - 400 Kč
 7. Temné kouty XX. století
  Roman Cílek - 2014 - 270 str.
  Dějiny jsou strhující drama, pokud o nich píše autor literatury faktu, který už mnohokrát prokázal své vypravěčské mistrovství. Je tomu tak i v této jeho nové knize, kde s mnoha pozoruhodnými detaily zobrazuje několik klíčových okamžiků minulého století: nástup hitlerovců k moci, zápolení o naše pohraničí, březnové události v roce 1939, poúnorový úder komunistického režimu proti špičkovým představitelům naší armády. A jak je tohoto autora obvyklé, i tentokrát se tu ve velmi čtivé podobě promítá jeho tvůrčí přístup, kdy „velké dějiny“ prolíná s mikrokosmem dramatických, někdy až skoro neuvěřitelných lidských osudů a střetů do konečné, plasticky vyznívající podoby, jíž dal název „historická mozaika“
  Krmítko pro duši (Jihlava) - 160 Kč
 8. Soud nad Bábelem
  František Křelina
  Psychologický román, volně navazující na román Bábel, se odehrává ve dvou dnech v březnu 1939, kdy Němci zabrali zbytek Československa a Hitler navštívil Hrad. Na pozadí chmurných politických událostí se odvíjí příběh letce, postaveného před soud a obviněného z otcovraždy. Ve výpovědích obžalovaných a svědků vyvstává před čtenářem nejen rekonstrukce tragické události, ale i obraz života na pomezí Čech a Rakouska, kde Němci a Češi žili dříve společným životem i problémy. Dějové napětí románu je posunuto do roviny úvah o otázkách viny a svědomí a boj obžalovaného o spravedlnost má paralelu v autorově přesvědčení o nutnosti boje proti politickému bezpráví, páchanému na českém národu.
  Adero (Praha 3) - 39 Kč
 9. Naděje umírá poslední - Birenbaum
  Halina Birenbaumová
  Kniha vypráví o osudu autorky, která měla v okamžiku propuknutí druhé světové války 10 let a byla žákyní jedné varšavské obecné školy.V září 1939 žila s rodiči a bratry v ul. Nowiniarské. Museli se přestěhovat do ghetta, kde žili až do vypuknutí povstání. Nějakou dobu se skrývala v bunkru na ul. Milé. V květnu 1943 byla převezena do koncentračního tábora Majdanek. Prošla také tábory Osvětim a Ravensbruck. Osvobození se dočkala v táboře Neustadt-Glewe. Většina jejích nejbližších se konce války nedočkala...
  Antikvariát Kodytek [internet] - 260 Kč
 10. Tintinova dobrodružství 15: Tintin v zemi černého zlata - Hergé   (Les Aventures de Tintin 15
  Au pays de l'or noir)
  Černé zlato je chronologicky patnáctým Tintinovým dobrodružstvím. První černobílá verze začala vycházet roku 1939, Hergé umístil děj do vymyšlené arabské země Hemed, kde spolu soupeří dva ropní šejkové posedlí touhou po moci. Mezi nimi se ocitá Tintin a snaží se polapit zlotřilého padoucha dr. Müllera, se kterým se setkal již v příběhu Černý ostrov. Jízda pouští popletených detektivů Tkadlece a Kadlece patří k nejvtipnějším sekvencím celé série.
  Antikvariát Wales (Praha 4) - 169 Kč
 11. Pátá kolona v Bristolu - Stanislaw Strumph - Wojtkiewic

  Děj knihy, jež se pohybuje na hranici literatury faktu a špionážního románu se odehrává ve Varšavě od r. 1936 do r. 1939 v hotelu Bristol, kde se pohybuje mezinárodní smetánka a kde si hitlerovská zpravodajská služba postupně vybudovává jedno z hlavních center politické a vojenské špionáže.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 20 Kč
 12. Nový Démokritos
  Jaromír John
  Kniha má dvě části - Aforismy, poprvé vydané v knižní podobě. První část nazvaná Laškovné definice kde autor odhaluje lidské vlastnosti, obecné i dobové jevy spjaté s politickou i společenskou atmosférou kolem roku 1939. Ve druhé části pak čistými aforismy, které uchvátí moudrostí a nápaditostí.
  Adero (Praha 3) - 49 Kč
 13. stejná vydání

  Jak, kdy a kde?


  Osudy velkých a malých věcí
  Jak, kdy a kde?
  Hartl, Karl - 1939 - 265 s. str.
  Česká grafická Unie, V Praze 1939
  Stav: ušpiněný obal, uvnitř dobrý, razítko
  Antikvariát Ostrov (Havlíčkův Brod) - 30 Kč
 14. Jak, kdy a kde? (Osudy velkých a malých věcí)
  Hartl Karel , ill. L. Friedrich a W. Pfitzner - 1939 - 266 str.
  Česká grafická unie, knihovna "Věda mládeži" 1939, L. Friedrich a W. Pfitzner, pv, 266 s. , přel. R. Tschorn
  Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3) - 50 Kč
 15. Jak, kdy a kde?
  Karel Hartl - 1939 - 244 str.
  Česká grafická Unie 1939
  Antikvariát Smíchov (Praha 5) - 65 Kč
 16. Jak, kdy a kde?
  Hartl Karel - 1939 - 265 str.
  Česká grafická unie Praha 1939
  Antikvariát Čierne na Bielom (SR) (Trenčín) - 1.00 € / 26 Kč