Můj antikvariát

vyhledávání v českých antikvariátech

Vyzkoušejte novou verzi vyhledávače

Ivan Ivanovič - život lékaře.

Koptjajeva, Antonina Dmitrijevna
1. vyd. Československý spisovatel, 1954. 422, [2] s.
 1. Ivan Ivanovič - Život lékaře - Antonina Kopťajevová

  Znovu, už potřetí, u nás vychází Kopťajevové román "Ivan Ivanovič". Se zájmem a obdivem, někdy však s trochou údivu a lítosti sledujeme životní osudy chirurga Ivana Ivanoviče na Dálném východě před válkou a v krátkém období po vypuknutí druhé světové války do napadení Sovětského svazu.
  Ivan Ivanovič, statečný, poctivý lékař, úspěšný ve své nemocnici mezi Jakuty milovaný "doktor Ivan", ztroskotává ve svém osobním životě, ztrácí lásku své ženy Olgy. Autorka tu líčí s pochopením manželský trojúhelník, v němž si nikdo nezaslouží opovržení ani urážlivého soucitu.
  Kniha o Ivanu Ivanoviči je zároveň poutavým vyprávěním o nejvšednějším životě kraje zlatých dolů s jeho drsnou přírodou, jejíž krásy a zvláštnosti cítí autorka tak silně a podmanivě, o lidech a lidičkách této odlehlé končiny.
  Román je prvním dílem trilogie, jejíž druhý díl "Přátelství" zachycuje dobu válečnou a třetí, nazvaný "Touha", je obrazem období poválečného.
  Antikvariát Levné knihkupectví [internet] - 30 Kč
 2. Ivan Ivanovič - Život lékaře
  Antonina Kopťajevová - 1954 - 424 str.
  Znovu, už potřetí, u nás vychází Kopťajevové román "Ivan Ivanovič". Se zájmem a obdivem, někdy však s trochou údivu a lítosti sledujeme životní osudy chirurga Ivana Ivanoviče na Dálném východě před válkou a v krátkém období po vypuknutí druhé světové války do napadení Sovětského svazu. Ivan Ivanovič, statečný, poctivý lékař, úspěšný ve své nemocnici mezi Jakuty milovaný "doktor Ivan", ztroskotává ve svém osobním životě, ztrácí lásku své ženy Olgy. Autorka tu líčí s pochopením manželský trojúhelník, v němž si nikdo nezaslouží opovržení ani urážlivého soucitu. Kniha o Ivanu Ivanoviči je zároveň poutavým vyprávěním o nejvšednějším životě kraje zlatých dolů s jeho drsnou přírodou, jejíž krásy a zvláštnosti cítí autorka tak silně a podmanivě, o lidech a lidičkách této odlehlé končiny. Román je prvním dílem trilogie, jejíž druhý díl "Přátelství" zachycuje dobu válečnou a třetí, nazvaný "Touha", je obrazem období poválečného.
  Galaxie knih.cz (Praha 10) - 30 Kč
 3. Ivan Ivanovič od Antonina Kopťajevová
  - 1954
  Ivan Ivanovič od Antonina Kopťajevová. Život lékaře. Vydáno 1954. Stran 422.
  Antikvariát AANET (Borotice u Znojma) - 69 Kč
 4. Ivan Ivanovič - život lékaře
  Koptjajeva, Antonina Dmitrijevna - 1954
  Československý spisovatel 1954
  Antikvarium (Zlín, Brno, Praha) - 25 Kč